Techmania Science Center

Vědecké show, hlavolamy, ukázky pokusů, klasické i interaktivní expozice, nečekané experimenty, netradiční workshopy a navíc supermoderní planetárium. To vše nabízí plzeňské science centrum Techmania, které za každého počasí přesvědčí celou rodinu nebo školní třídu o tom, že věda není žádná věda, ale přináší spoustu zábavy. Nachází se v historických továrních halách uprostřed průmyslového areálu bývalé Škodovky.

Už pro děti od 3 let je připraveno několik expozic, díky kterým mohou objevovat svět. Další expozice zvou starší děti do tajemného světa chemie a fyziky. Zajímavá je také expozice Vesmír, kde si odvážní jedinci mohou prostřednictvím gyroskopu vyzkoušet i stav beztíže. Ve 3D Planetáriu se díky pestré nabídce projekcí můžete podívat na Měsíc, objevit příběh Země od jejího počátku a užít si také různé animované filmy.

Občerstvení

Pokud vám při několikahodinovém objevování expozic v Techmanii vyhládne, můžete využít nabídky restaurace přímo v areálu science centra. Zde je každý den pro návštěvníky připravena pestrá nabídka minutek, salátů, dezertů a svačin, ze které si určitě vyberete. Do restaurace se dostanete i bez zakoupené vstupenky.

Otevírací doba

pondělí
zavřeno

úterý - neděle
10 – 18 hodin

Parkování

přímo v areálu Techmania Science Center

Virtuální prohlídka