Program akcí

1. ledna 

Novoroční ohňostroj

Na náměstí Republiky můžete přivítat nový rok pod rejem barevných světel. Ohňostroj začne v 17 hodin a čekání na něj si můžete ukrátit už od 16 hodin s dětskou diskotékou.

7. ledna

Tříkrálový pochod k Ježíšku

S Vánocemi se můžete rozloučit pochodem k Ježíškovi za živým Betlémem. Pochod začíná na náměstí Republiky ve 14 hodin.

8. ledna

Tříkrálová tramvaj

Na svátek Tří králů se můžete od 9 do 17:30 hodin svést speciální tříkrálovou tramvají s hudebním programem. Jízdné je zdarma, ale peněženky si vezměte s sebou. Přispět totiž můžete do kasičky na dobročinné účely.

26. - 27. ledna

Ledové sochy na náměstí Republiky

Jako v ledovém království si budete připadat poslední lednový pátek a sobotu na náměstí Republiky. Ledové sochy tu vytvoří krásnou pohádkovou scenérii. Nebude chybět doprovodný program nebo ledový bar.

leden

Expozice Jak se točí peníze a dětský svět v DEPO2015

V simulované herně v DEPO2015 dostanou děti svoji první platební kartu s virtuálními penězi a budou se učit, jak s ní zacházet ve skutečném životě. Budou nakupovat, prodávat, směňovat a tím se finančně vzdělávat. Poté se mohou vyřádit v dětském koutku. Více se dozvíte v našem článku.

2., 12., 13., 21. a 26. ledna

Rodinná představení v Divadle J. K. Tyla

Muzikál Zahrada divů – V Zahradě divů proti sobě bojují dobré bílé bytosti proti zlým skřetům. Ponořte se do barevného světa fantazie a seznamte se se Snažílkem, Chvilkou nebo čtyřnohým Bafsteinem. Představení na Nové scéně začínají vždy v 18:30 hodin. (rezervace vstupenek)

Balet Oliver Twist  
– Příběh o chlapci s nesnadným osudem na motivy slavného románu Charlese Dickense můžete v plzeňském divadle zažít v moderní taneční verzi. Představení na Nové scéně začíná v 19 hodin. (rezervace vstupenek)

Muzikál O Jeníčkovi a Mařence aneb jak to dobře dopadlo – Klasická pohádka v netradičním muzikálovém provedení vás zavede kam jinam než do perníkové chaloupky, to vše za doprovodu smyčcového kvarteta. Pohádka na Malé scéně začíná v 10 hodin. (rezervace vstupenek)

Balet Malá mořská víla – Baletní ztvárnění romantického příběhu lásky mořské panny k pozemskému princi na motivy Hanse Christiana Andersena potěší nejen malé diváky. Balet začíná v 11 hodin. (rezervace vstupenek)

13., 20. a 27. ledna

Sobotní představení v Loutkovém divadle V Boudě (od 16 hodin)

Kašpar u čarodějnice – Kašpar a čarodějnice budou hlavními hrdiny tajemného představení. (rezervace vstupenek)

14. a 18. ledna

Nedělní představení v Loutkovém divadle Špalíček (od 15:30 hodin)

Princezna Solimánská a Povídání o Pejskovi a Kočičce – Nechte se překvapit, jestli uvidíte princeznu Zubejdu, dceru sultána Solimána, nebo Pejska a Kočičku při společných dobrodružstvích. (vhodné pro děti od 3 let)

6., 13., 20. a 27. ledna

Sobotní rodinná představení v Divadle Alfa (od 15 hodin)

Pohádky ovčí babičky – Ovčí babička bude vyprávět příběh o beránkovi, který má víc rozumu než tři vlci dohromady. (vhodné pro děti od 4 let) (rezervace vstupenek

Malý pán – Kdo hledá, najde. A nebude to ve světě, ale mnohem blíž. Třeba za rohem. (vhodné pro děti od 4 let) (rezervace vstupenek

Až na dno mamuta – O Leopoldovi a Mikulášovi, jejich dědečkovi a kouzelné zahradě. (vhodné pro děti od 4 let) (rezervace vstupenek

Otesánek
– Otesánek je tak hladový, že s ní na co přijde. Pozor, aby nesnědl i vás. (vhodné pro děti od 5 let) (rezervace vstupenek

21. ledna

Hravá sobota v Měšťanské besedě (od 14:30 hodin)

Hravá sobota na cestě kolem světa – Všichni cestovatelé jsou zváni na cestu kolem světa, při které se potkají třeba s klokany nebo žirafami. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

13. a 21. ledna

Kino v Měšťanské besedě (od 14:30 hodin)

Ferdinand – Doprovoďte mírumilovného býka Ferdinanda na cestě za jeho kamarádkou holčičkou Ninou. Bude to cesta plná legrace, se sluncem v zádech a v doprovodu tří ježků.

Čertoviny – Podaří se nešikovným čertům Popelákovi a Uhelákovi přivést do pekla dva hříšníky?

27. ledna

Zábavná show pro děti v Měšťanské besedě (od 14 a 16 hodin)

Zpíváme a tančíme s Míšou: Zimní království – S Míšou vám bude i v lednu pořádné teplo, čeká vás odpoledne plné dovádění, tance a písniček. (vhodné pro děti od 2 let)

7., 14., 21. a 28. ledna

Nedělní pohádky v Měšťanské besedě (od 14:30 a 16 hodin)

Ptačí cirkus – Principál Pepíno přiváží do Plzně cirkus Pipíno plný ptáčků, kteří umí zpívat, tancovat balet i žonglovat. Nevěříte? Přijďte se podívat. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

Princezna se zlatou hvězdou na čele
– Známá pohádka o princezně Ladě v myším kožíšku tentokrát v loutkovém provedení. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

Zimní radovánky – V pohádce uvidíte, co se bude dít, když se panu Hajnému nelíbí dětské skotačení na sněhu. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

O Palečkovi – Loutková pohádka o chytrém chlapci ne větším než paleček doprovázená písničkami. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)