Program akcí

Začátkem každého měsíce pro vás připravujeme přehled akcí vhodných pro rodiny s dětmi všeho věku. Najdete tu tipy na zajímavé akce, výstavy nebo divadelní představení, které se v Plzni v srpnu konají.

AKCE PRO DĚTI

Pivovarský běh s Birellem (1. srpna)

V pivovaru Plzeňský Prazdroj můžete s dětmi vyzkoušet své běžecké dovednosti na závodě, který povede přímo skrz pivovar. Probíhat se bude venkovním areálem plzeňského pivovaru a historickým sklepením. Vybírat můžete z několika druhů závodů v různých časech během dne a budou tu i kratší trasy pro rodiny s dětmi.

Dětský den v Papírně (2. srpna)

Do kulturního centra Papírna se začátkem srpna vydejte na zábavný dětský den. Všechny prostory Papírny se od 13 do 18 hodin promění na hravá stanoviště, kde si dětí vyzkouší různé fyzické i vědomostní soutěže.

Pohádka a workshop Duha domů (9. srpna)

V DEPO2015 se bude od 15 hodin konat pohádkové divadélko o záchraně duhového prince. Následovat bude workshop, kde si děti samy vyrobí závěsnou duhu, kterou si mohou pověsit třeba nad postýlku. Vstupné je 100 Kč pro děti a 50 Kč pro dospělé.

Závod Škodaland Race (9. srpna)

Další sportovní běžecký závod můžete s dětmi zkusit od 10 hodin ve Škodalandu. Škodaland Race Junior je běžecký závod po vyznačené trase v nerovnoměrném terénu, který je doplněný překážkami. Celkem měří 1170 m a zvládnou ho děti od 4 do 13 let. Jen mějte na paměti, že je nutné se na závod registrovat předem.

Jak se kreslí Večerníček (10. srpna)

Do Knihovny města Plzně můžete s dětmi zajít na zábavné kreslení s plzeňským výtvarníkem Vhrsti, který vás tu naučí jak nakreslit Večerníčka a další pohádkové postavy. Kreslení začíná v 15:00 a vstup je zdarma.

Základy lezení pro děti (10. srpna)

S dětmi si můžete na lezecké stěně V Tahu na úvodním kurzu vyzkoušet, zda jsou lezci. Získají tu základní povědomí o tomto sportu, lezení probíhá výhradně hravou formou a je určeno jak úplným začátečníkům, tak dětem, které mají s lezením již zkušenosti.

Zážitková jízda historickým autobusem po stopách uhlí (8. srpna)

Výlet po stopách těžby uhlí na Plzeňsku, který je součástí festivalu Industry Open vás zavede do krajiny kolem Nýřan, kde budete poznávat minulost těžby uhlí a objevíte možná trochu skryté krásy rázovitého hornického řemesla. Věděli jste, co je to lampovna nebo co v hornické hantýrce znamenají šmanty nebo prádlo? Výlet je vhodný pro děti od 6 let a trvá 6 hodin, doporučujeme vzít si s sebou svačinu!

Zážitková jízda historickým autobusem po stopách železa (9. srpna)

Na výletě po stopách železa, který je součástí festivalu Industry Open objevíte pozůstatky po těžbě železných rud v Klabavském revíru a při obdivování průmyslové historie tohoto území vás možná překvapí krása krajiny, ve které se skrývají. O tom, že se s železem pracuje ve vysokých pecích, možná víte. Slyšeli jste ale třeba o vlčí nebo kuplovací peci? Výlet je vhodný pro děti od 6 let a trvá 6 hodin, doporučujeme vzít si s sebou svačinu!

MINT Market (12. srpna)

S dětmi se do DEPO2015 můžete vydat na jarmark MINT Market, kde nakoupíte třeba i ručně vyráběné hračky pro děti. V DEPO2015 se děti také vyřádí ve vnitřním i venkovním dětském koutku.

Akce na Náplavce u Ježíška (12. – 29. srpna)

V druhé půlce srpna to u řeky Radbuzy bude žít na Náplavce u Ježíška. S dětmi sem můžete zajít na koncerty a další akce, nebo jen posedět v příjemné atmosféře u řeky a dát si něco dobrého k pití. A pozor! Děti tu jistě ocení velkou skluzavku

Lollipopz v Jump Family (14. srpna)

Ve skákacítrampolínové aréně Jump Family vystoupí oblíbená čtveřice Lollipopz, se kterými se tu děti mohou vyfotit, dostat autogram a po celý den se v aréně vyřádit.

Vlakem do Škodovky (15., 16., 29. a 30. srpna)

Na výletě vlakem do Škodovky vjedete z nádraží Plzeň - Jižní Předměstí do areálu škodovky po vlakové vlečce, po které projedete mezi historickými budovami kováren a hutí kolem strojírenských provozů až na samý konec rozlehlého areálu na Karlově. Délka projížďky je cca 1 hod. a akce je vhodná pro děti od 6 let.

Křimická neckyáda (15. srpna)

Do městské části Křimice se můžete vydat ne podívanou nebo se i sami zúčastnit Křimické neckyády, přehlídky zábavných a nečekaných plavidel. Plavba začíná ve 14 hodin u Malesického mlýna.

Sportmanie (15. – 23. srpna)

V druhé polovině srpna odstartuje v Plzni oblíbený festival sportu a pohybu Sportmanie. V parku za obchodním centrem Plaza kousek od centra města vyroste multifunkční sportoviště, kde se děti, dospělí a všichni milovníci pohybu vyřádí po celý den. Každý den na vás čeká několik desítek sportovních stanovišť, kde si kromě tradičních sportů pod vedením instruktorů můžete zkusit něco jiného, například lukostřelbu, šerm nebo biliard.

Vlakem do depa kolejových vozidel (22. a 23. srpna)

Vydejte se vlakem za brány depa kolejových vozidel v Plzni. Motorovým vozem přijedete z plzeňského hlavního nádraží do areálu depa, navštívíte točnu, uvidíte rotundu, myčku i čerpací stanici pohonných hmot pro lokomotivy. Při komentované projížďce nahlédnete i do haly soustředěných oprav, kde uvidíte údržbu vozidel. Délka projížďky je cca 1,5 hod a je vhodná pro děti od 6 let.

Hurá do školy! (29. – 30. srpna)

Na konci srpna můžete oslavit začátek školní roku na akci Hurá do školy! V Habrmannově parku na Doubravce začne program po oba dva dny ve 14 hodin a těšit se můžete na různé soutěže, sportovní aktivity a dobroty.

Den plný her s Albi (30. srpna)

Na odpoledne plné her můžete s dětmi vyrazit o posledním prázdninovém dni do Papírny. Od 13 hodin se tu budou hrát deskové a karetní hry pro všechny věkové kategorie, těšit se můžete i na několik zbrusu nových her.

https://www.facebook.com/events/2758604147718327/

BLIK BLIK digitální hřiště (do 23. srpna)

Na BLIK BLIK digitálním hřišti na vás čekají umělecké instalace a vesmírné zážitky pro děti i dospělé. V autobusové hale o rozloze 800 m² najdete celkem 14 her a instalací od českých i zahraničních tvůrců. Těšit se můžete na ovládání planety světelným mečem, laserovou prolézačku, hry s UV světlem nebo si pomocí svého vlastního pohybu vytvoříte lidské světelné ohňostroje.

Nedělní programy v DEPO2015 (do 31. srpna)

Do DEPO2015 teď můžete každou neděli zajít na rodinná nedělní odpoledne. V rámci akce DEPOvLETU se tu budou konat divadélka, koncerty a různé dílničky pro rodiny s dětmi.

Báje a pověsti plzeňské (do 6. září)

Každý víkend se s dětmi můžete v Plzni vydat na procházku po historickém centru, kterou vás provede víla Plzeňka. Dozvíte se nejen to, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i proč katedrálu postavili čerti a ne zedníci nebo kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit osobně v Turistickém informačním centru či online na Plzeňské vstupence.

Výstava GÓÓÓL (do 20. prosince)

Interaktivní výstava GÓÓÓL je v DEPO2015 prodloužena až do prosince. Otestovat tu můžete své fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky.