Program akcí

Začátkem každého měsíce pro vás připravujeme přehled akcí vhodných pro rodiny s dětmi všeho věku. Najdete tu tipy na zajímavé akce, výstavy nebo divadelní představení, které se v Plzni v říjnu konají.

AKCE PRO DĚTI

Podzemí za svitu baterek (do 4. října)

V Plzeňském historickém podzemí můžete s dětmi vyzkoušet zážitkovou trasu rozšířenou o sklepní labyrint, kam se vydáte zcela potmě. Není se však čeho bát, baterka do ruky a helma na hlavě vás nenechají na holičkách. Během prohlídky poodhalíte tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Prohlídky začínají každý den v 17 hodin.

Čtení pro nejmenší v městské knihovně (2. října)

Městská knihovna pro rodiče s menšími dětmi (do 3 let) na začátek měsíce tradičně nachystala literární čtení. Poutavé příběhy bude číst paní knihovnice v dětském oddělení. Vstup je zdarma.

Africké trhy v Plzni (3. října)

Mango, ananas, papája, durian, jackfruit, dračí ovoce nebo nápoj z cukrové třtiny?Kulturní centrum DEPO2015 provoní od 10 do 16 hodin Africké trhy a s nimi exotické ovoce, koření, kakao a dalších lahůdky, které v Plzni jen tak neseženete. Ideální příležitost nabít děti před zimou vitamíny!

Festival Jeden Svět (7. – 10. října)

Na vzdělávací dokumentární filmy, tento rok s ekologickými tématy se s dětmi můžete vydat do kulturní centra Moving Station i do Polanovy síně Knihovny města Plzně na festival Jeden Svět. Na sobotu 10. října je od 15 hodin naplánovaná speciální projekce s workshopem pro děti i jejich rodiče.

Běh Borským parkem (10. října)

Pořádně si dát do těla a zkusit si zazávodit můžete na tradičním Běhu Borským parkem. Přihlásit se můžete do různých kategorií podle věku a délky trati.

Indiánské léto ve West parku (10. října)

Zábavní park West park chystá pro děti den plný barev a indiánských hrátek. Od 11 do 18 hodin se tu děti stanou indiány, kovboji nebo zlatokopy a vyzkouší si jejich život na vlastní kůži. Naučíte se tu střílet z luku, házet tomahawkem, rýžovat zlato, lovit mustangy nebo házet lasem.

Mezinárodní Road Movie festival (14. – 17. října)

Třetí ročník road movie festivalu opět zve na filmovou cestu kolem světa. S dětmi můžete zajít na různé dokumentární cestovatelské filmy, jen je třeba mít na paměti, že jsou některé z nich s českými titulky.

Den pro děti na festivalu Arabské kultury (17. října)

Festival Arabfest již tradičně chystá pro rodiny s dětmi celodenní program plný dobrého jídla, workshopů, tvořivých dílen, her a přednášek. Zúčastnit se také můžete pátračky o lákavé ceny.

Otevřeno má nové Muzeum panenek

V září se v Purkyňově ulici 29 otevřelo nové Muzeum panenek. Zajít sem můžete od úterý do neděle, jen je nutné se na návštěvě muzejka předem domluvit na čísle 739 334 835. Objevíte tu na 250 kusů historických i moderních panenek a dostanete zajímavý výklad přímo od paní majitelky, nadšené sběratelky, která zde má i svůj ateliér.

Výstava GÓÓÓL (do 20. prosince)

Interaktivní výstava GÓÓÓL je v DEPO2015 prodloužena až do prosince. Otestovat tu můžete své fotbalové dovednosti, seznámit se s předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI

Divadlo J.K.Tyla

Do Velkého i Nového divadla J.K.Tyla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. Aktuálně nabízí repertoár divadla pro děti třeba balet Kytice nebo činohru Povídání o pejskovi a kočicce, bavit vás ale určitě bude i velkolepý balet Sněhurka nebo pásmo 1x6 pohádek.
Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách www.djkt.eu

Měšťanská beseda

Měšťanská beseda nabízí každý měsíc pestrý program pro děti. Divadelní představení jsou tu vhodná spíše pro mladší děti. V říjnu můžete zajít třeba na pohádku O papírovém drakovi, O Smolíčkovi nebo na Cirkousíček. V kině pak pro děti dávají novou českou pohádku Princezna zakletá v čase a Pinocchia.

Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Měšťanské besedy

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky představení.

Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Divadla Alfa.