Zoo

Plzeňská zoologická zahrada pravidelně patří mezi deset nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Návštěvníky láká na velikou rozmanitost a velký počet chovaných druhů zvířat. Nachází se blízko centra města, v atraktivně členitém areálu s vodními plochami, arboretem, skalami i venkovními a vnitřními pavilony. Ty poskytují zázemí zvířatům z různých koutů světa. Žirafy, nosorožci, lvi, tygři, medvědi, tučňáci, plameňáci, klokani, zebry, krokodýli a třeba i pro někoho obyčejná domácí zvířata na statku Lüftnerka jsou hlavními hvězdami pestré nabídky plzeňské zoologické zahrady.

Mezi novější expozice patří Svět v podzemí a Království jedu, pavilon, ve kterém uvidíte nejjedovatější hady světa. Součástí zoo je botanická část s meditační Japonskou zahradou. Nezáleží na tom, jestli máte chviličku nebo několik hodin. Dá se tu klidně strávit i celý den. Především během hlavní sezony a o letních prázdninách se můžete zúčastnit i sokolnických ukázek, komentovaných krmení a představování vybraných druhů zvířat.

Do zoo vláčkem

Od 10. června 2023 se z centra města do zoo pohodlně dostanete speciálním Zoo vláčkem. Nastoupit můžete na náměstí Republiky (zastávka na východní straně náměstí naproti Dřevěné ulici). Zpět do města jezdí vláček ze zastávky přímo před hlavním vstupem do areálu zoo. Cena jízdenky je 50 korun pro všechny cestující starší 3 let a jízdenku zakoupíte přímo ve vláčku.

Trasa a jízdní řád vláčku

 

Občerstvení

Zoo nabízí hned několik možností, kde se s dětmi můžete najíst. Plnohodnotné obědové menu nabízí restaurace Kiboko a restaurace na statku Lüftnerka. Obě mají vnitřní i venkovní posezení. Teplé i studené občerstvení dostanete také v hlavním bufetu v tropickém pavilonu nebo v sibiřském srubu.

Otevírací doba

březen – říjen denně
8 – 19 hodin

listopad – únor denně
9 – 17 hodin

Parkování

v těsné blízkosti areálu

Virtuální prohlídka