Program akcí

2. března

Masopust v Černé ovci

V restauraci a na statku Černá ovce se můžete v sobotu 2. března těšit na masopustní veselici plnou hodování i tancování, chybět nebude ani karneval a tombola. Kolem 14 hodiny vyrazí průvod vedený koňmi k nedaleké řece. Kdo přijde v masce, může vyhrát některou z připravených cen. Akce bude probíhat od 11 do 21 hodin.

2. března

Masopust, masopust, jen mě holka nevopusť!

Folklorní soubor Mladina připravil na sobotu 2. března masopustní průvod masek. Zahájení průvodu bude v 16 hodin U Branky. V 16:30 se průvod zastaví před radnicí a požádá primátora o klíč od Města Plzně. Poté bude průvod pokračovat Františkánskou ulicí k řece Radbuze. Průvod vyvrcholí svržením zapáleného Bakchuse z lávky pro pěší u bývalého Domu kultury. Jádro průvodu tvoří folklórní soubory oblečené v tradičních maskách doprovázené hudbou.

3. března

Filharmonie Plzeň – Detektivka v orchestru: Případ ztracených hudebníků

Plzeňská Filharmonie připravila na neděli 3. března dětské představení Případ ztracených hudebníků. Při příchodu dirigenta se zjistí, že chybí jedna nástrojová skupina. Rozluští přivolaný inspektor tuto záhadu na základě indicií? Přijďte se svými dětmi podívat a přesvědčit se sami. Akce se koná v neděli od 16:30 v Českém rozhlase na náměstí Míru 10.

8. – 10. března

Čokoládový festival v Plzni

V obchodním domě Olympia se o víkendu 8. – 10. března můžete těšit na čokoládový festival. Zváni jsou všichni milovníci čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Festival proběhne v pátek odpoledne od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstup na akci je zdarma.

9. března

Dětský maškarní bál v Černicích

V sobotu 9. března pořádá sbor dobrovolných hasičů v Plzni Černicích dětský maškarní bál, který se bude konat od 14 hodin v sále Lidového domu. Pro děti budou připravené soutěže a odměny včetně bohaté tomboly. K zábavě budou hrát písničky a čas bude i na volnou zábavu.

16. března

Street Food Market

V sobotu 16. března od 10 do 18 hodin bude v DEPO2015 probíhat Street Food Market. Nejen pro milovníky dobrého jídla bude připravena ochutnávka zajímavých dobrot, známých z pouličních občerstvení z celého světa. Chybět nebude mezinárodní ani česká kuchyně, sladké dobroty, masové i vegetariánské pochoutky. Pro návštěvníky bude připraven také doprovodný program v podobě workshopů, tanečních i hudebních vystoupení.

16. března

Turistický pochod a cykloakce – „Plzeňská šlapka“

Klub českých turistů pořádá v sobotu 16. března pochod pro všechny nadšence turistiky. Pochod se bude konat v okolí Boleveckých rybníků, Chrástu a rozhledny Chlum. Místo startu je v Plzni – Bolevci, na konečné tramvaje č. 1, od 7:30 do 10 hodin. Cíl pochodu je pak v restauraci v Bukovci.

17. března

Charitativní Karneval s Culinkou

Třetí březnovou neděli – 17. 3. od 14 do 17 hodin proběhne charitativní karneval s Culinkou. Těšit se na Vás budou organizátoři akce v sále na "dopravce" (Karlovarská 99, Plzeň U Družby). Pro děti je připraven bohatý program, diskotéka i malování na obličej. Koupí stokorunové vstupenky přispějete na dobrou věc, podpoříte projekt Díky dětem! 

17. března

Moving station - Kocour v botách

Loutková pohádka se zpěvy a ptačím sborem. Když jeden bratr dostane mlýn a druhý osla, zdá se, že dostat kocoura je smůla. O to víc, když je to vegetarián a myši má za kamarády. Přátelství je ale někdy mnohem víc než půlka království a princezna k tomu. Veselý příběh na motivy známé pohádky bratří Grimů, u kterého si zamňoukáte známé mňaulodie.

17. března

Nedělní brunch pro rodiny s dětmi

Přemýšlíte o víkendovém výletu do Plzně s dětmi a chcete si vychutnat i pohodový nedělní oběd? Nebo se Vám jen nechce vařit a rádi byste si dali něco dobrého? Pak pro Vás máme skvělý gastrotip v podobě vybraných kulinářských specialit - brunch v restauraci Pils‘n‘Grill Bar and Restaurant hotelu Marriott. Brunch se uskuteční v neděli 17. března od 12 do 15 hodin a bude zaměřen na gastronomii spojenou s vítáním jara. V ceně (650,-/osoba) je zahrnuta neomezená konzumace piva, vína a nealkoholických nápojů. Pro děti je připraven animační programem v hotelovém salonku s dětským koutkem. Děti od 6 do 14 mají cenu poloviční, do 5 let pak zdarma. Na akci je lepší si udělat rezervaci na tel. 373 370 142 nebo na e-mailu jakub.kramar@courtyard.com

23. března

ZOO Plzeň - Otevírání České řeky

V sobotu 23. března pořádá Zoo Plzeň celodenní naučně soutěžní akce k vítání jara. Do konce března je zoologická zahrada otevřena od 9 do 17 hodin. Přijďte si také zasoutěžit a užít si celý den v Zoo.

24. března

Filharmonie Plzeň – O třech prasátkách & Pruhované panenky

V rámci festivalu Smetanovské dny připravila Plzeňská Filharmonie dětské hudební představení O třech prasátkách & Pruhované panenky. Vezměte děti a přijďte si vychutnat hudební grotesku plnou zpívaného dobrodružství, která je komponována ve stylu nového cirkusu. Hudební vystoupení proběhne v neděli 24. března od 16:30 v Českém rozhlase na náměstí Míru 10.

30. března

Zoo Plzeň - Ptačí sobota

V sobotu 30. března pořádá Zoo Plzeň celodenní naučně soutěžní akce k Mezinárodnímu dni ptactva. Přijďte se něčemu přiučit i vy!

29. – 30. března

BLIK BLIK – Festival světla

Pro rodiny s dětmi je festival světla velmi lákavou a dobrodružnou večerní atrakcí. Centrum města se rozbliká v pátek 29. a v sobotu 30. března., kde na dvoukilometrové trase ožijí plzeňské budovy i parky světelnými instalacemi. Začátek trasy bude v kulturním centru DEPO2015 a přes Škroupovu ulici povede na náměstí Republiky a poté k Pivovarskému muzeu. Těšit se můžete až na 16 světelných instalací. Vstup bude na většinu z nich zdarma, čtyři instalace umístěné v interiéru budou zpoplatněny částkou 50 Kč. V pátek i v sobotu bude festival probíhat od 18 do 23 hodin.

31. března

Zvířátkový program v dětském světě Lvíček

V neděli 31. března od 15 do 16:45 je ve Lvíčku plánován program plný soutěží, písniček, tancování a legrace. Těšit se můžete na malování na obličej, balonková show, tvarování zvířátek. K tanci bude hrát DJ Veselá HUBA a hrát si budou děti na zvířátka, podívají se do ZOO, do pralesa nebo si zaplavou jako ryby.

do 5. května

Život je sladký "Cukráři jedou, perníky vezou"

Pro všechny, kteří mají rádi sladké a rádi mlsají, připravilo Národopisné muzeum Plzeňska výstavu "Cukráři jedou, perníky vezou". Výstava představuje historickou cestu cukrářství, perníkářství i zmrzlinářství. Uvidíte privátních šlechtické kuchyně a měšťanské domácnosti, ale budete mít i představu o tehdejších cukrářských dílnách. Vystavené cukrářské výrobky a artefakty se přímo vztahující k cukrárnám a cukrářským závodům v Plzni. V muzeu je otevřeno ÚT – NE, od 10 do 18 hodin. 

do 19. května

Výstava Za barokem

Od 25. ledna až do 19. května můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavu Za barokem. Zážitková výstava pro celou rodinu vás zábavnou formou provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Díky moderním technologiím se stanete přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků.

Volné bruslení

Pokud byste si rádi zabruslili, můžete využít jeden ze dvou plzeňských zimních stadionu. Ledová plocha vedle Home Monitoring Areny v Doudlevcích je pro veřejnost otevřena vždy ve středu od 17:30 do 19 hodin a o víkendech (termín vždy upřesňují organizátoři na webových stránkách). Kooperativa aréna na Košutce nabízí dvě ledové plochy, přičemž na jedné si můžete zabruslit i s hokejkami.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Co takhle svatba, princi? (NE 3. 3. od 14 a 17h)

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené pohádky na Malé scéně.

U nás to baletí (NE 10. 3. od 14h)

Na Malé scéně divadla je k vidění interaktivní pořad pro malé diváky. Lidové tance, balet, street dance a jiné Vám představí zkušení tanečníci, kteří zasvětí do tance každého, kdo se chce poddat rytmu.

Prodáváme nevěstu (SO 16. 3. od 17h, NE 24. 3. od 11h)

Prodaná nevěsta, která provázela náš národ v dobách šťastných i zlých, dodnes patří k nejhranějším českým operám vůbec a je milována všemi generacemi diváků. Opera DJKT připravila pro nejmenší speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

Pohádky v Měšťanské besedě (od 14:30 a 16h, vhodné pro děti od 3 let)

O Červené Karkulce (NE 3. 3. od 14:30 a 16h)

Klasickou pohádku O Červené Karkulce s maňásky a maskami vypráví Pan Pohádka. A po Karkulce se děti dočkají ještě Krabičkové pohádky. Stanou se spolutvůrci představení, ve kterém vystupují král Krabicius, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák.

Hravá sobota: Pohádková - Sněhurka a sedm trpaslíků (SO 9. 3. od 14:30)

Tahle Hravá Sobota nás zavede do známé pohádky. Přijďte nám pomoct zachránit krásnou Sněhurku. Snad se nám společně podaří splnit úkoly a dovést příběh do zdárného konce.

Kocour Modroočko (NE 10. 3. od 14:30 a 16h)

Příběh malého kocourka, který se na své cestě k dospělosti potkává nejen s dalšími kocourky a kočkami (Bělovous Zrzunda, Kočka Zelenoočka, Žluťák), ale i s jinými zvířátky (Pes Fousek, Králík Bílé Pírko, Křeček či Krtek), z nichž každé představuje jiný, vlastně lidský charakter. Písně Marka Ebena (hudba i texty) ani po dvaceti sedmi letech neztratily nic na své svěžesti a jsou dnes už trvalou součástí pomyslného dětského zpěvníku.

O perníkovém dědkovi (NE 17. 3. od 14:30 a 16h)

Perníkovému dědkovi a bábě se nelíbí číhat na děti v chaloupce, a tak se vydají do světa. Kvůli své nenasytnosti však dědek zůstane uvězněn v chlívku. Podaří se mu dostat se ven? Uvidíte v pohádce se spoustou písniček.

O Karkulce (NE 24. 3. od 14:30 a 16h)

Klasická pohádka o malé Karkulce, hladovém vlkovi, babičce a myslivci, který dal vše do pořádku a všechny zachránil.

Vodnická pohádka (NE 31. 3. od 14:30 a 16h) 

Pohádka o tom, že není důležité, jak kdo vypadá, jestli je černý, žlutý nebo bílý, ale jaký je to kamarád a jaké má srdíčko. Děti poznají, že přátelství je největší štěstí nejen mezi vodníky.

Dětská představení v Divadle Alfa

Jako knoflík v hlavě (SO 9. 3. od 15h, 8+)

S Koralínou se do Divadla Alfa po čase vrátí dětský horor, příběh je plný napětí a překvapení. A také řeší důležité vztahy v rodině, které občas nejsou ideální. Ale není ideální rodina nakonec děsivá? Nejsou lepší skuteční lidé se svými chybami a nedostatky? Přijďte se společně s dětmi podívat v sobotu 9. března do divadla Alfa.

Umanutá princezna (SO 16. 3. od 15h, 5+)

Umanutá princezna je nejnovější dramatizací tradiční italské pohádky - „Princ krab“. Příběh nás zavádí do tajemného světa věhlasných Benátek. V těchto pohádkových kulisách se odehrává příběh o obrovitém krabovi, který je ve skutečnosti zakletým princem a o velmi svéhlavé, až „umanuté“ princezničce, která s pomocí dvou pouličních muzikantů princovo tajemství odhalí a rozhodne se jej ze zakletí vysvobodit. Neokoukaný příběh, který scénicky připravil I. Nesveda, dotvářejí „kouzelné“ písně a melodie, jejichž nepochybné „kouzlo“ nakonec zlomí i „kouzla“ a čáry hudbymilovné mořské víly.

Skřítek (SO 30. 3. od 15h, 4+)

Příběh zpracovaný volně na motivy knížek o skřítcích. V lese, na louce nebo možná i kousek za vesnicí, prostě tam, kde si jich nikdy žádní lidé nevšimnou, žijí skřítci. A jedné skřítkové mamince a skřítkovému tatínkovi se zrovna narodil malý skřítek! Všichni ho mají rádi, hlavně jeho kamarádka, malá skřítková slečna, jenže malý skřítek si myslí, že v lese, na louce, ba i kousek za vesnicí je trochu nuda a ta jeho kamarádka je taková obyčejná. Ve světě, ve městě, tam to jistě vypadá jinak! A tak se skřítek vydá do světa a…

Dětská představení v M-klubu ve Skvrňanech

Čert a Káča (SO 2. 3. Od 16h, 3+)

Klasické marionetové představení na motivy pohádky B. Němcové, která vypráví o tom, že ne každá dušička je pro peklo ta pravá. A když se do pekla dostane hubatá Káča, potom je lepší ji vrátit na svět. Představení začíná od 16 hodin v Macháčkově ulici 28 v Plzni ve Skvrňanech (M-klub). Pokladna je otevřená vždy v den konání představení od 15:30. Vstupné pro děti 35 Kč, pro dospělé 50 Kč.
    Do divadla je zajištěn bezbariérový přístup.

Ošklivá princezna (SO 9. 3. a 23. 3. od 16h, 3+)

Představení začíná od 16 hodin v Macháčkově ulici 28 v Plzni ve Skvrňanech (M-klub). Pokladna je otevřená vždy v den konání představení od 15:30. Vstupné pro děti 35 Kč, pro dospělé 50 Kč.
    Do divadla je zajištěn bezbariérový přístup.

Kašpárková kytička (SO 16. 3. od 16h, 3+)

Pásmo varietních výstupů různých loutek, kterými provází Kašpárek. Malí diváci uvidí, co všechno dokáží dřevěné loutky. Představení začíná od 16 hodin v Macháčkově ulici 28 v Plzni ve Skvrňanech (M-klub). Pokladna je otevřená vždy v den konání představení od 15:30. Vstupné pro děti 35 Kč, pro dospělé 50 Kč. Do divadla je zajištěn bezbariérový přístup.

Dětská představení v D-klubu na Doubravce

Karneval: Honza Popleta a jeho kamarádi (SO 2. 3. od 16h, 3+)

Zábavný pořad dětských písniček, tance a soutěží, které navazují na vědomostní kvízy a zkoušky zručnosti. Těšit se také můžete na modelování balónků a balónkovou show. Vstupné na akci je 70 Kč pro děti i dospělé. Děti do 3 let zdarma.

Pohádka - pojďte s námi do zoo (SO 30. 3. od 15h)

Opice, klokani, žirafy, medvědi a další obyvatelé hudební ZOO ožívají v písničkách. Vstupné na akci je 40 Kč, děti do 3 let zdarma na klíně. Prodej vstupenek 30 minut před představením.

Rodinné centrum NA SCHODECH

Ošklivé káčátko (NE 17. 3. od 16h)

Klasická loutková pohádka na motivy H. Ch. Andersena plná písniček, humoru a nečekaných zvratů, pojednávající o tom, že není vždy úplně lehké někam patřit. Místa není třeba rezervovat předem, vstupenky budou k zakoupení až na místě.