Program akcí

AKCE KVĚTEN 2022

Na jaké akce vyrazit v květnu v Plzni s dětmi? Přečtěte si naše tipy na akce a aktivity, které vás zaručeně zabaví.

Slavnosti svobody (5. – 8. května)

Slavnosti svobody jsou v Plzni jednou z největších událostí roku. Osvobození západních Čech americkou armádou v květnu 1945 si v Plzni nepřipomínají jen místní, ale i návštěvníci z širokého okolí. Během této významné události bude pro rodiny s dětmi připravena také interaktivní stezka Thank you, boys! se soutěží, která v sobotu mezi 10 a 17 hodinou propojí jednotlivé lokality Slavností svobody, Pobřežní ulici, kde najdeme muzeum Patton Memorial Pilsen, Šafaříkovy a Křižíkovy sady a lokalitu U Ježíška, kde všude bude vystavená technika v dobových kempech.

Kino Beseda (8. a 22. května)

Chcete s dětmi vyrazit do kina? V tom případě rozhodně doporučujeme zajít do kina s atmosférou, kde pečlivě dbají na výběr filmů. V neděli 8. května v Besedě hrají povedený český kreslený film Myši patří do nebe, který už se představil na celé řadě světových i tuzemských festivalů a oprávněně své dosavadní diváky několikrát rozplakal i nadchnul. V neděli 22. května je na programu rodinné dobrodružství z fantaskního světa - Ušák Chicky a Zlokřeček. Vstupenky a podrobný program najdete na webových stránkách kina.

Maker Faire (14. května)

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu a s velkým úspěchem se setkala i její plzeňská edice. Nenechte si ujít další setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti. Na této akci se seznámíte například s elektronickými a technologickými vychytávkami, řemesly, designem anebo s 3D tiskem. Přijďte se do DEPO2015 zapojit do workshopů, poznejte projekty místních tvůrců a užijte si sobotu plnou kreativity!

Festival rodiny (15. května)

Vyrazte v první polovině května do DEPO2015 na první ročník plzeňského festivalu rodiny. Čeká vás neděle plná koncertů, zábavy a mnoho zajímavých přednášek. Chybět nebude samozřejmě ani odpočinková zóna, dobré jídlo a trh s českými tvůrci. Součástí programu budou i ukázky složek integračního záchranného systému, divadelní vystoupení pro děti a skákací hrad.

Žonglobalizace (16. – 22. května)

Na to nejlepší z českého i světového žonglérského umění se můžete těšit během dvanáctého ročníku festivalu Žonglobalizace. S letošním podtitulem "No limits" vám po celý týden nabídne bohatý program počínaje projížďkou cirkusovou tramvají, akrobatickými kousky, žonglováním, novocirkusovými představení až po netradiční workshopy, na kterých se pobaví jak děti, tak i dospělí, co se triků nebojí.

Mezinárodní den dětí v Plutu (30. května – 1. června)

Květen, ten patří dětem. A v divadle Pluto to platí obzvlášť, jelikož si pro vás v rámci dnu dětí připravilo hned několik představení. V pondělí 30. května můžete vyrazit s dětmi staršími osmi let na představení Letem světem s kabaretem. V úterý 1. června pak od tří hodin odpoledne naváže v předsálí divadla Pohádkové odpoledne určené dětem starším tří let. Závěrem bude večerní komedie Blbec k večeři. Děti mají na obě představení vstup jen za 150 Kč a Pohádkové odpoledne je zcela zdarma.

Interaktivní expozice Malý princ (do 7. července)

Interaktivní výstava s rozšířenou realitou Malý princ známé výtvarnice Elišky Podzimkové se po úspěchu u nás i za hranicemi přesouvá do plzeňské Papírny. Expozici provází fotografie pořízené na Islandu, do nichž autorka známá po celém světě dokreslila ilustrace na motivy knihy Malý princ. Rozpohybovaného Malého prince společně s liškou si budete moci prohlédnout prostřednictvím aplikace, kterou lze bezplatně stáhnout do každého chytrého telefonu.

Interaktivní expozice Vzhůru do oblak (do 31. srpna)

DEPO2015 přichystalo další interaktivní výstavu pro celou rodinu. V expozici Vzhůru do oblak můžete na vlastní kůži zažít svět létání a fyzikálních zákonů, nakouknete do přírodní laboratoře, vypustíte si vlastnoručně vyrobenou raketu nebo si vyzkoušíte jaké to je, když vám narostou křídla.

Víkendové workshopy k výstavě Vzhůru do oblak

Letadlo, rogalo nebo vystřelovací motýl? Pojďte si je vyrobit a hned je můžete využít na výstavě Vzhůru do oblak. Workshopy, které trvají cca 15 minut, probíhají každou sobotu, neděli a státní svátek od 10 do 17 hodin u Kreativní pojízdné zóny, kterou najdete u vstupu do výstavy v Tržnici DEPO2015. U každého workshopu se vybírá příspěvek na materiál 50 Kč. Více informací včetně výjimek z otevírací doby najdete tady.

Stopovačka městem

Doma vás to už nebaví? Vydejte se se svými dětmi na městskou stopovačku Kudypa dál, kterou si pro vás připravilo Turistické informační centrum města Plzně.  V kvízu vás čeká dvacet úkolů, ve kterém se děti seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy v historickém centru města. Hrací karty si lze zdarma vyzvednout v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 každý den od 9 do 18 hodin. Hrací karty si můžete také stáhnout zde.

Industriální stezka v DEPO2015

DEPO2015 pro malé i větší průzkumníky před časem upravilo Industriální stezku ve venkovní stopovačku. Stále si můžete projít původní stezku. Formát označených zastavení, kde si pomocí QR kódu přehrajete krátká videa o daném místě, zůstává. Přibylo ale plno zábavných herních prvků. Příběh začíná u stroje času, který vás přenese do minulosti. Abyste se vrátili zpět do současnosti, musíte projít všechna zastavení, rozluštit hádanky, najít druhý stroj času a nastartovat ho. Na každém zastavení najdete otázku a budete muset podrobně prozkoumat blízké okolí, abyste našli odpověď. Mapku a zároveň herní kartu v jednom najdete v podavači na startu stezky u vchodu do DEPO2015. Po luštění se můžete odměnit dortíkem nebo horkou čokoládou v nové kavárně s příznačným názvem Ústředna.

Divadlo J. K. Tyla

Do Velkého i Nového divadla J. K. Tyla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. V aktuální nabídce repertoáru divadla pro děti naleznete Muzikantskou pohádku nebo představení ze světa večerníčku Křemílek a Vochomůrka. Pro větší děti je v nabídce i muzikál Billy Elliot nebo muzikálová novinka podle autobiografického komiksového bestselleru spisovatelky Alison Bechdel Fun Home.
• Kompletní program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách www.djkt.eu.

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. Aktuálně si můžete vybrat z bohaté nabídky představení, ve které se vyjímají například Alfa farma, O třech synech nebo Kolíbá se velryba. Divákům od 12 let je určena hra Kde domov můj? (milostný dopis Československu).
 • Kompletní program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Divadla Alfa.

Divadélko Jonáš v Měšťanské besedě

Měšťanská beseda v Plzni nabízí každý měsíc pestrý program pro děti. Divadelní představení hrají spíše pro mladší děti. V květnu můžete zajít třeba na představení Aladin.
Kompletní program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Měšťanské besedy.

Dětské knihkupectví na Zastávce

V nádražní budově Plzeň Zastávka už několik let funguje zajímavé kulturní centrum, které doplňuje a rozšiřuje nabídku kulturního vyžití. Od dubna na Zastávce najdete nové dětské knihkupectví, zaměřené na obrázkové knihy a umění ilustrace a založené na kurátorském výběru. Zastávka pořádá také celou řadu aktivit spojených s fenoménem dětské knihy s cílem rozvíjet knižní kulturu u dětí a aktivizovat „mladé čtenáře a tvůrce“.  Prostřednictvím rozmanitých příběhů, workshopů a výstav tak děti seznamují s jednotlivými náležitostmi knihy jako je příběh, tisk, ilustrace nebo papír.
Aktuální program najdete na webu.

Tipy, jak se v Plzni s dětmi zabavit při venkovních aktivitách


Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni

Kudypa dál? Vypravte se s dětmi na městskou stopovačku

Vyrazte s dětmi do DEPO2015 za novou hrou