Program akcí

AKCE ŘÍJEN 2021

Víkend otevřených ateliérů (25. – 26. září)

V Plzni a okolí se otevřou dveře ateliérů, galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo kde se vystavuje. Je to skvělá příležitost poznat v Plzni všechny, kdo tvoří, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba zkusit i sami tvořit. Seznam zúčastněných ateliérů a míst naleznete na webových stránkách akce.

DEPO Street Food Market (28. září)

Do DEPO2015 se můžete vydat na oblíbený festival pouličního jídla. Již tradiční sváteční Street Food Market depo opět provoní vůněmi nejrůznějších světových kuchyní. Těšte se na několik desítek stánkařů, kteří budou rozmazlovat vaše chuťové buňky vynikajícím jídlem a pitím. Vstup je zdarma.

Trolejbusové oslavy v Plzni (2. října)

V roce 2021 si Plzeňské městské dopravní podniky a společnost ŠKODA ELECTRIC připomínají dvě významná výročí spojená s trolejbusy. Před 85 lety započala v Plzni jejich výroba a o pět let později, tedy před 80 lety, začaly trolejbusy v Plzni jezdit. Taková výročí si zaslouží velkolepou oslavu, která se uskuteční v DEPO2015. Kromě programu v depu budou připraveny také tři speciální linky, na kterých se svezete i pěti různými historickými trolejbusy.

Zvířecí sobota v ZOO (2. října)

První říjnová sobota bude v ZOO Plzeň tradičně ve znamení zábavného programu pro děti. Nabitý soutěžní program začíná ve 13 hodin. S sebou si nezapomeňte vzít své oblíbené plyšové zvířátko.

Dronfest (2. – 3. října)

Dronfest – akce, které v sobě skrývá jedinečnou show plnou bezpilotního létání. Na jednom místě můžete vidět desítky dronů. V nabitém programu nechybí veletrh dronů, atraktivní letecké ukázky, exhibice nejlepších pilotů v létání nebo přednášky se zajímavými hosty z tuzemska i zahraničí.

Žonglobalizace (4. – 10. října)

O akrobatické kousky, žonglování,  novocirkusová představení i netradiční workshopy, během nichž se naučíte bojovat se stavem beztíže, nebude na festivalu Žonglobalizace nouze! Pobaví se jak děti, tak dospělí, co se triků nebojí. Podrobný program naleznete na webových stránkách festivalu.

Festival panenek (9. – 10. října)

Dva tucty tvůrců a sběratelů historických, retro i současných panenek se sjedou do Plzně, aby tu bojovali o titul nejlepších a nejkrásnějších panenek. Doprovodný program nabídne zajímavosti o historii panenek, opravnu panenek, soutěže a tombolu. Začátek akce je po oba dny v 9 hodin a potrvá do 6. hodiny večerní. Vstupné je 100 Kč, děti 50 Kč. Více informací naleznete na webových stránkách Muzea panenek.

Festival KUK (9. – 12. října)

Festival KUK pro nejmenší se bude opět konat v DEPO2015. Nabídne originální koncept divadelních představení pro děti od 10 měsíců do 3 let, pohybové workshopy, bludiště, celodenní otevřenou batolecí hernu a odpočívárnu.

Podzemí za svitu baterek (11. – 15. října)

V Plzeňském historickém podzemí můžete s dětmi vyzkoušet zážitkovou trasu rozšířenou o sklepní labyrint, kam se vydáte zcela potmě. Není se však čeho bát, baterka do ruky a helma na hlavě vás nenechají na holičkách. Během prohlídky poodhalíte tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Prohlídky začínají každý den v 17 hodin.

Podzimní blešák Uzlíku (17. října)

Přijďte si do DEPO2015 užít pohodové nedělní odpoledne a pořídit si něco „nového“ z druhé ruky. Bude rozhodně z čeho vybírat - kočárky, hračky pro děti, obrazy, oblečení pro malé i velké, domácí a sportovní potřeby. Blešák začíná ve 13 hodin.

Retro běh v ZOO Plzeň (22. října)

V říjnu se v rámci oslav 95. narozenin ZOO můžete připojit k retro běhu na podporu projektů ochrany přírody. Podrobnosti o běhu budou brzy zveřejněny na webu ZOO Plzeň.

DEPO Street Food Market (28. října)

Festival pouličního občerstvení opět nabídne to nejlepší z české streetfoodové gastronomie. Nechte se zlákat živou atmosférou, vůní a chutí odlehlých konců světa, ochutnejte dobroty z daleka i blízka, potkejte se s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou.

Plzeňské oslavy vzniku republiky (28. října)

Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabízí komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity.

Strašidelná ZOO (30. října)

Do plzeňské ZOO můžete o posledním víkendu v říjnu vyrazit na strašidelnou halloweenskou akci. Nezapomeňte kostým! Více informací bude brzy zveřejněno na webu ZOO Plzeň.

Interaktivní výstava Tajuplný les (do 19. prosince)

S dětmi si nenechte v DEPO2015 ujít světelnou interaktivní výstavu BLIK BLIK Tajuplný les, která propojuje digitální umění a technologie s hrou a zábavou. Celkem dvanáct interaktivních instalací předních českých audiovizuálních tvůrců navodí na ploše 450 m2 atmosféru lesa – tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry, světel, stínů a zvuků.

Divadelní představení pro děti

Divadlo J.K.Tyla

Do Velkého i Nového divadla J.K.Tyla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. Aktuálně nabízí repertoár divadla pro děti třeba operu Broučci, muzikál Muzikantská pohádka nebo balet Princezna se zlatou hvězdou. Bavit vás ale určitě bude i velkolepý muzikál Billy Elliot nebo klasická pohádka Křemílek a Vochomůrka.

• Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách www.djkt.eu

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky představení.

• Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách http://www.divadloalfa.cz/

Měšťanská beseda

Měšťanská beseda v Plzni nabízí každý měsíc pestrý program pro děti. Divadelní představení jsou tu vhodná spíše pro mladší děti. V říjnu můžete zajít třeba na pohádku O papírovém drakovi, O pejskovi a kočičce nebo na Princeznu Čokoládu. V kině pak pro děti dávají film Gump nebo 100% Vlk.

• Úplný program divadla a kina a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách http://www.mestanskabeseda.cz

Tipy, jak se v Plzni s dětmi zabavit při venkovních aktivitách

Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni

Kudypa dál? Vypravte se s dětmi na městskou stopovačku

Vyrazte s dětmi do DEPO2015 za novou hrou