Vyplujte s dětmi v Techmanii za celodenním dobrodružstvím nejen na moři

 Od poloviny února můžete v plzeňském sceince cnetru Techamnia navštívit epoxzici Pod hladinou.

Vyplout na širé moře, pokusit se dostat z potápějící se lodi nebo odhalit tajemství bermudského trojúhelníku. V Plzni? A proč ne?! V Česku sice moře nemáme, v plzeňském science centru Techmania ale můžete od poloviny února navštívit expozici Pod hladinou, jejímž prostřednictvím se můžete podívat až na dno širého oceánu.

Na světě najdeme celkem 1,5 miliardy kilometrů krychlových vody. Co všechno tato masa zvládne, známe z televizních zpráv. Ale jak doopravdy vznikají tsunami nebo vodní víry, co všechno dokáže tlak vody i jak důležitá voda v přírodě doopravdy je, se dozvíte prostřednictvím 14 interaktivních exponátů, kterou vytvořilo estonské science centrum AHHA ve spolupráci s tallinnským námořním muzeem.

I když momentálně zimní počasí koupání zrovna nepřeje, máte skvělou příležitost udělat si s celou rodinou výlet k moři a poodhalit jeho nejedno tajemství. V Techmanii se na exponáty nemusíte jenom dívat. Právě naopak. V expozici Pod hladinou si můžete vyzkoušet, jak náročné je utéct z potápějící se lodi anebo otestovat, zda dokážete uvázat loď tak, aby vám neuplavala.

Tím ale výlet do plzeňského science centra nekončí. Celodenní dobrodružství si můžete užít také v ostatních expozicích. Každá věková skupina si přijde na své. Neměli byste vynechat ani speciální podívanou, kterou nabízí jediné 3D planetárium v České republice.

  • Vstupné do Techmanie stojí 160 korun na osobu. Za rodinné vstupné zaplatíte 590 korun.
  • Více informací najdete na www.techmania.cz.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout