Festival Animánie si s dětmi můžete pustit online

Workshop na festivalu animovaného filmu Animánie

Letošní ročník oblíbeného festivalu audiovizuální tvorby dětí a mládeže se stěhuje. Z plzeňské zastávky Moving Station rovnou do vašich online přijímačů. Animánii budete s dětmi moci naladit z pohodlí domova od 19. do 22. listopadu.

Na co se můžete těšit?

Prostřednictvím webových stránek Animánie budete moci shlédnout spoustu animovaných filmů z celého světa, workshopy animace, gameplay a také záznam slavnostního zahájení a zakončení festivalu. To vše zdarma!

Zajímavé budou i oblíbené workshopy. Lektoři z řad studentů plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara zájemce naučí, jak natočit animovaný film z věcí a materiálů, které máme všichni doma.

Animánie pozpátku

Celý patnáctý ročník festivalu se bude řídit tématem Pozpátku. Toto téma hraje letošnímu ročníku přímo do karet. Pro přechod festivalu na online platformu je jako dělané.
A protože bude vše pozpátku, festival bude zahájen zakončovací ceremonií, kde budou vyhlášeni vítězové. Naopak na úplný konec festivalu proběhne slavnostní zahájení celého programu. O tom, že letošní ročník bude opravdu bláznivý, není pochyb. Co všechno se ještě dá dělat pozpátku se přesvědčte sami:

  • Celý podrobný festivalový program včetně návodu, jak a kdy se připojit k vysílání naleznete na webových stránkách www.festival-animanie.cz

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout