Program akcí

ŘÍJEN 2023

Agátin hravý festival (2. – 3. října)

Agátin hravý festival plný hraček, tvořivých dílen a zábavných stanovišť pro všechny věkové kategorie navštivte v pondělí a v úterý v DEPO2015. Na festivalu vás čekají hračky kvalitní a udržitelné, estetické i s praktickým designem. Aktivity jsou na festivalu rozděleny do tří věkových kategorií, pro děti do tří let, pro předškoláky a školáky. Každé dítě si tak najde svou zábavu. V pondělí navštivte festival od 11 hodin v úterý od 9 hodin.

Noc vědců (6. října)

Zkoumejte, objevujte a bavte se poznáváním během Noci vědců, která oživí Západočeskou univerzitu v Plzni. Podíváte se do míst, kam se běžný smrtelník nedostane. Do laboratoří, přednáškových místností a dalších prostor, kde během experimentů nahlédnete do tajemství aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Během noci vědců objevíte například tajemství zvuku, filozofie, studia jazyků, mozkové aktivity, elektromagnetismu anebo nahlédnete pod pokličku elektrickým pohonům a parním turbínám. Tajemství vaší hvězdy pak v pátek objevíte ve Hvězdárně Plzeň.

Pohádková zahrada (6. října)

Pohádkové odpoledne pro děti se spoustou zábavy si užijete ve Žlutické ulici v pátek od 15 hodin. Těšit se děti mohou na soutěžní stanoviště s přírodní tématikou, výtvarná dílna, dětské divadlo a na závěr tradiční táborák. Letošní pohádková zahrada bude o mocném strážci lesa, jehož nejlepší kamarádkou je sojka a trnem v oku je mu chamtivý a zlý pán. Vstupenky zakoupíte u vstupu.

Letní kostky v DEPO2015 (do 8. října)

Milovníci Lega mohou i po letních prázdninách popustit uzdu své fantazii v herní expozici v DEPO2015. Malé i velké stavitele čeká hromada Lego kostek, digitální i herní světelné prvky a interaktivní světelná UV instalace. Větší děti potěší unikátní stavěcí zóna architektury z bílých kostek a malé děti se vyřádí v bazénech s kostkami Lego Duplo. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin a expozice je vhodná pro děti od 3 let.

Do zoo (7. – 8. října)

Do Zoologické a botanické zahrady města Plzně se vydejte na Mezinárodní den zvířat v sobotu 7. října. Oslava Mezinárodního dne zvířat se soutěžním odpolednem pro celé rodiny vyvrcholí ve 14:30 srazem plyšových zvířátek. Ty nejzajímavější získají cenu v soutěži a sraz bude také generálkou na zápis do české knihy rekordů. Proto plyšáka s sebou! Následující den v neděli 8. října se bude konat Den hospodářských zvířat na statku Lüftnerka. Čeká vás setkání s chovateli a ukázky z chovatelských oborů.

PokéTour v OC Olympia (14. října)

Další akce pro všechny milovníky Pokémonů se nyní bude konat v sobotu od 10 do 18 hodin v OC Olympia Plzeň. Fanoušci se mohou těšit na burzu karet, soutěže a hry, výuku karetní hry Pokémon TCG, znalce falešných karet, Pokémonolog, Pokémon kvíz, tombolu a chybět nebude ani dětský koutek a prodej zboží.

Nedělní pohádkový expres v Moving Station (22. října)

Nedělní pohádkový expres po prázdninové pauze opět zavítá do kulturního centra Moving Station. Divadlo B zahraje představení Pan Veverka aneb o Chlupáčovi. Příběh o panu Veverkovi, který jednoho dne najde před dveřmi svého domečku malou zelenou kouli a v ní cosi… co mu nadobro změní život. Představení je vhodné pro děti od 3 let. Vstupné je 100 korun a vstupenky zakoupíte online zde.

Divadlo Krapet – Zahrada (26. října)

Divadelní představení Zahrada na motivy plzeňského rodáka Jiřího Trnky navštivte s dětmi ve čtvrtek 26. října v DEPO2015. Příběh o třech zvědavých klucích, kteří se octnou v tajemné Zahradě plné překvapení zhlédnete hned ve dvou časech. V 10 hodin a druhé v 15 hodin. Vstupenky zakoupíte v síti GoOut.

Halloween v Papírně (27. října)

Pořádnou strašidelnou party pro děti navštivte v pátek 27. října od 16 hodin v Papírně. Animátorka Žofka pro děti připraví Halloweenský program, včetně soutěží pro děti, tancování a spousta her. Chybět nebude tematická dekorace celého prostoru, moderátor, malování na obličej a samozřejmě spousta her a zábavy pro děti. Vstupné na místě je 100 korun, děti do 2 let zdarma.

Halloween ve Farmaparku u Toma (28. – 29. října)

Od 28. do 29. října se to bude ve Farmaparku u Toma hemžit strašidly, čarodějnicemi a příšerami. Vezměte si kostým a vydejte se na strašidelnou stezku. Nebude chybět malování na obličej, dlabání a zdobení dýní nebo oheň, na kterém si budete moct opéct poslední letošní špekáček. Slavit se zde bude od 8 do 18 hodin. Připojit se tradičně můžete i k lampionovému průvodu.

Halloween pod Radyní (29. října)

Strašidelné odpoledne můžete jako každý rok navštívit v neděli 29. října od 13 do 16 hodin i v Centru služeb pro turisty pod hradem Radyně. Pro děti bude nachystána strašidelná dílnička, výroba masek a chybět nebudou ani hry a zajímavé soutěže pro děti. Vstupné je zdarma.

Podzimní procházka v Černicích (celý říjen)

Podzimní stezku pro děti plnou úkolů si po celý měsíc říjen můžete projít v Plzni-Černicích. Stezka začíná pod lípou u Tyršovy školy a měří přibližně 2 km, takže ji zvládnou i ti nejmenší. Po cestě si nasbíráte přírodní materiály, které pak můžete použít pro domácí tvoření. První úkol je u školy, další najdete podle připravené mapy. Na trasu stezky se můžete podívat zde.

S dětmi do divadla (celý říjen)

V říjnu se tradičně můžete s dětmi vydat do plzeňského Divadla Alfa. V nabídce je například klasická pohádka pro nejmenší děti O zlaté rybce, pohádka o maskovaném předchůdci dnešních superhrdinů Pozor, Zorro! anebo dobrodružný a zábavný příběh ze světa řeckých bájí Odysseus. Svou premiéru bude mít v říjnu v Divadle Alfa inscenace pro děti starší 12 let „Staré pověsti neratovské“. Derniéru bude mít dílo George Orwella Farma zvířat. Představení pro děti má v repertoáru také Divadlo Josefa Kajetána Tyla. Představení bývají však rychle vyprodána, doporučujeme proto webové stránky DJKT průběžně hlídat.

Interaktivní výstava Trnkova zahrada 2 (do konce prosince)

Expozice Trnkova Zahrada 2 v DEPO2015 představuje původní pohádkový příběh Jiřího Trnky v podobě multimediální instalace. Ilustrace převádí do barevné kouzelné zahrady a návštěvníka zapojí do celého děje. Děti se vtělí do postav malých kluků z knihy a zažijí na vlastní kůži jejich dobrodružství. Otevřeno je od pondělí do pátku od 14 do 18 hodin a o víkendu, svátcích a prázdninách od 10 do 18 hodin.