Praktické informace

Kde se s dětmi ubytovat?

Přehled hotelů a penzionů vhodných pro ubytování s dětmi pro vás připravilo Turistické informační centrum v Plzni. V případě potřeby jej neváhejte kontaktovat (info@visitplzen.eu, 378 035 330), jeho pracovníci vám s výběrem rádi pomohou.

Hotely a penziony

Levnější varianta ubytování v širším centru města

Penzion U Gigantu

606 652 427
www.ugigantu.cz

Wellness penzion v příjemném prostředí městské části Doudlevce zhruba 3 km od centra, luxusní apartmány i levné ubytování, přistýlka za příplatek, bezplatné parkování na ulici před penzionem.

Chvojová 8, Plzeň

Speciální tip

Vybrali jsme pro vás ještě čtyři místa, která se sice nacházejí dále od centra, ale jsou pohodlně dostupná městskou hromadnou dopravou. Výhodou je ideální zázemí pro rodiny s dětmi.

Restaurace v centru vhodné pro děti

Café Restaurant Kačaba

www.kacaba.cz

Lehká a zdravá jídla, otevřeno ve všední dny, dětský koutek, kočárkový 'parking', pro starší děti k dispozici deskové hry.

Prokopova 17, Plzeň

Ústředna DEPO

www.ustrednadepo.cz

Bistro v kreativním kulturním prostoru bývalé vozovny. K dispozici dětský koutek, velmi zajímavé industriální prostředí. Kousek od centra.

Presslova 14, Plzeň

Štipec – nejen bistro

www.stipec.cz

Útulná restaurace v centru města, přátelská k dětem, k dispozici pastelky a omalovánky.

Riegrova 5, Plzeň

Restaurace se zázemím pro děti

Důležité kontakty

Cestování MHD

  • V každém voze plzeňské MHD je možné platit bezkontaktní platební kartou prostřednictvím žlutého přístroje uvnitř vozu nebo sms jízdenkou. Pokud zakoupíte jízdenku u řidiče, stojí nepřestupné jízdné 30 korun.
  • Cena základní přestupní 30minutová jízdenka je 20 korun, pro děti od 6 do 15 let a rodiče doprovázející alespoň jedno dítě do 6 let 10 korun, děti do 6 let v MHD neplatí.
  • Jízdné si můžete zaplatit také prostřednictvím sms. Stačí zaslat zprávu ve tvaru PMDP35M na telefonní číslo 902 06.
  • Jízdní řády a další informace najdete na www.pmdp.cz.