Muzeum loutek připravilo speciální program k oslavám 10 let existence

Dětmi i dospělými oblíbené Muzeum loutek slaví letos 10 let od svého založení. Pokud jste Muzeum loutek na náměstí Republiky ještě nenavštívili, je to rozhodně skvělá příležitost a pozvánka na sobotní rodinný výlet. V případě, že už jste tam byli, určitě za to stojí vyrazit tam znovu.

  • Program pro každého

V sobotu 14. září od 10 do 18 hodin je pro vás v Muzeu loutek připraven netradiční program. Každý si přijde na své. Především pro dospělé jsou plánované komentované prohlídky expozic, na kterých se dozvíte se mnoho zajímavostí z historie plzeňského loutkářství. Děti se nejvíce zabaví hraním s loutkami od manekýnů a marionet až po dřevěné varietní loutky nebo maňásky.

  • Divadelní představení

Ve výtvarném ateliéru Petra Braunera si mohou děti vyrobit plošné loutky a odpoledne zhlédnout dvě divadelní představení. Pražské divadlo Buchty a loutky od 15 hodin zahraje pohádku na motivy Charlese Perraulta Kocour v botách (vhodné pro děti od 3 let). Od 17 hodin se můžete potěšit jedinečným improvizačním představením pro děti i dospělé Automat na filmy, které rozpohybuje nejen aktéry, ale i samotné diváky. Stačí jen říct název filmu, který byste rádi viděli, a herci vám ho vzápětí přehrají.  

  • Kouzelné skříňky hybohledy

Speciálním zářijovým program však oslavy nekončí. Až do konce října je v Muzeu loutek k vidění expozice 25 mechanických skříněk „Hybohledy“. Dohromady 25 zmenšených světů v magických skříňkách si můžete prohlédnout díky speciální výstavě. Jejich autor, Pavel Macek, jim říká Hybohledy. Každému, kdo se do nich kukátkem podívá a kličkou rozpohybuje tajemství ukryté uvnitř, odvypráví zajímavý příběh.

  • Tip na další akce

V sobotu 14. září se v Plzni koná hned několik akcí pro děti. Některé z nich byste mohli určitě stihnout a vychutnat si atmosféru končícího léta v centru města na svatováclavských trzích na náměstí Republiky nebo na Náplavce u řeky Radbuzy. Na atletickém stadionu ve Skvrňanech proběhne od 10 do 17hodin festival sportu Sporťáček a na druhém konci města v Doudlevcích se od 15 do 20 hodin můžete s dětmi projít v krásné Luftově zahradě, kde budou pro děti připraveny nejrůznější aktivity včetně opékání buřtů. Vstup na všechny akce je zdarma.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout