Program akcí

1. 9.

Hurá do školy – na Doubravce

V neděli 1. září od 14 do 18h se v Habrmannově parku na Doubravce můžete těšit na zábavné dětské odpoledne s Míšou Dolinovou. Akce „Hurá do školy“ bohužel předznamenává návrat do školních lavic, na druhou stranu si zde děti užijí zábavný program, spoustu soutěží o ceny, divadýlko, kouzelníka, malování na obličej nebo skákací hrad. Na akci, která proběhne za každého počasí, bude připraveno i občerstvení. Vstup je zdarma.

1. 9.

Festival polévky v areálu Plzeňského Prazdroje

První zářijovou neděli si můžete si zpříjemnit odpoledním programem na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Od 11 do 18 hodin zde proběhne festival polévky, kde můžete z kotlíků ochutnávat polévky rozmanitých chutí i vůní a následně pro ně můžete i hlasovat. Vstup na akci je zdarma.

2. 9.

Bosou nohou po ZOO

Netradiční večerní procházku i začátek školního roku můžete zažít s dětmi v pondělí 2. září v Zoologické zahradě v Plzni. Procházka se smyslovými prožitky aneb „Bosou nohou po zoo“ se uskuteční od 18 do 21hodin. Na akci je připravený omezený počet míst, proto je nutné si udělat rezervaci na misikova@plzen.eu.

4. 9.

Pirátský festival volného času

Středeční odpoledne 4. září ve Chvojkových lomech (vedle bazénu Slovany) proběhne v duchu pirátského festivalu. Oslava konce prázdnin se uskuteční od 13 až do 19 hodin. Děti si zde mohou vybrat z bohaté nabídky mnoha kroužků pro nadcházející školní rok, mohou se těšit na divadelní představení, akrobatické kousky, šermíře, skákací hrad, ale i půjčovnu koloběžek. Vstup na akci je zdarma.  

7. 9.

Hrdinové Plzně

V sobotu 7. září se v DEPO2015 představí „Hrdinové Plzně“. Záchranáři, hasiči a policisté zde od 11 do 18 hodin představí vybavení a techniku, kterou využívají ve své každodenní práci. Budete mít možnost vidět např. práci policejních psovodů nebo ukázky zásahů všech složek integrovaného záchranného systému při podezření na výskyt vysoce infekční látky, při dopravní nehodě nebo zákroku pořádkové jednotky proti agresivní skupině osob. V případě příznivého počasí bude jistě lákavou podívanou ukázka záchrany uvízlé osoby pomocí vrtulníku se slaněním záchranáře nebo čluny dobrovolných hasičů na řece Radbuze.
Součástí celodenní akce budou atrakce pro děti, stezka úkolů a her nebo výstava historických vozů a techniky hasičů, zdravotníků i policie.

7. 9.

Čtení z muzejní půdy

V sobotu 7. září můžete s dětmi vyrazit na dopolední program do Pivovarského muzea. Děti si zde mohou od 10 do 12 hodin vyslechnout plzeňské příběhy, které se budou číst v 15 minutových blocích. Čtení zpestří hrané scénky pověstí! Děti si také o přestávkách budou moci postavit město Plzeň, díky unikátnímu 3D dřevěnému modelu nebo si vymalují obrázky ve výtvarném koutku. Pro dospělé je připravena prohlídka výstavy Pivovarské muzeum již 60 let!
Vstupné na akci je 50 Kč, děti do 6 let zdarma.

11. – 16. 9.

Václavské trhy na náměstí Republiky

Plánujete-li výlet do Plzně s dětmi, určitě si přijďte na náměstí Republiky vychutnat atmosféru babího léta a svatováclavských trhů, na které se můžete těšit od 11. až do 16. září.
Uvidíte zde ukázky lidových tradic a řemesel, mezi které nepochybně patří umění kovářů nebo řezbářů, ochutnáte výborné jídlo a pití a popovídáte si s přáteli.

13. – 15. 9.

Otevření Náplavky na řece Radbuze

O víkendu 13. – 15. září se pro veřejnost otevře Náplavka u řeky Radbuzy. V této nové kulturní a relaxační zóně, jež vám zpříjemní pobyt u řeky, se můžete o víkendu těšit na zajímavé workshopy, koncerty, umění, přednášky, promítání, ochutnávky i mnoho dalšího.

14. 9.

Wannado festival aneb Sporťáček ve Skvrňanech

Přijďte si se svými dětmi zasportovat a zaskotačit na atletický stadion ve Skvrňanech, kde se v sobotu 14. září od 10 do 17 hodin uskuteční Sporťáček. Děti i jejich rodiče budou mít možnost si v rámci festivalu sporty vyzkoušet a přitom se dobře pobavit nebo vyhrát i cenný dárek. V průběhu dne se můžete těšit na nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se známými sportovci, autogramiády, možnost zdolat unikátní překážkovou dráhu Wannado Ninja Race a nebo si zastřílet na laserové biatlonové střelnici. Vstup na akci je zdarma.

14. 9.

Luftova zahrada – rozlučka s létem

Znáte Luftovu zahradu? Pokud ne, tak vězte, že tato okrasná zahrada se dvěma malými rybníčky, množstvím exotických dřevin, altánem a sochařskou výzdobou rozhodně stojí za vidění!  Najdete ji na pravém břehu Radbuzy u Tyršova mostu v Plzni-Doudlevcích, kde pro vás organizátoři připravili „Rozlučku s létem“. Přijďte se v sobotu 14. září od 15 do 20 hodin podívat s dětmi do zahrady. Připraveny zde budou aktivity pro děti i dospělé, občerstvení, opékání buřtů a jiné. Vstup na akci je zdarma.

15. 9.

