Program akcí

5. – 6. 7.

Císař na Kozlu

Na zámku Kozel můžete od pátku do soboty přivítat císaře Josefa II. Dorazí sem u příležitosti barokní slavnosti ke 230. výročí dostavění zámku. Uvidíte jeho vojáky, šermíře, dámy v nádherných šatech, pány na koních, kejklíře, komedianty na chůdách. Na slavnostech se představí spolek šermířů a přátel historie, vše za doprovodu barokní hudby. Děti si mohou vyzkoušet střelbu z luku a kuše a povozit se na dobovém kolotoči. Program startuje v pátek od 10 hodin a potrvá až do soboty, do 17 hodin.

6. 7. a 17. 8.

Báje a pověsti plzeňské – večerní prohlídky města Plzně

Báje a pověsti plzeňské patří k nejoblíbenějším tematickým prohlídkám města. Baví především děti, ale nudit se u nich nebudou ani dospělí. Tentokrát se můžete těšit na večerní setkání s alchymistou ze dvora císaře Rudolfa II., který vás provede známými i neznámými plzeňskými příběhy a pověstmi v sobotu 6. 7. a 17. 8. od 18 a 19:30 hodin. Sraz na prohlídku je vždy před infocentrem vedle radnice.

15. – 17. 7. a 9. – 18. 8.

Živá ulice

Multižánrový open air festival Živá ulice každoročně nabízí nejen hudební program v historickém centru Plzně. Živá ulice odstartuje červencový blok divadlem, které se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy. Od 15. do 17. července se můžete těšit na představení pod širým nebem plná akrobacie, žonglování a dalších novocirkusových disciplín, chybět nebudou ani pohádky pro děti.
 Od 9. do 18. 8. budete mít možnost užít si hudbu, film, výtvarné umění, festivalovou polévku a mnoho dalšího na několika scénách historického centra – náměstí Republiky, Proluka, Šafaříkovy sady, U Branky aj. Těšit se můžete na letní kino, program pro děti, večerní koncerty alternativních i českých kapel. Živou ulici si užije opravdu každý. Vstup na akci je zdarma 

18. – 21. 7.

Skvosty s vůní benzínu v DEPO2015

Přehlídka nejen pro milovníky nablýskaných veteránů a sběratelských automobilů. Ty nejvzácnější historické i moderní vozy či motorky opět zaplní kreativní zónu DEPO2015 od 18. do 21. července. Přijďte se s dětmi podívat na žluté trabanty Dana Pribáně, na Tatru 87, ve které cestovatelé Zikmund a Hanzelka procestovali svět, a mnoho jiných nablýskaných „skvostů“. Návštěvníky čeká po celé tři dny také hudební program, bohaté občerstvení, závody na šlapacích motokárách a další zábava pro celou rodinu.

21. 7.

Plovárna pluje dál

Spolek Pěstuj prostor pořádá v neděli 21. července od 10 do 20 hodin v Městské plovárně v Doudlevích akci nejen pro rodiny s dětmi. Přijďte si užít krásný letní den a potěšit se s dětmi. Užijete si nejrůznější workshopy, divadélko pro děti, netradiční minigolf, půjčovnu lodiček a paddleboardů i spoustu dalších aktivit. Zajištěno bude také občerstvení. Vstupné pro dospělé je 60 Kč, pro děti 40 Kč.

3. 8.

Zahradní slavnost na zámku v Nebílovech

Ideálním tipem na výlet do zámku v Nebílovech je sobota 3. srpna, kdy se zde od 13 do 18 hodin uskuteční zahradní slavnost. V krásném prostředí zahrady si můžete vyzkoušet tradiční i méně známých řemesel. Děti a dospělí si mohou zkusit své umění na hrnčířském kruhu, vyrobí si vlastní skleněný korálek pod vedením zkušené sklářky a vyzkouší si i mnoho dalších dovedností.  Součástí odpoledne je i hudební vystoupení a ukázka floristických prací. Občerstvení je zajištěno v zámecké kavárně a ve stáncích místních producentů. Přijďte se svými dětmi strávit příjemné odpoledne a navštívit jednu z krásných památek jižního Plzeňska.

17. – 25. 8.

Sportmanie Plzeň 2019

Letošní Sportmanie se opět uskuteční za obchodním centrem Plaza a nabídne dětem i dospělým možnost vyzkoušet si v závěru prázdnin různé sportovní aktivity, pobesedovat se známými sportovci a mnoho dalšího. Otevírací doba parku bude ve všední dny od 13 do 20 hodin, o víkendu od 10 do 20 hodin (sobota 17. 8. do 16:00 hod., neděle 25. 8. od 10:00 do 16:00 hod.). Sportmanie je skvělou příležitostí jak pro děti, aby poznaly nové sporty nebo začaly aktivně sportovat. Vstupné na akci je zdarma.