Program akcí

AKCE ČERVENEC 2021

Příběhy dvoutaktů: komentovaná prohlídka (3. a 16. července)

Na Rolnickém náměstí v Lobzích najdete zachovalý skvost lidové architektury, tzv. Svobodnický dvůr. Uvnitř byste možná nečekali motoristické muzeum, ale právě tady se nachází Muzeum dvoutaktů. Přijďte si je i s dětmi prohlédnout na komentované prohlídce. Prohlídky začínají v 16:30 a vstupenky můžete již nyní zakoupit online.

Historickým autobusem po stopách těžby kaolinu (10. a 25. července)

Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách těžby kaolinu na Plzeňsku. Cestou navštívíte celosvětový unikát – Hromnické jezírko, užijete si výhledy na stále funkční kaolinový důl v Kaznějově a vaším hlavním cílem bude bývalý kaolinový důl v Nevřeni. Vzhledem k poznávacímu charakteru akce, výkladu a délce jízdy není akce vhodná pro děti do 6 let. Vstupenky již pořídíte v předprodeji.

Komentovaná prohlídka Báje a pověsti plzeňské (11. a 30. července)

Především děti se i v letošní sezóně mohou těšit na oblíbený okruh Báje a pověsti plzeňské. Tajemnými příběhy vás provede víla Plzeňka. Dozvíte se nejen to, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř. Nechte si vyprávět o skrytých pokladech, čertech a dalších tajemných bytostech. Na dětské účastníky, kterým se podaří během prohlídky vyplnit kvíz, čeká malá odměna.

Historickým autobusem po stopách těžby uhlí (11. července)

Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách těžby uhlí na Plzeňsku. Objevíte pozůstatky po těžbě často trochu skryté v krajině kolem Nýřan a navštívíte Hornické muzeum ve Zbůchu nebo rozhlednu v bývalém vodojemu v Heřmanově Huti. Vzhledem k poznávacímu charakteru akce, výkladu a délce jízdy není akce vhodná pro děti do 6 let. Vstupenky na zážitkový výlet pořídíte již nyní v předprodeji.

DEPO Street Food Market (25. července)

DEPO2015, prostor bývalých garáží a dílen dopravních podniků, který se v roce 2015 přeměnil v místo žijící kulturou a nejrůznějšími volnočasovými aktivitami, bude hostit úspěšný gastrofestival DEPO STREET FOOD MARKET. Milovníci street foodu si tu přijdou na stejně jako ti, kteří rádi experimentují nebo si dávají pozor na to, co jedí. Akce začíná už od 10 hodin.

Interaktivní výstava Tajuplný les (do 31. srpna)

S dětmi si nenechte v DEPO2015 ujít světelnou interaktivní výstavu BLIK BLIK Tajuplný les, která propojuje digitální umění a technologie s hrou a zábavou. Celkem dvanáct interaktivních instalací předních českých audiovizuálních tvůrců navodí na ploše 450 m2 atmosféru lesa – tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry, světel, stínů a zvuků.

Tipy, jak se v Plzni s dětmi zabavit při venkovních aktivitách

Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

Tipy na venkovní aktivity v Plzni

Kudypa dál? Vypravte se s dětmi na městskou stopovačku

Vyrazte s dětmi do DEPO2015 za novou hrou