Program akcí

BŘEZEN 2023 

Máme tu měsíc březen, a to znamená jediné, pomalu nám začíná jaro. A nadcházející měsíc bude ve znamení karnevalů, vítání jara, prvních velkých festivalů i dalších zajímavých akcí pro děti. Kam v Plzni s dětmi vyrazit se dočtete v našem pravidelném měsíčním přehledu akcí.

S dětmi na maškarní bál

Sokol Koterov pořádá maškarní ples pro děti v neděli 5. března od 15 hodin. Do Litic se vydejte na karneval v sobotu 11. března od 14 hodin. V sobotu 18. března se bude konat dětské maškarní odpoledne v tělocvičně TJ Sokol Hradiště a do DEPO2015 zavítejte s dětmi na maškarní bál v neděli 19. března od 15 hodin. V depu se můžete těšit na kouzelnickou show, diskotéku anebo soutěž o nejhezčí kostým. Odpolednem budou provázet klauni TOPI a MOPI a děti se zde také mohou vyfotit s živými maskoty.

Zábava pro nejmenší v KD Šeříkovka

Své úplně nové představení s názvem Velká oslava odehraje Štístko a Poupěnka ve čtvrtek 16. března od 17 hodin. Představení je vhodné pro děti od dvou let. Na Bambulkovou párty s Kájou a Bambuláčkem se vydejte do Šeříkovky v neděli 12. března. A oblíbená dětská párty ve stylu Tlapkové patroly s bohatým programem se tu bude konat v neděli 26. března. Na děti čeká pohádkové dobrodružství a výzdoba, diskotéka a tancování s oblíbenými postavičkami, malování na obličej anebo focení s maskoty.

Festival KUK (6. – 12. března)

KUK je zábavný festival pro batolata od 10 měsíců a děti do 3 let i jejich rodiče, který se pravidelně koná v kulturní zóně DEPO2015. Děti tu mohou navštívit obří unikátní hernu, kde najdou bludiště, kuličkodráhu a mnoho dalšího. Nebudou chybět divadelní představení, pohybové aktivity i koncert, kde rozhodně nebude vadit, když se hlasitě projeví nebo se rovnou zapojí. Součástí festivalu jsou i přednášky pro rodiče. Program najdete v novinkách na našich stránkách.

Modelářský svět (11. – 12. března)

Výstavu Modelářský svět navštivte ve Středisku volného času Radovánek. K vidění budou například papírové modely (hrady, zámky, stavby, letadla, auta…) nebo plastikové modely (bojová technika, civilní vozy, dioramata…) a další. Připraven bude i doprovodný program v podobě modelářských dílen, workshopů anebo odborných přednášek. V sobotu bude otevřeno od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin.

Koncerty klasické hudby (12. a 17. března)

V rámci festivalu Smetanovské dny navštivte koncerty klasické hudby uzpůsobené pro děti. Na neděli 12. března připravila Plzeňská filharmonie v Měšťanské besedě zábavně naučný hudební pořad z cestovatelského života Antonína Dvořáka. A v pátek 17. března zazní v Měšťanské besedě Hollywoodský dvojkoncert pro děti. Těšit se můžete na největší hity z filmů.

Den s astronautem v Techmanii (17. března)

Sen nejednoho malého kluka je stát se astronautem, ale to samozřejmě není jen tak. Co všechno musí takový astronaut umět a jak se dostat k takovému povolání zodpoví na přednášce v Techmania Science Centre astronaut Aleš Svoboda z Evropské kosmické společnosti. Z důvodu kapacity je nutné se objednat předem. Místa si rezervujte zde.

Vítání jara v Zoo Plzeň (18. března)

V Zoologické a botanické zahradě města Plzně přivítejte jaro velkým rodinným soutěžním programem. Současně bude symbolicky po zimě vodníkem otevřena expozice Česká řeka pod statkem Lüftnerka. A pozor! Nositelé rybích jmen budou mít v den vítání jara do Zoo zlevněné vstupné.

Nedělní pohádkový expres (19. března)

Do kulturního prostoru Moving station se vydejte v neděli od 15 hodin. Studio Damúza pro vás zahraje tradiční český loutkářský příběh mudrce a hříšníka - Špílmachr Faust. Faust nemůže najít svoje štěstí, a tak se obrátí na samotného Lucifera. Přinese mu ale pakt s ďáblem opravdu to, po čem touží? Představení je vhodné pro děti od 6 let.

Den otevřených dveří ve vodárně (25. března)

V sobotu od 10 do 16 hodin se s dětmi vydejte do vodárny. Zejména pro nejmenší zde bude připraven bohatý doprovodný program. Děti si projdou vodní stezku, uvidí laboratoř slizu, vyrobí si placku a spousta dalšího, chybět nebude ani maskot Bonifác.

Na festival BLIK BLIK (24. - 25. března)

Jedna z nejvýraznějších kulturních událostí současného vizuálního umění v regionu – Festival světla BLIK BLIK bude bavit i děti. Celkem na 14 zastávkách předvedou umělci z celého světa světelné exponáty přizpůsobené na míru danému místu. Motivem letošního ročníku je „Městská džungle“, těšit se tedy můžete na přírodní motivy, například na instalaci Živý les v pivovaru Plzeňský Prazdroj. V depu si budete moci s dětmi nabarvit svítícími barvami dřevěné brýle, které z vás udělají účastníka džungle. Workshop je za cenu 100 Kč.

Jarní pochod do Arboreta Sofronka (25. března)

V sobotu se vydejte do krásné přírody v okolí Plzně a při nenáročné procházce se seznamte s lesníky, s chovem ryb, lesní zvěří, stromy, včelařením a sazenicemi. Na konci naučného pochodu se můžete těšit na opékání špekáčků a děti za účast obdrží pamětní list.

Na tvořivé dílny

Máte tvořivé děti a už vám dochází nápady na domácí aktivity? Vyzkoušejte některou z tvořivých dílniček pro děti v Plzni. Pravidelné nedělní tvořivé dílny pro děti se konají v Galerii města Plzně vždy první neděli v měsíci od 17 hodin. V Muzeu loutek navštivte Jarní tvořivou dílnu v loutkařské dílně profesora Skupy v úterý 7. března od 15 hodin. V DEPO2015 navštivte výtvarné dílny v rámci festivalu KUK v úterý a ve čtvrtek 7. a 9. března od 10 hodin. Další tvořivé dílničky se budou konat v neděli 26. března na Velikonočním jarmarku v Liticích. Tvořivou dílnu pro děti navštivte v úterý 28. března v Západočeské galerii v Plzni a vyrábět s dětmi se bude 15., 22. a 29. března i v hračkářství Agátin svět.

Březnové neděle v Muzeu strašidel

Každou neděli můžete vyrazit na hranou pohádkou do Muzea strašidel. Pohádka začíná vždy v 15 hodin. Aktuální informace najdete na facebookových stránkách muzea.

Březen ve Farmaparku u Toma

I v březnu nabízí Farmapark mnoho víkendových akcí, které můžete s dětmi navštívit. První víkend v březnu bude ve Farmaparku Rodinný den a v sobotu 11. března se chystá Zvířátkový den. Přivítat jaro tu můžete v sobotu a v neděli 18. a 19. března. Budou se budovat záhony a sázet plodiny. A poslední víkend v březnu proběhnou přípravy na Velikonoce. Pletení pomlázek, malování vajíček a výrobu dekorací si tu vyzkoušíte vy i vaše děti.

Divadlo J. K. Tyla

Do Velkého i Nového divadla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. V březnu navštivte na Malé scéně operu Rusalka. Zkrácená verze seznámí děti s operním žánrem a připraví je na náročnější návštěvu celovečerního představení. Kompletní program a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách divadla.

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin. V březnu můžete navštívit představení Zločin v říši pohádek, který si žádá detektivy z lidského pokolení, anebo představení Ťuk, Ťuk, Ťuk. Tučňák?!, které je vhodné pro děti už od 2 let. Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Divadla Alfa.

Měšťanská beseda

I do Měšťanské besedy se můžete vydat na zajímavá představení pro děti. Navštivte například představení O drakovi, který kvetl, které pro vás Divadlo Rolnička zahraje v neděli 12. března. A malé děti potěší představení Myšky neposedy o tom, jak se chovají správní kamarádi. Divadlo Múza ho pro vás zahraje v neděli 19. března. Kompletní program naleznete na webových stránkách Měšťanské besedy.

 

Další tipy, jak se v Plzni zabavit s dětmi

Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni

Zahrajte si s dětmi v Plzni únikové i outdoorové hry