Nedělní brunch pro rodiny s dětmi

Přemýšlíte o víkendovém výletu do Plzně s dětmi a chcete si vychutnat i pohodový nedělní oběd? Nebo se Vám jen nechce vařit a rádi byste si dali něco dobrého? Pak pro Vás máme skvělý gastrotip v podobě vybraných kulinářských specialit - brunch v restauraci Pils‘n‘Grill Bar and Restaurant hotelu Marriott. Podzimní brunch s tóny živé hudby si můžete vychutnat v neděli 15. 9. od 12 do 15 hodin. Pro děti je připraven animační program v hotelovém salonku s dětským koutkem. Rezervace -  373 370 142 nebo na e-mailu jakub.kramar@courtyard.

20. – 21. 9.

Svět knihy

V kreativní zóně DEPO2015 se v průběhu 3. zářijového víkendu uskuteční mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Těšit se můžete na knihy za veletržní ceny, besedy s autory nebo  autorská čtení, diskuze, workshopy. I malí čtenáři si jistě přijdou na své. Přijďte se podívat a odnést si inspiraci alespoň na vánoční dárek.

21. 9.

Festival zelí v Křimicích

Zelárna Lobkowicz v Křimicích připravila na sobotu 21. září již šestý ročník festivalu zelí. Přijďte si zkusit nakrouhat zelí, šlapat zelí v modřínových kádích nebo jen ochutnávat zelné dobroty – zelňačku, zelné placky, halušky se zelím, vepřo knedlo zelo a mnoho dalších pochutin se zelím. Od profesionálů se dozvíte, jak správně zelí naložit. Pro děti bude připraven bohatý doprovodný program, soutěže za kysané ceny, skákací hrad nebo výtvarný koutek. V týdnu od 16. do 20. 9. Budete mít navíc možnost ochutnat speciální zelné menu ve Švejk restaurant a pension TIVOLI Plzeň na Klatovské 125.

21. 9.

Čtení z muzejní půdy

V sobotu 21. září od 10 do 12 hodin se v Pivovarském muzeu bude opět předčítat. Na muzejní čtení na půdu Pivovarského muzea v Plzni tentokrát dorazí výtvarnice a spisovatelka knížek pro děti paní Raunerová.  Čtení bude probíhat v 15 minutových blocích, děti se mohou těšit na zpívání písniček, malování ve výtvarném koutku nebo stavění dřevěného modelu města Plzně. V době dětské zábavy si dospělí mohou prohlédnout výstavu Pivovarské muzeum již 60 let! Vstupné činí 50 Kč, děti do 6 let ho mají zdarma.

21. – 22. 9.

Křimická lokálka

TJ Sokol Křimice vás zve na výstavu železničních modelů a kolejišť. V křimické sokolovně můžete obdivovat um všech nadšenců, kutilů a modelářů plzeňského kraje a MO5 – Plzeň Křimice. Víkendová akce se uskuteční o víkendu 21. a 22. září od 9 do 16 hodin. Vstupné bude pro všechny návštěvníky dobrovolné.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Kytice (SO 7. 9. od 17h, SO 21. 9. od 14 a 17h)  

Pokud byste rádi představili vaši dětem Kytici trochu jinak, přijďte s nimi na premiérové představení na Malou scénu v sobotu 7. 9. Skvělým baletním představením v provedení choreografa Richarda Šefčíka vás provede postava Karla Jaromíra Erbena v podání Jaroslava Matějky. Za doprovodu hudby Antonína Dvořáka budete mít možnost zhlédnout 4 balady - Svatební košile, Vodník, Polednice a Zlatý kolovrat a zjistíte, že česká literární klasika nemusí mít jen podobu povinné školní četby.

Povídání o pejskovi a kočičce (NE 22. 9. od 11h a 14h )

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata. Přijďte se s dětmi potěšit příběhy Josefa Čapka, které se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

Plzeňský pověsti (SO 28. 9. od 14h a 17h)

Znáte plzeňského bezhlavého vojáka? Tušíte, kde v okolí strašil hejkal a kde bylo možné spatřit hastrmana? Kdy začal andělíček u katedrály sv. Bartoloměje přinášet štěstí? Přijďte se pobavit i poučit na Malou scénu, kde v rámci pohádkového repertoáru pro malé i velké diváky DJKT připravilo zábavné písničkové pásmo plné smyšlených i zaručeně pravdivých příběhů, pověstí a pověr z historie města Plzně a jeho okolí.

U nás to baletí (NE 29. 9. od 14h)

Interaktivní pořad pro malé diváky je k vidění na Malé scéně od září 2018. Lidové tance, balet, street dance a jiné Vám představí zkušení tanečníci, kteří zasvětí do tance každého, kdo se chce poddat rytmu.
https://www.djkt.eu/u-nas-to-baleti-2

 Představení v Divadle Alfa - zkušebna

ŠŠŠŠ. ŠŠŠŠ. HŮŮŮ. HAF! (SO 14. 9. od 11 a 14h)

V rámci Mezinárodního festivalu divadlo představí Naivní divadlo Liberec inscenace pro dětské divákyŠŠŠŠ. ŠŠŠŠ. HŮŮŮ. HAF! Přijďte se s dětmi pobavit do Divadla Alfa. Hra je určena dětem ve věku od 2 let, probíhá téměř beze slov a je hrána pro velmi malý počet diváků sedících na dosah scény. Na speciálně upraveném jevišti se odvíjí příběh pejska, který se pro nalezení své psí kamarádky rozhodne překonat strach z neznáma a vrhne se po hlavě vstříc velkému vlakovému dobrodružství. Cestou za svou láskou navíc získá spoustu nových psích kamarádů, kteří mu při jeho pátrání pomáhají.