Program akcí

2. listopadu

Halloweenská noc v Tyjátru

Máte rádi strašidla? Pak vězte, že v pátek 2. listopadu 2018 mají děti od šesti let jedinečnou příležitost strávit halloweenskou noc v TYJÁTRU, kde pro ně bude připraven zábavný program, soutěže, výroba masek, čtení pohádek a povídání strašidelných příběhů. Začátek akce je v pátek  2.  11. od 19:30 a ukončení 3. 11. v 8:30. Na akci je nutné objednání předem, max. do 31. 10. 2018. Další informace a objednání na tel. č. 607 44 81 44 nebo info@tyjatr.eu.

3. listopadu

Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

Sdružení ENVIC připravilo pro děti i jejich rodiče podzimní tvoření v Pivovarském muzeu.  Budete-li mít chuť si vyrobit drobnosti v podzimním stylu, přijďte v sobotu  3. 11.  od 10 hodin do Pivovarského muzea v Plzni. Můžete si odnést ozdoby z lístků a březových koleček na zavěšení nebo drátěné srdíčko ze šípků s červenou stužkou. Vašim dětem jistě udělá radost myška ze skořápky vlašského ořechu. Vezměte si s sebou raději teplejší oblečení a na výrobu zavařovací sklenice a půlky skořápek vlašských ořechů. Těšíme se na vás!

4. listopadu

Strašidelný rej v Plzni

V neděli od 15 hodin se v Parkhotelu Plzeň mohou děti těšit na zábavné odpoledne, které stráví ve společnosti duchů, čarodějnic a strašidel. Přijďte se s dětmi pobavit a strávit příjemné odpoledne skotačením či malováním na obličej. Pro děti bude připravena spousta cen a dárků. Přispějete na dobrou věc. Výtěžek ze vstupného bude věnován plzeňské hospicové péči DOMOV.

4. listopadu

Tvořivá dílna pro rodiny s dětmi

Každou první neděli v měsíci od 13 do 18 hodin pořádá Galerie města Plzně (náměstí Republiky 40) tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi, která tento měsíc připadá na 4. listopadu. Společné tvoření vždy navazuje na aktuální výstavu.

9. – 15. listopadu

JUNIORFEST

Filmový festival pro děti a mládež Juniorfest letos slaví své 11. výročí. V rámci šestidenního soutěžního festivalu v Plzeňském kraji, který se zaměřuje na hranou, animovanou i dokumentární filmovou tvorbu, mohou děti i dospělí zhlédnout české i evropské filmové projekce.

 10. listopadu

Sněhurka na ledě

Jste milovníci bruslení a pohádek? Právě Vám je určen pohádkový muzikál Sněhurka na ledě. Neváhejte a přijďte se v sobotu 10. listopadu od 17 hodin podívat do Home Monitoring Areny na Štefánikově náměstí 1. Pohádkový muzikál s živou hudbou jistě potěší diváky všech generací. V hlavní mužské roli se představí Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008.

11. listopadu

Plzeňská filharmonie – To byste nevěřila, co má mistr nejraději

Přemýšlíte, jak strávit pěkné nedělní odpoledne? Plzeňská filharmonie připravila na neděli 11. listopadu dětské premiérové představení To byste nevěřila, co má mistr nejraději. V prostorách Českého rozhlasu Plzeň na náměstí Míru 10 se od 16:30 pod taktovkou Tomáše Braunera uskuteční vystoupení Plzeňské filharmonie. Pořadem, který bude tentokráte pojednávat o legendárních komponistech, provede Svatopluk Schuller. Pořad je vhodný pro všechny ve věku od 9 do 99 let.

11. listopadu

Svatý Martin na Radyni

Přijďte si v neděli 11. listopadu užít posvícení, ochutnávku vín a příjezd svatého Martina na bílém koni. Kromě rytířů bude přichystáno občerstvení, svatomartinské víno, hry pro děti i komentované prohlídky hradu.

15. – 18. listopadu

Festival Animánie

O čtvrtka 15. 11. do neděle 18. 11. bude v prostorách Moving Station v Plzni probíhat Festival Animánie – mezinárodní festival zaměřený na audiovizuální tvorbu vytvořenou dětmi a animované filmy. Festival nabídne doprovodný program v podobě zajímavých filmových workshopů pro děti.

16., 23. a 30. listopadu

ZOO Plzeň - Večerní komentované prohlídky

Chcete – li se dozvědět něco o zvířatech v plzeňské ZOO, máte jedinečnou příležitost v rámci 2 hodinových komentovaných večerních prohlídek, které se uskuteční v listopadu vždy v pátek od 17 hodin. Vstupenky na prohlídku se kupují v konkrétní den od 16:30 hod přímo v pokladně - na akci nelze uplatnit permanentky ani žádné slevy. Prohlídky jsou vhodné pro děti od 6 let a je lepší si udělat rezervaci na vobruba@plzen.eu.

20. listopadu

Fíha Tralala

Hudební vystoupení pro nejmenší diváky proběhne v úterý 20. listopadu od 17 hodin v kulturním domě Šeříkova 13. Představením ve slovenském jazyce děti provede oblíbený skřítek Fíha se svými pohádkovými kamarády. Děti si mohou společně s ním zazpívat nejznámější dětské hity a zatancujete si na nejoblíbenější fíhovské písničky (BUMBARASA, BUM BÁC, LÚKA, IDEM KVA KVA KVÁM, AJ JA RÁD PAPÁM, HOP A SKOK, OVOCNÝ ROCK AND ROLL a mnoho dalších), jež vznikly v průběhu 5 let.

24. listopadu

Vánoční trhy v Plzni

24. listopadu obklopí náměstí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. Trhy potrvají do 24. 12., nenechte si ujít ukázky z lidových tradic a řemesel se zaměřením na Vánoce a vánoční tématiku. Načerpejte inspiraci na vánoční dárky nebo je na trzích rovnou nakupte! Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled.

24. listopadu

Spirit Cheer Cup 2018

V sobotu 24. listopadu od 10 hodin se ve Sportovní hale města Plzně - TJ Lokomotiva Plzeň, uskuteční soutěž ve sportovním cheerleadingu. Letošní ročník Spirit Cheer Cup 2018 bude stylizován do tématiky WILD WEST. Oblečte se i vy - sportovci a diváci - stylově do indiánských a kovbojských kostýmů a dotvořte tak tématickou scénu k dokonalosti.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Prodáváme nevěstu (NE 4. 11. od 14h, ST 14. 11. a SO 24. 11. od 17h)

Prodaná nevěsta, která provázela náš národ v dobách šťastných i zlých, dodnes patří k nejhranějším českým operám vůbec a je milována všemi generacemi diváků. Opera DJKT připravila pro nejmenší speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

Tobiáš Lolness (SO 17. 11. od 14h)

Tobiáš Lolness je chlapec, který měří jen o něco víc než jeden milimetr. Jeho domovem je obrovský strom, který je pro své obyvatele celým světem. Činoherní pohádka je vhodná pro děti od 6 let.

Co takhle svatba, princi? (NE 18. 11. od 13h) 

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené  pohádky na Malé scéně.

Zahrada divů (SO 24. 11. od 13h)

Pohádkový příběh pro všechny generace, působivé kostýmy a krásná hudba – to je Zahrada divů! Nechte se se svými dětmi přenést do kouzelného světa fantazie, v němž proti sobě bojují dobré bílé bytosti a zlí skřeti. V roli královny Ahinsy účinkuje Soňa Hanzlíčková Borková nebo Zora Jandová.

U nás to baletí (ÚT 27. 11. od 17h)

Interaktivní pořad pro malé diváky je k vidění na Malé scéně od září 2018. Lidové tance, balet, street dance a jiné Vám představí zkušení tanečníci, kteří zasvětí do tance každého, kdo se chce poddat rytmu.

 

Pohádky v Měšťanské besedě

Když draka bolí hlava (SO 3. 11. 14:30) 

 Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Přijďte se podívat na novou pohádku, která měla premiéru 25. října.

Pepo, tak už dost (NE 4. 11. od 14:30 a 16h)

Pohádka o tom, že i lenoch se dá napravit. Zbrusu nová pohádka oblíbeného divadla z Hranic u Aše.

Zpátky do pravěku (SO 10. 11. od 14:30h)

V rámci hravé soboty už jsme se podívali leckam, ale takhle daleko ještě ne. Ale nebojte se, jako vždy si to užijeme - se spoustou soutěží, písniček, tanečků... no zkrátka zvesela.

Skřítek Pořádníček (NE 11. 11. od 14:30 a 16h)

Anička a Vašík si nechtějí uklízet pokojíček. Myslíte si, děti, že jim s úklidem pomůže skřítek Pořádníček?  Přijďte se podívat na představení Divadla Meluzína a sami uvidíte.

Loupežníci a zvířátka (NE 18. 11. od 14:30 a 16h)

Pohádka o zvířátkách, která utečou od zlého sedláka a v lese potkají loupežníky.

Čertovská pohádka (NE 25. 11. od 14:30 a 16h)

Viděli jste někdy správného čerta? A v čertovské pohádce by čert asi měl hrát, ale v našem divadle žádný čert není. Proto se nikdo bát nemusí, ale je potřeba si čerta vyrobit, třeba z obyčejného koštěte, a zazpívat si k tomu čertovskou písničku.

Dětská představení v Divadle Alfa

Perníková chaloupka (SO 3. 11. od 15h)

Jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších dětských pohádek můžete se svými dětmi zhlédnout v divadle Alfa. Při loutkové pohádce si mohou děti zopakovat i několik lidových písniček.

Cesta do středu země (SO 10. 11. od 15h)

Příběh na motivy Julesa Vernea, Karla Zemana, Tomáše Procházky a Roberta Smolíka. Neuvěřitelná pouť čtyř plzeňských skautů po cestách téměř zapomenutých.

Kosprd a telecí (SO 17. 11. od 15h)

Znáte knihu od Evy Papouškové Kosprd a Telecí? Kniha si získala mezi dětmi velkou oblibu a premiéru v divadle Alfa měla v prosinci 2016. Přijďte se podívat na příběh opravdového přátelství dvou dětí Kosprda a Telecí, kteří společně provádějí různé průšvihy.

Pohádky ovčí babičky (SO 24. 11. od 15h)

Ovčí babička vypráví pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady! Pohádky O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. Všechny příběhy využívají nejrůznějších typů šitých loutek a herců v maskách.

Dětská představení v M-klubu na Skvrňanech

O zakleté holubičce (SO 10. 11. od 16h)

Od 16h začíná pohádka v Macháčkově ulici 28 v Plzni - Skvrňanech (M-klub). Příběh holčičky Štěpánky vypráví o kouzelném stromě v tajemném koutě královské zahrady. V pohádce uvidíte prince, čerty, ježibabu, princeznu, ti všichni svedou boj dobra se zlem v nekonečné říši dětské fantazie.

Janek a kouzelná fazole (SO 17. 11. od 16h)

Pohádka o kouzelné fazoli, po jejímž stonku se dá vyšplhat až do oblak.

Kniháček 19. 11. (PO 19. 11. od 10h)

Knihovna ve Skvrňanech nově nabízí pro veřejnost Klub pro rodiče s malými dětmi Kniháček. Máte-li čas a chuť, přijďte do knihovny v Macháčkově 28 se svými ratolestmi, a probuďte v dětech zájem o knihy. Zahrajete si také loutkové divadlo nebo si jen poslechněte pohádku.

Dětská představení v D-klubu na Doubravce

Křídová pohádka (NE 4. 11. a 18. 11. od 15:30)

Marionetová pohádka o Kašpárkovi v podání Loutkového divadla Špalíček vám zpříjemní nedělní odpoledne. Kašpárek s chlapcem Vašíkem pomáhá v křídovém království Honzovi zabít draka. Zvítězí dobro nad zlem?

Loupežníci a zvířátka (SO 10. 11. od 15h)

Pohádka o zvířátkách, která utečou od zlého sedláka a v lese potkají loupežníky.

MOVING STATION – kulturní prostor

Bonjour Plzeň! French Market (SO 3.11.)

V sobotu 3. listopadu od 11 do 19 hodin můžete s dětmi vyrazit na French Market do Moving Station. V rámci festivalu Bonjour Plzeň! ( 2. – 18. 11. 2018) zde můžete ochutnat palačinky, wafle, sýry, vína i jiné typické francouzské dobroty. Na místě je zajištěn program pro děti, živá hudba i mnoho dalšího.

Badatelské pohádky (Ne 25. 11. od 15h)

Znáte zvířátka, co žijí v Africe, Indii nebo Austrálii? A co myslíte, umí plavat nebo zpívat? Dva loutkáři - badatelé vypráví a rozehrají několik příběhů o známých i neznámých zvířatech ze všech koutů světa. Anekdotické příběhy Lenky Brodecké pobaví malé i velké.

Rodinné centrum NA SCHODECH (Černice)

Očarovaný strom ( NE 25. 11. od 16h)

Rodinné centrum Na Schodech rozšiřuje kulturní nabídku svých aktivit pro děti a jejich rodiče o divadelní představení, komorní koncerty, výstavy, setkání různého druhu nebo čtení pro nejmenší. Očarovaný strom je indiánská pohádka na motivy Perníkové chaloupky. Na pohádku poté navazuje hudebně – pohybová dílna, ve které děti vymýšlí indiánský rituál. U dětí se tak rozvíjí rytmus, dynamika, objevují hru na tělo a podporuje se skupinové cítění.