Program akcí

Začátkem každého měsíce pro vás připravujeme přehled akcí vhodných pro rodiny s dětmi všeho věku. Najdete tu tipy na zajímavé akce, výstavy nebo divadelní představení, které se v Plzni konají.

Nedělní programy v DEPO2015

Do DEPO2015 teď můžete každou neděli zajít na rodinná nedělní odpoledne. V rámci akce DEPOvLETU se tu budou konat divadélka, koncerty a různé dílničky pro rodiny s dětmi.

AKCE PRO DĚTI

Jarní blešák Uzlíku (26. června)

Do DEPO2015 můžete vyrazit na tradiční jarní blešák a s dětmi tu tak zkusit najít poklady z druhé ruky. Prodávat se bude nejen oblečení, ale i potřeby do domácnosti a sejde se tu i několik plzeňských tvůrců se svými výrobky.

Adie školo – světadíly za zvířaty (27. června)

Přivítat prázdniny a rozloučit se se školním rokem můžete v ZOO na celodenní soutěžně-cestovatelské akci. Od 10 do 17 hodin se tu s dětmi zabavíte a odměnou za splněné úkoly jim bude sladké a chladivé překvapení.

Báje a pověsti plzeňské (od 27. června do 6. září)

Každý víkend se s dětmi můžete v Plzni vydat na procházku po historickém centru, kterou vás provede víla Plzeňka. Dozvíte se nejen to, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i proč katedrálu postavili čerti a ne zedníci nebo kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit osobně v Turistickém informačním centru či online na Plzeňské vstupence.

BLIK BLIK digitální hřiště (2. července – 23. srpna)

Na BLIK BLIK digitálním hřišti na vás čekají umělecké instalace a vesmírné zážitky pro děti i dospělé. V autobusové hale o rozloze 800m² najdete celkem 14 her a instalací od českých i zahraničních tvůrců. Těšit se můžete na ovládání planety světelným mečem, laserovou prolézačku, hry s UV světlem nebo si pomocí svého vlastního pohybu vytvoříte lidské světelné ohňostroje.

Africké trhy (4. července)

Mango, ananas, papája nebo dračí ovoce? Kulturní centrum DEPO2015 provoní od 10 do 16 hodin africké trhy a s nimi exotické ovoce, koření, kakao a dalších lahůdky, které v Plzni jen tak neseženete. Ideální příležitost nabít děti zdravými vitamíny!

Pirátské léto na Šídlováku (4. července)

Na Šídlováku se s dětmi vrátíte do pirátských dob kapitána Černovouse, kdy rum tekl proudem a vítr napínal lodím plachty. Na programu bude pirátská taškařice, úkazky děl, dětský koutek středověkého obchůdků U Černé Labuťe a samozřejmě bitva probíhající na souši i na vodě.

Beztrh (5. července)

Do DEPO2015 můžete v neděli zajít na bezobalový ekologický trh, kde koupíte fajn vychytávky do domácnosti, ručně vyráběné hračky a dáte si tu i něco na zub. V depu je k dispozici vnitřní i venkovní dětský koutek.

Letní tvoření v galerii (7. – 10. července)

Západočeská galerie pořádá v červenci pro děti od 7 let čtyřdenní tvořivou dílnu, kde si vyzkouší různé techniky kresby, malby a další zábavné tvoření.

Loutkový workshop (12. července)

Do depa můžete s dětmi zajít na loutkové představení s názvem Dračí pohádky, které vypráví o životě draků. A po představení si dokonce můžete vyrobit svou vlastní loutku.

Štístko a Poupěnka (19. července)

Na hudebním festivalu Letní scéna ve Štruncových sadech v červenci vystoupí také oblíbená dvojka Štístko a Poupěnka.

Výstava GÓÓÓL (do 20. prosince)

Interaktivní výstava GÓÓÓL je v DEPO2015 prodloužena až do prosince. Otestovat tu můžete své fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky.