Vydejte se s dětmi do Plzně za letními radovánkami

Plzeň se pyšní množstvím zábavných atrakcí pro děti, které jsou vzdálené jen kousek od sebe.

I když už to letos vypadá, že léto je v plném proudu, není tomu tak. To pravé léto nás teprve čeká a s ním skvělá rodinná dovolená. A proč ne zrovna v Plzni? Nechte se zlákat naší nabídkou na výlet do Plzně - města piva, kde se bude líbit nejen tatínkům, ale i maminkám a dětem.

Atrakce blízko u sebe

Plzeň se pyšní množstvím zábavných atrakcí pro děti, které jsou vzdálené jen kousek od sebe. Odpadne vám tak přejíždění od místa k místu a vaše děti budou zažívat jeden zážitek za druhým. Nezní to skvěle?

Největší lákadla

Trasu můžete začít v plzeňské zoologické zahradě, kde uvidíte největší počet druhů zvířat ze všech zoo v České republice. Úsměv na tváři vám určitě vykouzlí nejmenší celebrity nosorožčí mládě Růženka, která na začátku roku oslavila jeden rok a lvíček Baqir, který svůj první rok oslaví na podzim. V sousedním DinoParku na vás čeká desítka obrovských ještěrů. Minout tu nesmíte ani paleontologické  hřiště pro děti, 3D kino a další atrakce. Do světa vědy a techniky vás zavede Techmania Science Center se svými interaktivními expozicemi. Ocitnout se můžete ve vesmíru, pod vodní hladinou moře, v hlubinách Země nebo za moderátorským pultem. V expozici Talent určené všem od 8 do 100 let zjistíte, na co máte nadání. Do Muzea loutek se vydejte za Spejblem a Hurvínkem, známými postavičky, které se v Plzni narodily. Kromě nich zde uvidíte další loutky, loutková divadélka a loutkohercem se na chvíli můžete stát. Speciální zážitkovou expozici na míru ocení tatínkové, kteří se do muzea vydají s dětmi sami. Líbit se vám bude i v Muzeu strašidel, Plzeňském historickém podzemí nebo v Air Parku ve Zruči – v malém soukromém technickém muzeu kousek od Plzně. Nezapomeňte se vydat ani na Plzeňskou věž, ze které je krásný výhled do celého kraje.

Kam za kulturou?

Během léta se v Plzni koná mnoho zajímavých kulturních akcí, které si užijete s celou rodinou. Po celé léto vás zveme na speciální kostýmované prohlídky s názvem Báje a pověsti plzeňské, u kterých se pobaví především děti.  V letošní sezoně vás v Plzni čeká i celá řada vícedenních festivalů. Od 8. do 10. června to je Historický víkend aneb Strašidla a mumraje plzeňské s dětskou interaktivní scénou, akrobaty, kejklíři, hudebními a divadelními vystoupeními, pohádkami a dalším programem. Ve stejný termín o dva dny dříve začíná Mezinárodní folklorní festival CIOFF plný lidových tradic, folkloru a tance. I tento festival nabídne program pro děti. Měsíce červenec a srpen se nesou ve znamení multižánrového festivalu Živá ulice. Festival pouličního divadla se koná v polovině července (16. - 18. 7.), koncerty v rámci hlavního hudebního bloku v polovině srpna (10. - 19. 8.). Dětem je tradičně věnována Proluka, místo u bývalých městských hradeb, které se změní v netradiční hřiště pod širým nebem.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout