Program akcí

1. ledna

Novoroční ohňostroj

V Plzni se na Nový rok rozzáří večerní obloha. Třaskavá show na Nový rok je příjemnou atrakcí především pro rodiny s dětmi. Právě pro děti začne již v 16:30 přímo na náměstí Republiky diskotéka. Novoroční ohňostroj, který přivítá rok 2019 začne o hodinu později.

6. ledna

Tříkrálový pochod k Ježíšku

Tříkrálový průvod je v Plzni na programu v neděli 6. ledna od 14 do 15 hodin. Družina v čele s králi se vydá z náměstí Republiky až ke kostelu U Ježíška. Přidejte se a užijte si průvod se svými dětmi, třemi králi, muzikanty a zpěváky a hlavně desítkami lidí a kasičkami Tříkrálové sbírky.

12. ledna

Tary Parkour Workshop

V sobotu 12. ledna se na 33. základní škole v Plzni ve Skvrňanech uskuteční jednodenní akce pro všechny zájemce a příznivce parkouru. Od 10 do 15 hodin budete mít možnost seznámit se se základy parkouru, triky i Taryho videi. Parkour učí zkušení trenéři pod Taryho vedením.

18. ledna

Veletrh vzdělávání, her a hraček

V pátek 18. ledna od 9 do 17 hodin se v Husově ulici 14 uskuteční první ročník festivalu vzdělávání, her a hraček v Plzeňském kraji. Představí se zde vzdělávací instituce Plzeňského kraje, které vycházejí vstříc rodičům vyznávajícím kontaktní rodičovství a respektující přístup ve výchově, a které nabízejí možnosti nových forem vzdělávání a alternativy ke klasickému školství. V průběhu veletrhu jsou plánovány besedy a workshopy s jednotlivými zástupci školek, škol a vzdělávacích institucí.

20. ledna

Ptačí krmítko

V neděli 20. ledna od 14 do 16 hodin si můžete se svými dětmi přijít vyrobit do DEPO2015 krmítko pro ptáčky. Oživíte tak svojí zahradu nebo balkón originálním krmítkem pro ptačí kamarády. Workshop je vhodný pro děti od 3-8 let v doprovodu rodičů.Vítání jsou ale i mladší sourozenci a tvořílci. I pro ně budou připravené pomůcky, tak aby si to užili. Kapacita je 10 dětí. Nutná rezervace.

20. ledna

Mína tour

Mína vystoupí v sobotu 20. ledna od 17 do 18 hodin v kulturním domě Jas, Jablonského 39.

 

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Co takhle svatba, princi? (NE 13. 1. od 14h a 17h)

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené pohádky na Malé scéně.

Prodáváme nevěstu (ST 16. 1. od 17h)

Prodaná nevěsta, která provázela náš národ v dobách šťastných i zlých, dodnes patří k nejhranějším českým operám vůbec a je milována všemi generacemi diváků. Opera DJKT připravila pro nejmenší speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

O Rusalce (NE 20. 1. od 11h)

Po celé řadě úspěšných inscenací krátkých dětských oper uvádí DJKT krácenou verzi pohádkové Rusalky Antonína Dvořáka, jejíž zhlédnutí má děti připravit na náročnější návštěvu celovečerního představení.

Povídání o pejskovi a kočičce (SO 26. 1. od 15 a 17h, NE 27. 1. od 11 a 13h)

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata. Přijďte se s dětmi potěšit příběhy Josefa Čapka, které se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

Pohádky v Měšťanské besedě  (od 14:30 a 16:00, vhodné pro děti od 3 let)

Hravá sobota Zimní aneb na severním pólu je taky legrace (SO 5. 1. od 14:30)

Přijďte si s námi užít zimní radovánky do atria Měšťanské Besedy! Že to uvnitř nejde? Tak to jste na omylu - na Hravé Sobotě zvládneme i pořádnou koulovačku! Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit.

Malostranská zimní pohádka (NE 6. 1. od 14:30 a 16h)

Zimní pohádka ze staré Prahy vypráví poetický příběh o přátelství za doprovodu krásných písniček. O půlnoci na ulici ožijí tři sněhuláci, kteří se snaží vybojovat si mezi sebou místo. Nakonec je spřátelí ztracený pejsek, kterému společně pomohou najít cestu domů. Ale co se stane se sněhuláky v předjaří, když začne hřát sluníčko?

Slepičí pohádka (NE 13. 1. od 14:30 a 16h)

Jarní příběh slepiček a zlobivé kozy na jednom malém dvorku, kde se dějí nemalé zázraky života. Že slepičky mohou být zlé a závistivé, ale i dobré a výjimečné, že láska umí hory přenášet a každému se dostane odměny po zásluze, o tom vypráví tato pohádka plná živých písniček

Hrnečku vař (NE 20.1. od 14:30 a 16h)

Když myšáci ukradnou kouzelný hrnek, může z toho být pěkné nadělení.

Zpíváme a tančíme s Míšou: Lesní království (SO 26. 1. od 14h a 16h)

Míšu znáte ze stovek vystoupení po celé ČR i z účinkování v televizních pořadech pro děti. Interaktivní písničková show pobaví i aktivně zapojí děti i jejich rodiče. Můžete se těšit na hodinové vystoupení nabité spoustou veselých písniček, tancováním, dováděním a sladkými odměnami.

Jak Honza s duchem zatočil (NE 27. 1. od 14:30 a 16h)

Hrdiny tohoto příběhu jsou princezna, zahleděná do bohatství a pozlátka, její tři nápadníci - princové z Francie, Anglie a Německa, dále bezradný tatíček král, jehož jedinou oporou je Kašpar se svým nadhledem a důvtipem, a poctivý, avšak chudý kuchař Honza, který vše vyřeší selským rozumem. Pohádka se snaží ukázat dětem, že krása a štěstí není pouze v nablýskaných věcech a hezkém oblečení. Dobré je něco umět, znát, vědět si rady a zůstat sám sebou.

Sněhová královna: v zemi zrcadel (SO 26. 1. od 14:30)

V dalším pokračování populární animované série se střetne svět kouzel a kouzelníků s králem Haraldem, který se rozhodne zbavit svět veškeré magie a čar. Dokáže mu v tom někdo zabránit? Naštěstí je zde odvážná Gerda a po jejím boku překvapivě i Sněhová královna, se kterou Gerda dosud neměla nejlepší zkušenosti.

Dětská představení v Divadle Alfa

Umanutá princezna aneb "Tak, teď už vím, kam chodí krab od dvanácti do tří!!!" (SO 5. 1. od 15h, 5+)

Umanutá princezna je nejnovější dramatizací tradiční italské pohádky - „Princ krab“. Příběh nás zavádí do tajemného světa věhlasných Benátek. V těchto pohádkových kulisách se odehrává příběh o obrovitém krabovi, který je ve skutečnosti zakletým princem a o velmi svéhlavé, až „umanuté“ princezničce, která s pomocí dvou pouličních muzikantů princovo tajemství odhalí a rozhodne se jej ze zakletí vysvobodit. Neokoukaný příběh, který scénicky připravil I. Nesveda, dotvářejí „kouzelné“ písně a melodie, jejichž nepochybné „kouzlo“ nakonec zlomí i „kouzla“ a čáry hudbymilovné mořské víly.

Pohádka o třech námořnících (SO 12. 1. od 15h, 4+)

Námořnická pohádka o čestném a dobrém kapitánu Hromovi, který se na své lodi Bublině vydává za svým snem na ostrov Hukakulu. Podle starých námořních legend zde žijí překrásné mořské panny. Jestli kdy námořník Hrom dá své srdce ženě, tak jedině mořské panně z Hukakulu.

Kolíbá se velryba (SO 19. 1. od 15h, 4+)

Do velrybího břicha se dostanou dva nedobří piráti – Žvanda a Planda, kteří si zde vybudují útulný pokojíček. A ani piráti nemusí zůstat strašnými piráty navždycky. Jste zvědaví, jak pohádka dopadne? Přijďte se podívat, zda se piráti nakonec opravdu polepší.

Pohádky ovčí babičky  (SO 26. 1. od 15h, 4+)

Ovčí babička vypráví pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady! Pohádky O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. Všechny příběhy využívají nejrůznějších typů šitých loutek a herců v maskách.

Dětská představení v M-klubu ve Skvrňanech

Janek a kouzelná fazole (SO 5.1., 12.1., 19.1. a 26.1. od 16h,  3+)

Loutková pohádka o kouzelné fazoli, po jejímž stonku se dá vyšplhat až do oblak.

Dětská představení v D-klubu na Doubravce

Hrnečku vař (19. 1. od 15h do 16h)

Veselá pohádka o kouzelné babičce, hodné holčičce, mlsném kocourovi a o hrnečku, který vařil, vařil a vařil.

Rodinné centrum NA SCHODECH

O kohoutkovi a slepičce (NE 27. 1. od 16h do 17h)

Klasická pohádka prošla originální dramaturgickou úpravou divadla Pnutí. Za zvuku harmoniky, písní tanečních i hravých, budeme doprovázet slepičku na její napínavé a dobrodružné cestě za záchranou kohoutka. Ale žádný strach, láska to zase vyhraje!