Program akcí

Začátkem každého měsíce pro vás připravujeme přehled akcí vhodných pro rodiny s dětmi všeho věku. Najdete tu tipy na zajímavé akce, výstavy nebo divadelní představení, které se v Plzni konají. Vzhledem k nařízeným protikoronavirovým opatřením se v listopadu koná jen velmi málo akcí, některé se ale přesunuly do online prostoru.

AKCE PRO DĚTI

Loutková výstava Trojhlas (3. listopadu – 1. prosince)

Interaktivní výstava s názvem Trojhlas přináší do DEPO2015 reálné loutky, kulisy a filmové scény zachycené v inscenovaných diorámatech.  Výstavu můžete najít v prostoru Tržnice DEPO, která je otevřena každé úterý a čtvrtek od 10:00 do 18:00 a v sobotu mezi 10:00 a 15:00. Vstup je zdarma.

Juniorfest online (6. – 22. listopadu)

Letošní ročník Juniorfestu bude sice tak trochu jiný, i tak je ale se na co těšit! Juniorfest se bude konat pouze online a filmy si tak s dětmi užijete z pohodlí a bezpečí domova. Pro nejmenší, ale i starší filmové nadšence je však nově připravována platfoma JUNIORFEST LIVE, která nabídne od 6. do 12. listopadu živé přenosy ze speciálně zřízeného festivalového studia. Současně bude nabídnuta i online verze festivalu zaměřená ryze na filmové projekce. JUNIORFEST ONLINE bude k dispozici od 13. do 22. listopadu na webu Juniorfestu.

Animánie (19. – 22. listopadu)

Animánie – to je největší mezinárodní soutěžní přehlídka animované audiovizuální tvorby dětí a mládeže v České republice. Na desítky promítání animovaných filmů z Čech i zahraničí můžete zajít do kulturního centra Moving Station a univerzitní kavárny Družba. Program Animánie bude brzy zveřejněn.

Vánoční rodinný jarmark Uzlíku (22. listopadu)

Do DEPO2015 se můžete s dětmi vydat na předvánoční rodinný jarmark Uzlíku a nakoupit tu s předstihem krásné ručně vyráběné dárky pro celou rodinu.

Noc vědců online (27. listopadu)

Dějištěm Noci vědců 2020 se od 18 hodin stane studio Multilab Ateliéru multimédií Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. V patnáctiminutových blocích se tam budou před kamerou střídat praktické ukázky vynálezů s doplňujícími rozhovory, prezentacemi i soutěžemi. Kde a jak Noc vědců 2020 sledovat? Veškeré potřebné informace a odkazy najdete na facebookovém profilu události a vysílání uvidíte na YouTube kanálu Západočeské univerzity v Plzni.