Program akcí

3. - 6. května

Slavnosti svobody

Slavnosti svobody v Plzni každoročně připomínají osvobození města americkou armádou. První květnový víkend od pátku 3. až do neděle 6. května se můžete těšit na bohatý kulturní program, vojenské kempy, přehlídku historických vozidel Convoy of Liberty či setkání s veterány. V sobotu 4. května se můžete od 10 do 17 hodin s dětmi zúčastnit interaktivní rodinné soutěže „z Dunkirku do Plzně“. Trasa povede z kempu za Plazou  - nábřeží řeky Mže – Rooseveltův most – až na náměstí Republiky.

4. května

Luftova zahrada

V sobotu 4. května od 15 do 20 hodin se můžete vydat na procházku do Luftovy zahrady. Připraveny zde budou aktivity pro děti i dospělé, občerstvení nebo opékání buřtů na ohni.

7. května

Tvořivá neděle v Galerii města Plzně

Galerie města Plzně pořádá každou první neděli v měsíci od 13 do 18 hodin tvůrčí dílny pro rodiny s dětmi. Témata tvůrčí dílny vždy navazují na aktuální výstavu. Vstup na akci je zdarma.

12. května

Nedělní brunch pro rodiny s dětmi

Přemýšlíte o víkendovém výletu do Plzně s dětmi a chcete si vychutnat i pohodový nedělní oběd? Pak pro Vás máme skvělý gastrotip v podobě vybraných kulinářských specialit - brunch v restauraci Pils‘n‘Grill Bar. Brunch tentokrát s tematikou Oslav osvobození začne ve 12 hodin. Pro děti je připraven animační program v hotelovém salonku s dětským koutkem.

16. - 19. května

Treffpunkt

Od čtvrtka 16. do neděle 19. května Vás v plzeňském DEPO2015 čeká česko-bavorský kulturní festival Treffpunkt. Těšit se můžete na tradiční zábavu i kulturní a rodinný program. Treffpunkt představí to nejlepší, co během 3 letého projektu díky festivalům mezi Plzní a Regensburgem vzniklo. Vstup na akci je zdarma.

18. května

Plzeňské dvorky

V sobotu 18. 5. od 10 do 18 hodin, budete mít možnost v rámci celodenní akce Plzeňské dvorky navštívit nejrůznější dvorky, zahrady a zákoutí, o kterých možná ani nevíte, že v Plzni jsou.  K prohlédnutí bude celkem 19 dvorků, přitom 12 z nich je přímo v centru města. Pokud přijdete, můžete si zahrát městskou hru. Vstupenky na komentované prohlídky v Muzeu strašidel na náměstí Republiky 33.

24. května

Noc kostelů

Noc kostelů je večerem, který otevírá vzácná posvátná místa v celé naší zemi. Letošní rok připadá tato akce na pátek 24. 5. a zapojí se do ní okolo 700 kostelů a modliteben. Na mnoha místech je program i pro rodiny s dětmi.

31. května

Plzeňská muzejní noc

Plzeňskou muzejní noc můžete prožít v pátek 31. 5. od 19 do 23 hodin. Budete moci navštívit hlavní budovu Západočeského muzea, Národopisné muzeum, Muzeum církevního umění i Muzeum loutek, kde bude vždy připraven bohatý doprovodný program. Vstup do všech objektů ZČM bude ve 22:30, v případě Muzea loutek ve 21:30.
Během Muzejní noci je možné navštívit také Západočeskou galerii v Plzni, Galerii města Plzně, Galerii Jiřího Trnky, Galerii Ladislava Sutnara, Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí, Český rozhlas Plzeň a Muzeum rodiny Škodů.

do 5. května

Výstava Život je sladký "Cukráři jedou, perníky vezou"

Pro všechny, kteří mají rádi sladké a rádi mlsají, připravilo Národopisné muzeum Plzeňska výstavu "Cukráři jedou, perníky vezou". Výstava představuje historickou cestu cukrářství, perníkářství i zmrzlinářství. Uvidíte privátních šlechtické kuchyně a měšťanské domácnosti, ale budete mít i představu o tehdejších cukrářských dílnách. V muzeu je otevřeno ÚT – NE, od 10 do 18 hodin. 

do 19. května

Výstava Za barokem

Do 19. května můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavuZa barokem. Zážitková výstava pro celou rodinu vás zábavnou formou provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Díky moderním technologiím se stanete přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Prodáváme nevěstu (SO 11. 5. od 17h, NE 26. 5. Od 13h)

Prodaná nevěsta, která provázela náš národ v dobách šťastných i zlých, dodnes patří k nejhranějším českým operám vůbec a je milována všemi generacemi diváků. Opera DJKT připravila pro nejmenší speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

Povídání o pejskovi a kočičce (ÚT 14. 5. od 17h, SO 25. 5. od 14 a 17h)

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata. Přijďte se s dětmi potěšit příběhy Josefa Čapka, které se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

Co takhle svatba, princi? (SO 18. 5. od 14h a 17h)

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené pohádky na Malé scéně.

Dětské filmy v Měšťanské besedě (od 14:30 a 17h)

Kouzelný park (SO 11. 5. od 14:30)

Velešikovná holka June postavila ten nejbáječnější zábavní park na světě. Ve své fantazii. Jenže co když takový ráj atrakcí skutečně existuje? Kouzelný park je animák plný adrenalinu, jenž otevírá brány dětem, které se nebojí snít.

Dumbo (SO 11. 5. od 17h)

Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera a jeho děti, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat.

Hledá se Yetti (SO 25. 5. od 14:30)

Sir Lionel Frost je chrabrý a energický dobrodruh, který pátrá po podivných tvorech. Podaří se mu narazit na jednoho z těch nejbájnějších a to Yettiho – pana Článka. A společně se vydají prozkoumat svět a zjistit, zda existují ještě další žijící Yettiové.

KVK Centrum - přední Skvrňany

KVK je volnočasové a křesťanské centrum v předních Skvrňanech (Malesická 10), které v rámci akce „divadelní květen“ pro děti připravilo 3 divadelní představení spojené s výtvarnými dílničkami. Program v centru začíná vždy od 16h výtvarnou dílnou a od 17h následuje divadélko.

Myší pohádka (NE 5. 5. Od 17h)

Víte co je to špajska? A víte jak se v ní Míša s Myšulínou zabydleli? Přijďte se podívat na pohádku.

O veliké řepě (NE 12. 5. Od 17h)

Klasická pohádka o dědečkovi, který nemohl vytáhnout řepu, až pomohla malá myška

Čtyři pohádky (NE 17. 5. Od 17h)

Netradiční zpracování čtyř klasických veršovaných pohádek: Kuřátko v obilí, Otesánek, O veliké řepě, Zvířátka a loupežníci.