Program akcí

Začátkem každého měsíce pro vás připravujeme přehled akcí vhodných pro rodiny s dětmi všeho věku. Najdete tu tipy na zajímavé akce, výstavy nebo divadelní představení, které se v Plzni v září konají.

AKCE PRO DĚTI

Bosou nohou po ZOO (1. září)

Za odměnu, že vaše děti zvládly první školní den, s nimi můžete vyzkoušet, že po zoo se dá vyrazit tak trochu jinak, a to doslova naboso. Netradiční podvečerní prohlídku Bosou nohou po zoo, která podporuje smyslové prožitky, si od 17:45 hodin připravila ZOO Plzeň.

První zvonění v Borském parku (1. září)

S dětmi se po prvním školním dni můžete vydat také do Borského parku na První zvonění, kam se od 13 do 17 hodin chystá youtuberka Mína, Tom Sean, Veronika Spurná, Adel Zouharová a pro menší děti tu vystoupí Culinka a tancohrátky. Děti se tu vyřádí také na zážitkovém dětském hřišti s bludištěm.

Festival volného času (3. září)

Na festival volného času můžete s dětmi zajít do Chvojkových lomů. Vyzkoušet si tu mohou všechny druhy kroužků a zábavných aktivit a rozhodnout se, kterým se budou chtít věnovat. Představí se tu taneční, divadelní, hudební, akrobatické a různé sportovní organizace z Plzně. Vstup je zdarma.

Čtení pro nejmenší (4. září)

Městská knihovna pro rodiče s menšími dětmi (do 3 let) na začátek měsíce tradičně nachystala literární čtení. Poutavé příběhy bude číst paní knihovnice v dětském oddělení. Vstup je zdarma.

Báje a pověsti plzeňské (5. a 6. září)

Každý víkend se s dětmi můžete v Plzni vydat na procházku po historickém centru, kterou vás provede víla Plzeňka. Dozvíte se nejen to, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i proč katedrálu postavili čerti a ne zedníci nebo kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit osobně v Turistickém informačním centru či online na Plzeňské vstupence.

Pohádková zahrada v Plzni (5. září)

Na Jiráskovo náměstí v klášterní zahradě se bude konat pohádková zahradní slavnost. Od 14 hodin sem s dětmi můžete zajít na zábavný program, kde si užijí pohádkové soutěže, malování na obličej, skákací hrad a dětskou diskotéku.

Dětský den na déčku (5. září)

V Déčku – areálu sportu a zábavy můžete s dětmi už od 10 do 19 hodin zajít na dětský den. Děti se tu vyřádí na různých atrakcích, trampolínách nebo při stavění lega. Chybět nebude ani občerstvení. Vstupné je 99 Kč a rodiče mají vstup zdarma.

Rozloučení s prázdninami na Krkavci (5. září)

Na kopec Krkavec se můžete vydat na příjemnou procházku a při té příležitosti si tu s dětmi užít akci Rozloučení s prázdninami. Od 13 do 17 hodin se děti vyřádí v dílničkách, zasoutěžit si tu ale mohou i rodiče. Své umění tu představí hasičský sbor a děti si mohou zaskákat ve skákacím hradu.

Dny vědy a techniky (11. – 12. září)

Tradiční interaktivní výstava promění na dva dny historické centrum Plzně ve vědeckou laboratoř. Třicet expozic na Dnech vědy a techniky představí vědecké obory z netradičního úhlu pohledu a přesvědčí vás, že se vědy nemusíte bát. V ulicích města narazíte na experimenty a pokusy, z nichž některé si budete moci zdarma sami vyzkoušet.

Den otevřeného letiště (12. září)

Aeroklub Plzeň-Letkov nachystal k příležitosti 110 let letectví akci Den otevřeného letiště. Těšit se po celý den můžete na statické i letové ukázky. Od 11 hodin budou k vidění přílety, statická ukázka a dokonce lety pro veřejnost. Od 12 hodin pak budou letové ukázky současných a historických letadel a vrtulníků. Vstupné zdarma.

Namaluj si hudbu (20. září)

Plzeňská filharmonie v nové sezóně nachystala dětský interaktivní pořad Namaluj si hudbu. Průvodcem pořadu je oblíbený herec Svatopluk Schuller, který návštěvníky provede pomocí hudby jednotlivými staletími a přiblíží základní rysy jednotlivých uměleckých slohů, které tak budou dětem bližší, stejně jako samotná hudba a výtvarné umění. Pořad je vhodný pro děti ve věku 6-15 let.

Podzimní blešák uzlíku (20. září)

Do DEPO2015 můžete vyrazit na tradiční jarní blešák a s dětmi tu tak zkusit najít poklady z druhé ruky. Prodávat se bude nejen oblečení, ale i potřeby do domácnosti a sejde se tu i několik plzeňských tvůrců se svými výrobky.

Svět knihy (25. září)

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy potěší malé knihomoly a knihomolky. Na toulky za knihami, se můžete vydat do kulturního centra DEPO2015. Za výhodné cen tu nakoupíte literaturu všeho druhu a velké zastoupení tu bude mít samozřejmě i literatura pro děti.

Víkend otevřených ateliérů (26. – 27. září)

O posledním víkendu v září můžete navštívit víkend otevřených ateliérů. Umožní vám nahlédnout do galerií, uměleckých škol a dalších míst, kde se tvoří umění. Nabídne tvořivé dílny pro děti a i zajímavé workshopy. Vstup je do všech ateliérů zdarma.

Otevřeno má nové Muzeum panenek

V září se v Purkyňovo ulici 29 otevřelo nové Muzeum panenek. Zajít sem můžete od úterý do neděle, jen je nutné se návštěvě muzejka předem domluvit na čísle 739 334 835. Objevíte tu na 250 kusů historických i moderních panenek a dostanete zajímavý výklad přímo od paní majitelky, nadšené sběratelky, která zde má i svůj ateliér.

Výstava GÓÓÓL (do 20. prosince)

Interaktivní výstava GÓÓÓL je v DEPO2015 prodloužena až do prosince. Otestovat tu můžete své fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI

Divadlo J.K.Tyla

Do Velkého i Nového divadla J.K.Tyla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. Aktuálně nabízí repertoár divadla pro děti třeba balet Kytice nebo činohra Povídání o pejskovi a kočicce, bavit vás ale určitě bude i velkolepý muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť nebo pásmo 1x6 pohádek.

Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách www.djkt.eu

Měšťanská beseda

Měšťanská beseda nabízí každý měsíc pestrý program pro děti. Divadelní představení jsou tu vhodná spíše pro mladší děti. V březnu můžete zajít třeba na pohádku O Budulínkovi, O Smolíčkovi nebo na Mikulášovy patálie. V kině pak pro děti dávají animovaný film Trollové.

Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Měšťanské besedy

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky představení.

Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách http://www.divadloalfa.cz/