Kam za sportem

Škoda sport park

Za sportem vyrazte do Škoda sport parku v Doudlevcích přímo na břehu řeky Radbuzy (odkaz na mapu). K dispozici budete mít hned několik hřišť na míčové hry, pro odvážné lezeckou stěnu, in-line dráhu a skatepark. Pro menší návštěvníky je k dispozici dětské hřiště. V letních měsících funguje ve Škoda sport parku venkovní sprcha, samozřejmostí jsou toalety a občerstvení.

Škodaland

Multifunkční sportovní areál Škodaland se nachází v blízkosti vodní nádrže České údolí (odkaz na mapu). Najdete zde in-line dráhu, minigolfové hřiště či skatepark. Lákadlem je také přírodně čištěné koupací jezírko vhodné i pro děti a alergiky. Využít můžete i venkovní posilovací stroje nebo hřiště na beach volejbal či fotbal. Je možné si zde půjčit šlapadla a lodičky a projet se na přehradě.

Štruncovy sady

Štruncovy sady (odkaz na mapu) jsou nepochybně spojeny s fotbalem. Právě u stadionu plzeňské „Viktorky“ si ale může zasportovat celá rodina. Vydejte se na procházku nebo projížďku na kole po stezkách podél Radbuzy a Mže až k jejich soutoku nebo si okolí stadionu projeďte na in-line bruslích. Nevšední sportovní zážitek nabízí u stadionu také venkovní horolezecká stěna a lukostřelnice. K dispozici je mnoho míst k odpočinku u řeky i dětské hřiště pro nejmenší, a to vše na dohled od centra Plzně.

Park Plzeň Plaza

Park za obchodním centrem Plzeň Plaza (odkaz na mapu) nabízí kromě amfiteátru také spoustu prostoru pro odpočinek a sportovní aktivity. Najdete zde plochy pro skateboarding, hřiště na minigolf i míčové hry a konají se zde také kulturní i sportovní akce.

Borský park - TJ Slavia VŠ Plzeň

V nejrozlehlejším plzeňském parku na Borech (odkaz na mapu) můžete strávit celý den aktivním odpočinkem. Do Borského parku můžete vyrazit na procházku, děti se vyřádí na několika dětských hřištích a na zpevněných cestách se projedete na kole. V areálu TJ Slavia VŠ Plzeň pak můžete využít in-line dráhu nebo si zahrát minigolf a dětem koupit nanuk za odměnu.

Bolevecké rybníky

Bolevecká rybniční soustava (odkaz na mapu) je v letních vedrech oblíbeným cílem všech Plzeňáků. Na své si tu přijdou i ti nejmenší. Cyklostezky, které spojují všechny rybníky, nabízí různorodé trasy pro jízdu na kole nebo bruslích. U Velkého Boleveckého rybníka najdete venkovní posilovnu i dětské prolézačky, přímo v rybníce si můžete zaplavat a pak si užít odpočinek na březích a plážích.

Cyklostezka podél Radbuzy

Cyklostezky a pěší trasy podél plzeňských řek jsou startem i cílem mnoha výletů. I ve městě si jich užijete dostatečně. Vyrazte třeba na procházku ze Štruncových sadů po cyklostezce podél Radbuzy až do Doudlevec, kde můžete navštívit sportovní a rekreační areál Škoda sport park.

Božkovský ostrov

Ostrov obklopený vodou řeky Úslavy v plzeňském Božkově (odkaz na mapu) poskytne prostor k odpočinku i sportovním aktivitám pro celou rodinu. Můžete zde využít in-line dráhu, hřiště na fotbal i další sporty nebo cyklostezku. Říční koryto je s náhonem propojeno meandry, ve kterých se v letních měsících mohou vyřádit i ti nejmenší.

Další tipy pro sportovce a aktuální sportovní akce hledejte na stránce Sportovní Plzeň.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout