Kam s dětmi v Plzni, když je venku lezavo?

Venku je zima, prší a jak se tak lidově říká "počasí, že by ani psa nevyhnal"? Přinášíme vám pár tipů, kam v Plzni zajít, když je venku lezavo. Na výběr máte muzea, zážitkové výstavy, prohlídky anebo jumping parky.

Techmania Science Centre

Plzeňské science centrum Techmania pro vás bude skvělou volbou za nepříznivého počasí. Čeká vás experimentální stanice ukrývající se v historických továrních halách uprostřed průmyslového areálu plzeňské Škodovky, která zajistí zábavu celé vaší rodině včetně těch nejmenších. Těšit se můžete na vědecké show, hlavolamy, stovky interaktivních exponátů a také na exkluzivní 3D planetárium. Pokud milujete experimenty, tak si tohle místo zamilujete. Až vám dojdou síly z dělání pokusů a luštění hlavolamů, můžete si vychutnat jeden ze zajímavých filmů ve 3D planetáriu, při kterém si opět dobijete baterky.

Muzeum loutek

O Plzni je známo, že je jednou z kolébek tradice českého loutkářství, které se nedávno dostalo na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. V Muzeu loutek se můžete těšit na expozice představující historii loutkářství v Plzni od úplného začátku až po současnost. Chybět nemůžou samozřejmě ani známé loutky Spejbla a Hurvínka, které se považují za plzeňské legendy, a dostaly se tak do podvědomí mnoha lidem po celém světě. Jako vzpomínku na výlet do Plzně se s nimi nezapomeňte vyfotit. Jejich sochu v nadživotní velikosti najdete na náměstí Republiky mezi muzeem a katedrálou.

Muzeum strašidel

V Muzeu strašidel můžete navštívit jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí pocházejících ze samotné Plzně či z Plzeňského kraje. V těchto prostorách s úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů. Těšit se můžete na bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, ohnivé psy, draky a jiné pohádkové bytosti. Na své si přijdou i ti, kteří se rádi trošku bojí a nebojí se dát průchod své fantazii.

Plzeňské historické podzemí

To, že vás Plzeň okouzlí, o tom není pochyb. Ale až si budete myslet, že už jste v našem malebném městě vše prošli a viděli, tak vám prozradíme poslední tip, kam za nepříznivého počasí. Ze života na zemi se přesunete do podzemí, kde se v hloubce ukrývá spleť chodeb, sklepů a studní, jejichž historie sahá až do 13. století. Na prohlídce se dozvíte nejen o historii podzemí, ale současně proniknete i do života středověkých obyvatel města Plzně. Prohlídkový okruh je pro návštěvníky přístupný každý den vyjma měsíce ledna, kdy historické podzemí společně s Pivovarským muzeem bývá pro veřejnost uzavřené.

Jumping parky v Plzni

V jumping parku se rozhodně zahřejete a nebude vám vůbec vadit, že venku prší. Stále oblíbenější fenomén jumping parků, které jsou plné trampolínek a skákajících hradů, dorazil i do našeho města. Kde si v Plzni pořádně zaskákat se dozvíte v tomto našem článku.

 

Poslechněte si s dětmi podcast Plzeňské báje a pověsti

Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout