Program akcí

ÚNOR 2023 

Druhý měsíc nového roku je plný tradic. Konají se masopusty, dětské karnevaly a čeká nás také Valentýn. Kam můžete s dětmi v Plzni vyrazit, se dočtete v našem pravidelném měsíčním přehledu akcí.

Den otevřených hangárů na letišti Líně (4. února)

V sobotu se s dětmi vydejte prozkoumat vrtulové letouny, proudový bitevník anebo stíhačku MIG 21 do hangárů v Líních. Otevřené hangáry pro veřejnost zde budou od 12:30 až do 17:00. Uvnitř objevíte i letecké muzeum, které se může chlubit českými i zahraničními historickými letouny.

Tvořivá dílna v Galerii města Plzně (5. února)

Nedělní tvořivou dílnu navštivte v Galerii města Plzně. Za pomoci lektorek si zde děti vytvoří artefakt, který si následně ponechají. Kromě toho rozvinou motorické a kreativní schopnosti a společně získáte nový zážitek. Nedělní dílna pro vás bude otevřena od 13 do 17 hodin.

Valentýn v Techmanii (10. – 14. února)

V Techmania Science Centre pro vás připravili speciální valentýnskou akci plnou workshopů, buskingů a vědecké zábavy. Během čtyř dnů si vyzkoušíte výrobu šperků elektrolýzkou anebo 3D tiskem, uvidíte show s tekutým dusíkem, dozvíte se, co všechno umí taková květina nebo se vydáte na romantickou vyjížďku do jádra země. Kompletní program najdete na webu Techmanie.

Příměstské tábory (13. - 17. února)

V Plzni jsou letos jarní prázdniny od 13. do 19. února. Někteří z vás mají volno a možná konečně plánujete pořádnou lyžovačku na horách. Vy kteří volno nemáte, nezoufejte. Máme pár tipů, jak udělat jarní prázdniny dětem příjemnější a zábavnější. Vyzkoušejte třeba příměstské tábory. Jaká je v Plzni nabídka se dočtete v tomto našem článku.

Tradiční plzeňský masopust (18. února)

Tradiční plzeňský masopust navštivte v centru města. Průvod s maskami se vydá v 16 hodin od Branky na radnici, kde požádá radní o povolení masopust pořádat. Poté se přesune k řece Radbuze, kde utopením Bakhuse město symbolicky zúčtuje se všemi nešvary a příkořími minulého roku. Zábava se následně přesune do DEPO2015. Zahraje a zatancuje Plzeňský lidový soubor Mladina a malá dechovka plzeňské Konzervatoře. Připraveno bude také občerstvení, teplé nápoje a opečete si tu i buřta na ohni.

Masopust na statku U Matoušů a Bolevecké návsi (19. února)

Tradiční masopust navštivte na selském dvoře u Matoušů a na Bolevecké návsi. Průvod masek se sejde na statku již v 10 hodin a pestrý program pro děti v podobě hudebního vystoupení, výroby masek anebo malování na obličej začne v 11 hodin. Těšit se můžete i na zabijačkové pochoutky. Akce bude zakončena v 16 hodin, kdy se pohřbí Bakus, symbol neřestí.

Zábava pro nejmenší (4. a 21. února)

V sobotu 4. února se vydejte na Maškarní s Culinkou, který se uskuteční v kulturním sále Střední průmyslové škole dopravní v Plzni. Čekají vás tanečky, hry, zábava, soutěže, masky, Culinka s bramborou Barborou a jejich známé písničky. BibiBum a její pěveckou a taneční show navštivte s dětmi 21. února v KD Šeříkovka. Představení s písničkami o zvířátkách je vhodné pro nejmenší děti od 2 let. Vstupenky lze koupit zde.

Zimní království v Luftovce (22. února)

Ve středu se s dětmi mezi 15 a 19 hodinou vydejte do Zimního království, kde na vás budou čekat kouzelné bytosti. V krásné Luftově zahradě budou připraveny dílničky pro děti, něco dobrého k zakousnutí a ohřejete se i u plápolajícího ohně u kamen ve voňavém domečku. Vstupné za dítě je 50 korun.

Černický masopust (25. února)

Do Černic se vydejte na masopustní průvod od 15 hodin. Připraveny budou soutěže pro děti a chybět nebude ani živá hudba. Masky rozhodně s sebou! Na Selské návsi v Černicích bude také probíhat od 10 do 18 hodin Flerjarmark, kde zakoupíte originální, ručně vyráběné výrobky.

Vyhánění zimy s plzeňskou zoo (26. února)

Vyhnat zimu z Plzně se vydejte poslední neděli v únoru s maškarním průvodem, který se z Vinic přes statek Lüftnerka a Kalikovský mlýn vydá až do centra města. Na trase bude připraven bohatý doprovodný program jako topení Morany anebo tradiční soutěž o Plzeňský koblížek. Vítáni do průvodu jsou v odpoledních hodinách všichni, s maskami i bez.

Karneval Z pohádky do pohádky (26. února)

Dětský karneval navštivte v KD Šeříkovka v neděli od 15 hodin. Užijete si veselé odpoledne plné pohádkových masek, tance, společného tvoření a zábavy. O zábavu se postarají i klauni Mikky a Maki, kteří si na závěr nachystali drobné odměny pro všechny zúčastněné masky. Vstupné na akci je dobrovolné.

Nedělní pohádkový expres (26. února)

Do kulturního prostoru Moving station se vydejte v neděli od 15 hodin. Divadlo 100 opic pro vás zahraje loutkové pohádkové představení Pes a drak. Vypráví o pejskovi, kterého všude vyháněli, protože nevypadal úplně normálně. A taky nebyl, byl totiž kouzelný, což netušil ani on sám. Představení je vhodné pro děti od 2 let a vstupenky zakoupíte zde.

Herní výstava modelů z kostek LEGO® (do 26. února)

Výstavu modelů z LEGO® kostek můžete v DEPO2015 navštívit až do 26. února. Uvidíte zde obří stavbu školy čar a kouzel v Bradavicích, která je největší stavbou z kostek LEGO® na světě, postavená jen jedním člověkem. Pro menší děti bude připravena herna s duplo bludišti a bazény plnými lego kostek. Vstupenky lze zakoupit na webu Plzeňská vstupenka.

Únor ve Farmaparku u Toma

Farmapark u Toma pro vás na únor opět nachytal bohatý program. Pochod kolem Farmaparku se půjde 4. února. Na 3 km dlouhé trase bude na děti čekat pár snadných úkolů. Valentýn se zde bude slavit 11. a 12. února. Připraveny budou dětské dílničky anebo focení se zvířátky. Ošetřovatelem se stanete 18. a 19. února, kdy je přichystané komentované krmení. A poslední víkend v únoru navštivte ve Farmaparku masopust. Nebude chybět průvod masek, malování na obličej, tetovačky ani soutěž o nejlepší masku. Kompletní přehled akcí najdete na webových stránkách Farmaparku.

Divadlo J. K. Tyla

Do Velkého i Nového divadla se s dětmi můžete vydat na klasická představení upravená na míru přímo dětem. V únoru navštivte v Novém divadle činohru Chytrá Horákyně. Vypravíte se do časů, kdy poctivost a dobro vítězilo nad lakotou a vypočítavostí a kdy se chudé děvče díky svým schopnostem stalo váženou paní. Představení je vhodné pro děti od 6 let. Kompletní program a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách divadla.

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin. V únoru můžete navštívit představení Pozor, Zorro! Zhlédnete prapředka maskovaných superhrdinů Zorra mstitele znovu v akci. A s těmi nejmenšími se vydejte na premiéru klasické lidové pohádky O zlaté rybce. Úplný program divadla a prodej vstupenek naleznete na webových stránkách Divadla Alfa.

Měšťanská beseda

I do Měšťanské besedy se můžete vydat na zajímavá představení pro děti. Navštivte například hudební představení Sůl nad Zlato, které pro vás Hudební divadélko Dino zahraje 12. února. A malé děti potěší představení Myší pohádka o tom, jak to dopadne, když se myšky Myšta s Myšulínou zabydlí ve špajzce. Nána divadélko ho pro vás zahraje 26. února. Kompletní program naleznete na webových stránkách Měšťanské besedy.

Další tipy, jak se v Plzni zabavit s dětmi

Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni

Kam za zimními sporty v Plzni a okolí