Kde se s dětmi bát i bavit na Halloween?


FOTO: Muzeum strašidel

Blíží se dušičky a Halloween, tajemné svátky, kdy je hranice mezi světy živých a mrtvých o něco tenčí než obvykle. Se setměním míjíte rozsvícené lampiony a vyřezané dýně a všechno je tak nějak strašidelnější a napínavější. Seberte odvahu, vezměte svoje ratolesti a vydejte se o víkendu na některou z tajuplných strašidelných akcí v Plzni a okolí, výběr je skutečně bohatý.

Dýňování a lampionový průvod v Malesicích

Mystickou atmosféru a podzimní zábavu si můžete začít užívat už ve čtvrtek 28. října. V Malesickém Dvoře se chystá Dýňování a lampiónový průvod. Od 16 hodin tu můžete s dětmi dlabat a vyřezávat dýně, které budou na místě zdarma, stačí si s sebou vzít pracovní náčiní a nastartovat fantazii. Kolem 18 hodiny vyrazí lampionový průvod z Malesické návsi ke kapličce Panny Marie Pomocné v Kyjovském lese a zpět.

Strašidelná stezka ve Šťáhlavicích

Strašidelnou stezku údolím řeky Úslavy si můžete projít také už v den státního svátku 28. října. Zváni jsou všichni fanoušci čarodějnic a dalších pohádkových bytostí. Stezka vede cestou necestou kolem řeky Úhlavy, start je mezi 16 a 19 hodinou u šťáhlavické kovárny, kde také bude připraveno občerstvení, posezení u ohně a mini kino s pohádkami. Nezapomeňte si s sebou lampion, ať vidíte na cestu!

Strašidelná sobota v Zoo Plzeň

Plzeňská zoo bude strašidelně vyzdobená celý víkend. V sobotu můžete do zoo vyjet strašidelným vláčkem z náměstí Republiky a užít si v zoo zábavný program. Určitě si nezapomeňte kostým, ať mezi strašidla v zoo zapadnete. Pro vydry, lemury, tučňáky nebo nosorožce budou v zoo připraveny dýňové hody a pro malé návštěvníky třeba malování na obličej a tajemná stezka se strašidly. V 17:30 vyjde lampionový průvod od statku Lüftnerka a po šesté večerní akce vyvrcholí ohňovou show.

Halloween v parku Krašovská

Strašidelný podvečer pro děti je připraven na sobotu ve vnitrobloku a parku na Krašovské. Od 17 do 20 hodin se můžete těšit na soutěže a hry pro děti, skvělou hudbu, malování na obličej a další zábavu. Pro děti budou připravena stanoviště, kde si vyzkouší různorodé aktivity, a to jak sportovní, tak výtvarné.

Křimické strašení

V sobotu můžete také s dětmi obléci děsivé kostýmy a vydat se na Křimické strašení. V 17:30 vyjde od školky v Křimicích lampiónový průvod, bude dlouhý cca 2 km a jeho cíl bude na křimické pláži. Tam se od 18 hodin odehraje parádní ohňová show. Po ní se pak můžete zajít bát ještě o trošku víc do strašidelného sklepení v areálu u Mže (v Roští).

Zábavný Halloween v Zoo Plzeň.
FOTO: Zoo Plzeň

Halloweenská párty v OC Plzeň Plaza

Halloweenskou party pro malé i velké připravuje na nedělní odpoledne OC Plzeň Plaza. Od 13 hodin se tu můžete těšit na strašidelný fotokoutek, malování tvářiček halloweenskými motivy nebo na spoustu dobrot, třeba halloweenské muffiny. Zasoutěžíte si o hromadu dárků a domů si odnesete třeba i kreativní fotky v kostýmech.

Slavnost světýlek ve Zbůchu

Na strašidelnou slavnost se v neděli můžete vypravit i na náměstí do Zbůchu. Chystá se tu Slavnost světýlek, která rozsvítí celé náměstí. Přineste si z domova vydlabanou dýni, kterou jste si přes víkend vyrobili, se světýlkem (nejlépe elektrickým) a pomozte náměstí osvětlit. Nezapomeňte si vzít strašidelný kostým. Na zahřátí si dáte, jak jinak, dýňovou polévku.

Halloween na Prokopávce

Kdybyste náhodou stále neměli vybráno, připojujeme ještě jeden tip na nedělní halloweenský program. Na Prokopávce, v nově zrekonstruovaném sportovním areálu v Bolevci, se chystá Halloween pro děti i dospělé. Společně si tu můžete vyřezat dýni, ale pozor, zdarma bude jen pro prvních 20 příchozích. Zasoutěžíte si o nejstrašidelnější masku, dáte si tematické občerstvení a užijete si spoustu strašidelné legrace.

Pro děti, ale hlavně pro rodiče: Halloweenský brunch

Kdybyste náhodou měli o víkendu všeho toho strašení už dost a chtěli vaše ratolesti poslat na některou z akcí raději s babičkou nebo dědou, máme pro vás tip na nedělní odměnu. Hotel Courtyard by Marriott chystá Halloweenský brunch. Bude plný dýňových dobrot a podzimních vůní zázvoru a svařeného vína. Vybírat můžete z bohatého bufetu, dostanete welcome drink a na akci můžete i přijet autem a v rámci ceny brunche zaparkovat v hotelové garáži. Strašidelné kostýmy vítány a vaše děti samozřejmě také!

V Muzeu strašidel se můžete bát celoročně

Kdybyste náhodou o víkendu žádnou ze strašidelných akcí nestihli, připomínáme, že v Plzni na náměstí Republiky najdete ve sklepení jednoho z domů Muzeum strašidel. Tam se můžete chodit bát celý rok, dušičky nedušičky.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout