Navštivte s dětmi zvířátka ve Farmaparku u Toma

Milují vaše děti domácí zvířata, nebo je znají jen z knížek a občasných návštěv statku Lüftnerka v Zoo Plzeň? Chtěli byste se společně s nimi dozvědět, jak se žije na farmě, a třeba zvířátka i nakrmit? Zavítejte do Farmaparku u Toma v Ledcích u Plzně, kde vás čeká spoustu farmářských zážitků.

O Farmaparku u Toma

V celkem 12 výbězích farmaparku se prohání například ovce a kozy, konkrétně třeba kamerunská ovce, walisserská ovce nebo kozy anglonubijské a holandské zakrslé. Farmapark je koncipován jako kontaktní, do většiny výběhů tedy můžete vstoupit a se zvířaty se potkat tváří v tvář, pohladit je nebo jim nabídnout pamlsek zakoupený v automatu v ohradě.

Ve farmaparku najdete i pět poníků, na kterých se děti mohou svézt, lamy Karla a Pepinu, prasátka nebo daňky. U dětí si velkou oblibu získali belgičtí obři. Nemusíte se ale vůbec bát pustit k belgickým obrům vaše ratolesti, nejsou to totiž žádná nebezpečná zvířata ale roztomilí králíci. Určitě při své návštěvě potkáte i Holanďanky a Hedvábničky, dva druhy krásných slepiček, a asi nejexotičtějšími obyvateli farmaparku jsou mláďátka dikobraza.

Akce ve Farmaparku

Do farmaparku můžete o víkendech přijet i na zajímavé akce. Pro děti tu bývá kouzelnická show s účastníkem Československo má talent Romanem Budilem. Přibližně jednou za měsíc se tu konají farmářské a řemeslné trhy pro celou rodinu. Prodejci z okolí Plzně na nich nabízí pochoutky jako třeba sirupy, koření, uzeniny nebo pečivo. Na trhu vyberete i dekoraci domů nebo drobnost, kterou obdarujete své blízké, ať už to bude keramika, háčkované ozdůbky nebo něco na sebe.

 

Do Plas na cestu kolem světa

Turistická atrakce: Zoo Plzeň

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout