Program akcí

AKCE LISTOPAD 2022

I sychravé počasí končícího podzimu nabízí pro děti mnoho zábavy. Přinášíme vám pravidelný měsíční program akcí pro děti v Plzni.

Listopad v Zoo (4. a 5. listopadu)


V pátek 4. listopadu si můžete jít do Zoo zaběhat. Koná se zde zážitkový halloweenský běh na podporu záchranných projektů Zoo Plzeň. V sobotu se pak vydejte na tajuplnou stezku plnou strašidel. Na akci Bu-Bu-Bu Zoo aneb zoostrašení vás čeká spoustu zábavy, lampionový průvod, tombola nebo fotokoutek. Strašit se začne ve 14 hodin a bát se budete až do 19 hodin.

Juniorfest (5. – 10. listopadu)

Filmový festival Juniorfest letos oslaví 15. narozeniny a pro návštěvníky opět chystá šestidenní maraton filmových projekcí. Celkově se můžete v plzeňských promítacích sálech těšit na projekci 36 filmů pro děti a mladé publikum. Nejmenší děti potěší animovaný nizozemský film Kvík o darovaném prasátku. Starší děti se mohou těšit na film Kulíšek o dobrodružné výpravě za Santou. Mladé diváky zaujme Comedy Queen, švédský snímek o plnění vlastních snů a snaze vypořádat se se smrtí matky. Všechny informace i program naleznete na stránkách festivalu.

Podzimní tvoření s Českou televizí (6. listopadu)


V rámci festivalu Juniorfest bude Plzeňská metropole v kreativní zóně DEPO2015 hostit Podzimní tvoření s Českou televizí, kde si s dětmi vyrobíte maskoty letošního festivalu Kaštánky. Těšit se můžete i na malou výstavu kostýmů z pohádky Princezna zakletá v čase 2. Po celou dobu budou prostorem DEPO2015 procházet staří známí kamarádi z České televize jako je Pat a Mat, Bob a Bobek nebo Maxipes Fík.

Zatančete a zazpívejte si (5., 13. a 20. listopadu)

V sobotu 5. listopadu od 10 hodin si v Měšťanské besedě, v kouzelném domečku Muzíčku zazpíváte společně s hrdiny Fidlíkem a Violenkou originální hity z oblíbené televizní série TV Pro Děti. 13. listopadu se do kavárny a vzdělávacího centra Andělka v OC Atom vydejte s dětmi na Strašidelný rej s Culinkou, která přijde mezi děti z daleké kouzelné země plné písniček i se svou kamarádkou bramborou. První rej začne od 15 hodin a druhý v 17 hodin. Pozor, vstupenky pouze v předprodeji. Ten samý den proběhne v KD Šeříkovka od 15 hodin i Lízátková Párty s LOLLIPOPZ, kde nebude chybět soutěž o dárky a pořádná nálož zábavy a radosti. A nakonec, dětská populární kapela Čiperkové vystoupí v Plzni 20. listopadu. Těšit se ně můžete od 15 hodin v KD Šeříkovka. Pobaví se děti, rodiče, babičky i dědové.

Výstava železničních modelů (17. listopadu až 18. prosince)

Milovníci vlaků, kolejišť a různých mašinek, vydejte se na výstavu. Plzeňský klub železničních modelářů pro vás přichystal železniční modely, modelová kolejiště a příslušenství. Dále také ukázku modelářské práce nebo i prodej a výměnu modelů. Výstavu můžete navštívit v Plzni na Skvrňanech, v ulici Karla Steinera, vždy ve čtvrtek a pátek od 15 do 18 hodin a o víkendech od 9 do 18 hodin.

Festival Animánie (16. – 19. listopadu)


Od středy 16. listopadu se můžete jít podívat na soutěžní přehlídkou animované audiovizuální tvorby dětí a mládeže do Moving Station. Kromě animovaných novinek na vás čeká i setkání s úspěšnými tvůrci, workshopy nebo zajímavé počítačové hry.
Těšit se můžete například na příběh pavoučí holčičky Lili a její rodiny s názvem Websterovi ve filmu nebo snímek Mimi a Líza: Zahrada. Náročnější diváky upoutá pozoruhodný snímek Kde je Anne Franková nebo Švankmajerovi Spiklenci slasti.

Listopad ve Farmaparku u Toma (19., 20. a 26. listopadu)


Vánoční focení určené pro rodiny s dětmi zde proběhne 19. listopadu od 10 do 19 hodin. Takže pěkné oblečení a úsměvy s sebou! O pěkné fotky se postarají dva profesionální fotografové ve vnitřní i venkovní scéně, která tu pro vás bude připravena.
V neděli 20. listopadu se ve Farmaparku koná Myslivecké odpoledne, kde si užijete povídání o myslivosti a o lesních zvířatech. Těšit se můžete také na ukázky zvířecích zubů a parohů nebo na výrobu ježka z javorových listů.
A nakonec v sobotu 26. listopadu se ve Farmaparku rozsvítí vánoční stromeček, od 8 až do 17 hodin můžete pomáhat vyrábět ozdoby a následně i zdobit stromeček, který se slavnostně rozsvítí v 17 hodin.

Den pro dětskou knihu (26. listopadu)


Knihovna města Plzně pro vás připravila Den pro dětskou knihu. První adventní, sobotní dopoledne prožijete s pohádkou a připravené budou i kreativní dílničky. Vydejte se od 9 do 12 hodin do knihovny na Borech, Doubravce, Vinicích nebo Ústřední knihovny pro děti a mládež (tam začne akce až v 10 hodin).

BLIK x BLIK Lovci znaků


Plzeňské DEPO2015, prostor, který se z garáží a dílen přeměnil v místo žijící kulturou, připravilo pro rodiny s dětmi interaktivní expozici plnou světelných efektů. Zážitkovou výstavu můžete navštívit až do konce února. Ve všední den od 14 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Provede vás světem znaků, písmen, šifer a komunikace. Lovci znaků budete vy a vaším úkolem bude poradit si se 14 exponáty, posbírat všechny znaky a dekódovat zašifrovanou zprávu v cíli.

Stopovačka městem


Doma vás to už nebaví? Vydejte se svými dětmi na městskou stopovačku Kudypa dál, kterou si pro vás připravilo Turistické informační centrum města Plzně.  V kvízu vás čeká dvacet úkolů, při kterých se děti seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy v historickém centru města. Hrací karty si lze zdarma vyzvednout v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 každý den od 9 do 18 hodin. Hrací karty si můžete také stáhnout zde.

Divadlo J. K. Tyla


Do Velkého i Nového divadla J. K. Tyla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. V aktuálním programu pro děti naleznete třeba divadelní zpracování knih Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky nebo krácenou verzi opery pohádkové Rusalky od Antonína Dvořáka.
Úplný program a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách divadla.

Divadlo Alfa


Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. V listopadu můžete například navštívit čtyři zábavné pohádky z podivuhodné vesničky jménem Ošemetno.
Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Divadla Alfa.
 

Další tipy, jak se v Plzni zabavit s dětmi

Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni