8 tipů, kam v Plzni s dětmi na piknik

Užijte si v Plzni co nejvíce času na čerstvém vzduchu a v případě hezkého počasí vyrazte s rodinou na piknik. Nevíte kam? Vyberte si z našich tipů.

#1 Mlýnská strouha

Jedním z nejpříjemnějších míst k posezení i poležení v centru Plzně je bezpochyby Mlýnská strouha, které se neříká plzeňské Benátky jen tak. Je naprosto ideálním místem na piknik, při kterém se můžete kochat romantickým jezírkem se zlatými rybkami a děti se vydovádí na nedalekých prolézačkách. Pokud zapomenete piknikový koš, vůbec to nevadí. Donést si můžete něco z nedaleké kavárny Strouha – coffee&wine&spirits s posezením přímo u vody.

#2 Šafaříkovy sady

Šafaříkovy sady jsou součástí rozlehlých městských sadů obklopujících centrum města, které vznikly na místě dnes již zbořených městských hradeb. Pojďte si sem rozložit deku a užít si prima den. I tady můžete pořídit něco dobrého, pokud jste doma zapomněli naplnit piknikový koš. Prosklený skleník jednoduše pojmenovaný Plzeňský skleník láká na moc dobrou zmrzlinu, nápoje i kávu. Zkuste i nedaleké italské potraviny. Děti potěší návštěva sousoší Spejbla a Hurvínka, na které budete mít z trávníku skvělý výhled.

 #3 Božkovský ostrov

Kam jinam vyrazit na piknik než na místo, které je oázou, tedy spíš ostrovem klidu? Božkovský ostrov je volnočasový areál v přírodě, který je jako stvořený pro odpočinek a relaxaci, ale slouží také k různým sportovním aktivitám. Ostrov se mu říká proto, že je od Božkova na pravém břehu oddělen náhonem k bývalému mlýnu, z druhé strany jej omývá řeka Úslava. Na Božkovském ostrově je vám k dispozici dostatek laviček pro odpočinek, pěší stezky, in-line dráha, cvičební stroje nebo cyklostezka. Poskytuje tedy i spoustu možností, kde se před piknikovým hodováním trošku utahat.

#4 Borský park

Největší a zároveň nejnavštěvovanější plzeňský park si zamilujete! Neleží přímo v centru, tramvají jste tam ale snadno a rychle do několika minut. Park je to rozlehlý, má 420 000 m², takže s sebou můžete vzít celou rodinu a klidně i dvacet kamarádů a udělat si hezké odpoledne nebo večer. A určitě nemusíte celý den prosedět na dece. Pokud budete mít náladu si zasportovat, zahrajte si třeba frisbee.  Zajít můžete i na minigolf nebo na dětské hřiště s celou řadou zábavných herních prvků. Proslulá je i restaurace Slavia (Slavia restaurace & tenis club), odkud si můžete odnést dobroty s sebou na deku.

#5 Park Na Homolce

Pro všechny Plzeňáky, kteří jsou ze Slovan, Doudlevec nebo Černic, je jasnou piknikovou volbou park Na Homolce! Jeden z největších plzeňských lesoparků se rozprostírá na svazích stejnojmenného vrchu. Jednou z největších atrakcí z poslední doby bezpochyby bylo otevření zdejší kavárny Smetanka, která je jedním z deseti nejlépe hodnocených podniků v Česku a nejlépe hodnoceným v regionu! Nedávno Smetanka od Google obdržela ocenění Křišťálový špendlík, a tak je jasné, že nedoporučujeme jen tak něco neprověřeného. Pojďte i vy doplnit zásoby do svého piknikové koše právě sem.

#6 Bolevecký a Šídlovský rybník

Nechcete občerstvení jen tak zadarmo? Pak vyrazte s piknikovým košem na delší procházku třeba k Boleveckému nebo Šídlovskému rybníku. Tady můžete strávit celý den, procházet se, protáhnout se na venkovních sportovních prvcích, číst si, opalovat se a pak se pořádně odměnit něčím dobrým. Pokud jste si s sebou nic nepřinesli, nezoufejte. Dát si něco dobrého můžete v Pointu přímo na pláži Boleveckého rybníka, kde dostanete plnohodnotný oběd, něco sladkého i něco zdravějšího. Že jste ani nedočetli a už jste na cestě? Nedivíme se.

#7 Lochotínský park

Věděli jste, že Lochotínský park je nejstarší park v Plzni? Jeho vybudování inicioval Martin Kopecký, poslední královský purkmistr Plzně, který se svými přáteli založil okrašlovací akciovou společnost pro výstavbu lázeňského komplexu na Lochotíně. Moc nás baví Chotkovo sedátko s malým altánkem, které bylo do parku navráceno v roce 2009, i Poustevníkova jeskyně v severní části parku. V rozlehlém parku, jenž má co nabídnout romantikům i rodinám s dětmi, je spousta stromů, zeleně i míst, kde se pohodlně usadit a vytáhnout svačinu. Nebo se občerstvíte přímo na Artušově stole?

#8 Lobezský park

Lobezský park vznikl v roce 1935 v prostoru bývalého pískovcového lomu, jehož okolí bylo po ukončení těžby zarostlé a zanedbané. Až do roku 2015 si park „pod Letnou“ žil tak trochu vlastním životem, pak ale prošel celkovou obnovou, která si vysloužila několik architektonických cen. Dnes Lobezský park láká k návštěvě nejen romantiky a sportovce, ale také rodiny s dětmi a mateřské školy. Pokud si chcete užít chvilky klidu, můžete zabloudit k občerstvovně Nad tůněmi nebo ke kavárně Dvě buchty, která se nachází na nedalekém Rolnickém náměstí.

 

Kam na hřiště

S dětmi po plzeňských naučných stezkách

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout