Program akcí

AKCE LEDEN 2022


Na jaké akce vyrazit v lednu v Plzni s dětmi? Nechte se inspirovat.

Úniková hra Zdrhni bábě (do 27. února)

Oblíbené rodinné únikové hry Zdrhni bábě se můžete účastnit po sestavení rodinného týmu o maximálním počtu pěti osob. Hra, která je inspirovaná příběhem o perníkové chaloupce, se skrývá v areálu kulturního prostoru DEPO2015. Představa je, že jdete lesem a narazíte na skutečnou perníkovou chaloupku. Vejdete dovnitř, ale dveře se zabouchnou. Vaším úkolem bude vyluštit všechny hádanky, díky kterým získáte klíč ke svobodě a utečete tak zlé Ježibabě.

Filmová představení pro děti

Venku je lezavo, a proto není divu, že se člověku nechce opouštět teplo domova. Ale pokud toužíte po změně, můžete vyměnit své televizní obrazovky za plátna v kinosálech. Do Cinema City v OC Plzeň Plaza nebo do kina Káčko v Dobřanech můžete zajít na novou pohádku Tři přání pro Popelku. Oproti české filmové klasice Tři oříšky pro Popelku přináší moderní velkolepou verzi, nové kostýmy, scenérie nefalšované norské zimy a divokých zasněžených hvozdů a samozřejmě i zdravou dávku kouzel. V CineStar v nákupním centru Olympia Plzeň právě běží komedie Velký červený pes Clifford, který vypráví příběh o dívce jménem Emily a jejím červeném třímetrovém psovi.

Stopovačka městem

Doma vás to už nebaví? Vydejte se svými dětmi na městskou stopovačku Kudypa dál, kterou si pro vás připravilo Turistické informační centrum města Plzně.  V kvízu vás čeká dvacet úkolů, ve kterém se děti seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy v historickém centru města. Hrací karty si lze zdarma vyzvednout v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 každý den od 9 do 18 hodin. Hrací karty si můžete také stáhnout zde.

Kouzelník ve Farmaparku u Toma

Máte rádi zvířátka a kouzla? Výborně, ve Farmarku u Toma nedaleko Plzně, totiž koncem ledna bude úřadovat oblíbený kouzelník Roman Budil, známý zejména z pořadu Česko Slovensko má talent. Připravené pro vás bude mít magické vystoupení na pódiu a mimo vystoupení bude tvarovat vtipné zvířecí balónky, které si budete moci odnést domů. Krom toho se můžete těšit na komentované krmení zdejších zvířátek od 15:30.

Divadlo J. K. Tyla

Do Velkého i Nového divadla J. K. Tyla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. V aktuální nabídce repertoáru divadla pro děti naleznete třeba klasickou pohádku Křemílek a Vochomůrka nebo baletní představení Princezna se zlatou hvězdou.
• Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách www.djkt.eu.

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. Aktuálně si můžete vybrat z bohaté nabídky představení, ve které se vyjímají například Pohádky ovčí babičky, Detektiv Dudek nebo Tajemný hrad v Karpatech.
 • Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Divadla Alfa

Měšťanská beseda

Měšťanská beseda v Plzni nabízí každý měsíc pestrý program pro děti. Divadelní představení jsou tu vhodná spíše pro mladší děti. V lednu můžete zajít třeba na pohádku Kocour Modroočko, Zimní radovánky nebo si zatančit a zazpívat s Míšou v jejím pohádkovém království.
• Úplný program Měšťanské besedy a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách.

Tipy, jak se v Plzni s dětmi zabavit při venkovních aktivitách


Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni

Kudypa dál? Vypravte se s dětmi na městskou stopovačku

Vyrazte s dětmi do DEPO2015 za novou hrou