Procvičte s dětmi mozky při luštění plzeňských tajenek

 

Máte před sebou řadu našich zábavných hádanek, při jejichž luštění se s dětmi něco zajímavého dozvíte a také si procvičíte mozkové buňky. Až tajenku vyluštíte, dejte nám vědět, jak se vám líbila, nebylo to moc lehké?

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 1. – Plzeňské osobnosti

Tahle tajenka vás zavede do sadového okruhu na místo, kde se na ploše větší než 200 m² potkávají známé osobnosti spjaté s historií našeho města. Zkuste toto místo najít a dozvíte se více.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 2. – Plzeňští sportovci

Myslíte si, že znáte dobře plzeňské rodáky a zároveň osobnosti ze sportovního prostředí? Vzpomenete si na známého horolezce, který se v Plzni narodil? Víte, kdo proslavil sportovní střelbu ve světě? Vyzkoušejte si své znalosti a v tajence zjistíte, co nás spojuje.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 3. – Umělecká Plzeň

Od roku 2013 existuje v Plzni Fakulta designu a umění pojmenovaná po významném plzeňském rodákovi, designérovi a typografovi. Pod jakým názvem jí znají zejména její studenti, se dozvíte v tajence.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 4. – Plzeňské ulice

Vyznáte se v plzeňských ulicích? Neztratíte se ve městě? To se dozvíte, až projdete testem znalostí v podobě naší tajenky.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 5. – Plzeňština

Si echt Plzeňák? Hnedka to zjistíš! Nastevři si okno, ať se ti lepší přemejšlí, hačni si na šamrli, dej si nohy do lavoru a začni luštit. Tak co, už máš šajn, copa vyjde v tajence?

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 6. – Průmyslová

Ve druhé polovině 20. století zažila Plzeň obrovský rozvoj průmyslu. Připomeňme si tuto slavnou éru, kdy plzeňské firmy proslavily naše město po celém světě.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 7. – Sochařská

Všímáte si drobných památek v ulicích Plzně? Ve svém okolí určitě některou ze soch z nápovědy najdete a dozvíte se o ní víc. S vyplněnou tajenkou si udělejte procházku kolem všech soch, které do ní doplníte. Projdete téměř celé město a určitě vás to bude bavit.

Plzeňka! Plzeňská tajenka číslo 8. – Pivní

Co všechno víte o pivu? Znáte všechny suroviny, ze kterých se pivo vaří? A co styly čepování?

 

Vypravte se s dětmi v Plzni na stopovačku

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout