Zkraťte si čekání na Ježíška na adventních prohlídkách

O tom, že jsou Vánoce pro děti tím nejkrásnějším obdobím v roce, není pochyb. Zkrátit si čekání na Ježíška a vychutnat si s celou rodinou kouzelnou adventní atmosféru Plzně můžete na speciálních adventních prohlídkách. Během čtyř prosincových víkendů se seznámíte s historií slavení Vánoc, dozvíte se zajímavosti o plzeňských betlémech i pověrách spojených se štědrovečerní večeří a poznáte další zvyky z období adventu.

Adventní prohlídky

Společně s průvodcem v kostýmu se od plzeňské radnice vydáte na procházku vánočně vyzdobeným historickým centrem Plzně. Na cestu si můžete svítit lucerničkou, kterou dostane každý, kdo bude chtít. Během prohlídky se dozvíte, že kromě Mikuláše s čerty a anděly obcházely stavení také svaté Lucie a Barbory, které hodné děti odměňovaly a ty zlé trestaly. Věděli jste, že to nebylo na Štědrý den, ale na svatého Ondřeje, kdy se dříve pouštěly lodičky a lilo olovo? Zjistíte také, jak vypadal předchůdce vánočního stromku vrkoč nebo proč mělo být na štědrovečerním stole devatero pokrmů. Každá z prohlídek vás nakonec zavede do sklepení Národopisného muzea, kde si můžete některý z vánočních zvyků vyzkoušet. Třeba rozkrojit jablíčko. Těšit se můžete i na vánoční cukroví a horký čaj. Dospělí jistě nepohrdnou hrnkem svařeného vína.

Vstupenky

Vstupenky na prohlídky můžete zakoupit od 15. listopadu v Turistickém informačním centru nebo online na www.plzenskavstupenka.cz. Sraz účastníků je vždy před infocentrem na náměstí Republiky 41 vedle radnice. Prohlídky jsou vhodné pro děti od 6 let.

Termíny adventních prohlídek

  • Sobota 2., 9., 16., 23. prosince od 17:30 hodin
  • Neděle 3., 10., 17. prosince od 16:00 a 17:30 hodin

Nové termíny adventních prohlídek

  • Sobota 2. prosince od 16:45 hodin
  • Pátek 8. prosince od 16:00 a 17:30 hodin
  • Neděle 10. prosince od 16:45 hodin
  • Sobota 16. prosince od 14:00 hodin
  • Sobota 23. prosince od 15:00 hodin

Rodiny s dětmi v Plzni si mohou zpříjemnit adventní čas na speciálních adventních prohlídkách.

Foto: Václav Šváb

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout