Muzeum loutek

Spejbl s Hurvínkem se v Plzni narodili, a tak není čemu se divit, že zde vzniklo zajímavé muzeum věnované právě loutkám. Najdete ho v jednom z historických domů přímo v centru města na náměstí Republiky. Expozice vypráví příběh loutek od malých kočovných divadélek až po současnou produkci plzeňského Divadla Alfa. Seznámíte se tu i s tvůrcem Spejbla a Hurvínka Josefem Skupou i jeho následovníkem Jiřím Trnkou. Hlavním lákadlem muzea je to, že si exponáty nemusíte jenom prohlížet ve vitrínách, ale děti zde samy mohou dát průchod fantazii a zahrát si vlastní divadlo. Díky programu Expedice na niti se mohou tatínkové a dědečkové s dětmi vypravit na loutkovou osmitisícovku, kde společně překonávají nejrůznější úkoly.

Zajímavostí je také geocachingový průvodce Paměť loutky, který vás prostřednictvím této speciální aktivity provede po Plzni. (více informací najdete zde)

Občerstvení

Přímo v zadním traktu budovy Muzea se nachází příjemná Kavárna Skupa Café. V nabídce jsou teplé i studené nápoje, k jídlu sladké palačinky, sendviče, toasty nebo štrůdl. K dispozici je dětský koutek i venkovní posezení.

Otevírací doba

denně kromě pondělí
10 – 18 hodin

Parkování

Vzhledem k poloze muzea přímo v centru města, doporučujeme parkovat například v parkovacím domě Rychtářka, vzdáleném od muzea asi 5 minut pešky.