Zahrajte si s dětmi v Plzni únikové i outdoorové hry

Plzeň nabízí pro děti mnoho vyžití, od zoo s DinoParkem přes Techmanii až po Muzeum loutek. Pokud jste už všechna tato místa navštívili a nevíte co v Plzni podniknout, můžete se vypravit třeba na některou z únikových nebo outdoorových her. Přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit.

Záhada Plzeňského metra

Jaké tajemství se skrývá v podzemí bývalého plzeňského depa? Říkají vám pravdu o plzeňském historickém podzemí? A je metro opravdu jen v Praze? Vezměte celou rodinu a pronikněte do záhad, které se ukrývají v podzemí bývalé vozovny dopravních podniků. V této hře využijete nejen logické myšlení a důvtip, ale dojdete tu také k šokujícímu zjištění. Druhá část hry vás pak zavede i do širšího centra města.

Kde: DEPO2015
Délka: 1. část 1,5 h, 2. část mimo areál DEPO2015 (lze uskutečnit kdykoliv)
Vhodné pro: rodiny s dětmi od 7 let, skupiny
Počet hráčů: maximálně 6 hráčů
Vstupné: 1 200 Kč

Zatmění slunce

Tato venkovní úniková hra vás vezme na 3,3 km procházku, kde pomůžete Alence najít ztracené slunce. Dojedete z Plzně na konečnou tramvaje, vydáte se s dětmi do přírody a rozluštíte 13 šifer a rébusů. K této únikovce potřebujete materiály, které si buď můžete objednat poštou, elektronicky anebo si je vyzvednete v Infocentru Visit Plzeň na náměstí Republiky. Hra je vhodná pro děti od 6 let, od 9 let ji děti zvládnou sami. Na trasu se můžete vydat i s kočárkem, domácími mazlíčky a po cestě narazíte i na občerstvení.

Kde: Objednávka on-line zde
Délka: 3,3 km, cca. 2-3 hodiny
Vhodné pro: rodiny s dětmi od 6 let
Vstupné: 1 199 Kč

Sherlockův případ

V této únikové hře se ocitnete v zapomenuté kanceláři Sherlocka Holmese. Ten před více než sto lety pracoval v Plzni na doposud nezveřejněném případu a vaším úkolem bude tento případ vyřešit. Na vyřešení budete potřebovat jak logické myšlení a dobrou pozornost hráčů, tak schopnost komunikace a spolupráce. V případě potřeby můžete však využít i nápovědu.

Kde: Pražská 11, 301 00 Plzeň, první patro
Délka: 60 minut
Vhodné pro: rodiny s dětmi od 10 let, skupiny
Počet hráčů: 2–6 hráčů
Vstupné: 1 000 Kč – 1 400 K,

Za záchranou kočky Terezky

Kočku Terezku zaklela kočičí čarodějnice za 10 kouzelných dvířek v Borském parku a vy se ji s dětmi vydejte zachránit. Na začátku outdoorové hry obdržíte tablet a Kufřík kočičí pomoci (KKP), kde najdete vše, co pro záchranu budete potřebovat. Tato hra je ideální pro rodiče s menšími dětmi, ale i větší děti se při ní mohou skvěle bavit.

Kde: Borský park v Plzni
Délka: 1 hodina
Vhodné pro: rodiny s malými dětmi
Počet hráčů: 2–6 hráčů
Vstupné: 800 Kč, objednat lze pouze telefonicky

Útěk z ponorky anebo Paleontolog

Na jedné adrese najdete hned 2 hry, které s dětmi můžete navštívit. Na napínavé únikové drama Útěk z ponorky budete mít jen 60 minut, pak vás ponorka odnese navždy do hlubin oceánu.
Anebo se vydejte hledat vzácný artefakt z expedice Nihive, který je ukrytý v pracovně významného paleontologa. Tato hra má dvě varianty obtížnosti, takže si na své přijdou jak úplní začátečníci, tak zkušení „únikáři“.

Kde: Stará cesta 2, Plzeň, 312 00
Délka: 60 minut
Vhodné pro: rodiny s dětmi od 8 let, skupiny
Počet hráčů: 2–5 hráčů
Vstupné: 1 000 Kč - 1 500 Kč

Tip pro dospělé: Poklad plzeňského alchymisty

Říhovský dům stál na rohu plzeňského náměstí u Prešovské ulice a o tomto místě se vypráví mnoho pověstí. Jedna z nejzajímavějších je o starém alchymistovi, který ve svém sklepě vyráběl s pomocí ďábla zlato. Jednoho dne našel sluha svého pána ve sklepě mrtvého s vypálenou jizvou na krku. Na místě se skutečně nějaké zlato našlo, ovšem pokud byly řeči pravdivé, musel ho alchymista za svůj život vyrobit mnohem více. Kde tedy je? Vydejte se ho hledat. Hra začíná na náměstí Republiky v Plzni a odehrává se převážně v centru města a jeho nejbližším okolí.

Kde: hra začíná na náměstí Republiky 338/26 před Klenotnictvím Altman
Délka: 2,5 – 3 hodiny
Vhodné pro: rodiny s velkými dětmi, skupiny
Vstupné: 1 200 Kč - 1 400 Kč

 

Kam na hřiště

Kam za sportem

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout