Program akcí

2. 11.

Bu - Bu - Bu Zoo anebo Zoostrašení

V sobotu 2. 11. se od 16h v plzeňské ZOO může těšit na akci Zoostrašení. Na děti čeká vyzdobená podzimní zoo, strašidelná zastavení, tombola u Radouše, malování na obličej nebo lampionový průvod. S dětmi do 15 let zaplatíte za vstupné jen 50 Kč a pro návštěvníky v kostýmu mají organizátoři připravená překvapení.

2. 11.

Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

Pro děti a jejich rodiče je v sobotu 2. 11. v Pivovarském muzeu v Plzni připraveno podzimní tvoření. Budete-li mít chuť vyrobit si ptačí krmítko, naplánujte si výlet do města s vašimi dětmi mezi 10 a 15 hodinou. V prostorách historické Valečky si pak také můžete vlastnoručně vytvořit ornitologický deníček, do kterého si budete moci zapsat, nakreslit či nalepit, jací ptáčci k vám na krmítko přilétnou.

2. 11.

Odpoledne s městskou policií v DEPO2015

V sobotu 2. listopadu od 11 do 17 hodin bude pro děti v DEPO2015 připraven program s městskou policií. Akce je koncipována jako doprovodný program k interaktivní výstavě  Já, hrdina, která nabízí přednášky, semináře i ukázky složek hasičů, policistů a záchranářů. Během odpoledního programu vás městská policie seznámí s prací psovodů, podíváte se na odchytové vozidlo na zvířata a vyzkoušíte si třeba i jízdu na segway, nebudou chybět ani soutěže pro děti. Vstupné na akci je zdarma.

3. 11.

Strašidelný rej

Přijďte se svými dětmi pobavit první listopadovou neděli do Parkhotelu na Borech. Na Strašidelný rej, kde se sejdou duchové, strašidla, čarodějky a další bytosti, se můžete těšit od 15 hodin. Všichni malí návštěvníci si užijí kreativní dílničky i spoustu soutěží, užijí si představení pěveckého sboru Andílci a kapelu Pískomil se vrací, která se věnuje muzice a zábavě pro dětské publikum. Bude se také soutěžit, tvarovat z balónků s Balonkovou Evičkou a se všemi bytostmi se bude diskotačit. Vstupné na akci je 60 Kč za dospělého i dítě.

8. – 14. 11.

Juniorfest

Filmový festival pro děti a mládež Juniorfest letos slaví své 12. výročí. V rámci šestidenního soutěžního festivalu v Plzeňském kraji, který se zaměřuje na hranou, animovanou i dokumentární filmovou tvorbu, mohou děti i dospělí zhlédnout české i evropské filmové projekce.

9. 11.

Den s Českou televizí

V sobotu 9. listopadu si od 13 až do 17 hodin můžete s dětmi užít zábavně tvořivé dílničky i celé odpoledne s Českou televizí. V autobusové hale plzeňského DEPO2015 si mohou děti připomenout oblíbené české pohádky, vyfotit se ve fotokoutku s večerníčkovými postavičkami Bobem a Bobkem, postavit si mraveniště, mohou si vytvořit vlastní potisk na látkovou tašku a mnoho dalšího. Děti budou mít také možnost setkat se také s herci seriálu Kriminálka 5. C nebo si vytvořit písničku se známým plzeňským duem Dubnička a Lahoda.

9. – 24. 11.

Výstava modelového železničního kolejiště - Skvrňany

Plzeňský klub železničních modelářů vás zve k návštěvě každoroční podzimní výstavy svého klubového kolejiště. Výstava pro malé i velké návštěvníky, v Plzni - Skvrňanech (ul. Karla Steinera) předvede zejména velké modelové kolejiště s propracovaným provozem, děti se mohou těšit na více než 30 vlakových souprav a tři dominantní železniční stanice nebo videoprojekce. Organizátoři mají o víkendech připravený doprovodný program i překvapení pro nejmenší.

10. a 24. 11.

Nedělní brunch pro rodiny s dětmi

Přemýšlíte o víkendovém výletu do Plzně s dětmi a chcete si vychutnat i pohodový nedělní oběd? Nebo se Vám jen nechce vařit a rádi byste si dali něco dobrého? Pak pro Vás máme skvělý gastrotip v podobě vybraných kulinářských specialit - brunch v restauraci Pils‘n‘Grill Bar and Restaurant hotelu Marriott. Listopadové brunche si můžete tento měsíc vychutnat hned dva - v neděli 10. a 24. 11. od 12 do 15 hodin. Pro děti je připraven animační program v hotelovém salonku s dětským koutkem. Rezervace -  373 370 142 nebo na e-mailu jakub.kramar@courtyard.

11. – 17. 11.

Plzeň Design Week – DEPO2015

Na přehlídku designové tvorby známých i začínajících designérů se můžete těšit v DEPO2015 od 11 do 17. listopadu. Čtvrtý ročník Plzeň Design Weeku bude tak trochu retro, oslaví 30 let od Sametové revoluce. Nebojte se na Plzeň Design Week vyrazit i s dětmi. Po celou dobu konání festivalu je to pro ně připravena retro herna s nafukovacími hračkami Fatra a doprovodný program. Zúčastnit se mohou výtvarných workshopů s autorkou nejkrásnější knihy pro děti roku 2018 ABCZ aneb H jako Havel.

14. – 17. 11.

Festival Animánie

Od čtvrtka 14. 11. do neděle 17. 11. bude v prostorách Moving Station v Plzni probíhat Festival Animánie – mezinárodní festival zaměřený na audiovizuální tvorbu vytvořenou dětmi a animované filmy. Festival nabídne doprovodný program v podobě zajímavých filmových workshopů pro děti.

23. 11.

Maškarní bál  v TOTEMu

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM (Kaznějovská 51) na sobotu 23. 11. připravilo maškarní bál, který si můžete užít se svými dětmi, přáteli i celou rodinou od 13 do 19 hodin.
Přijďte si poklábosit, užit si odpočinku, zábavu i tanec. Pro děti je připraven bohatý doprovodný program a pro dospělé spoustu dobrot.

23. 11. – 24. 12.

Vánoční trhy na náměstí Republiky

23. listopadu obklopí náměstí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. Vánoční trhy potrvají do 24. 12., nenechte si ujít ukázky z lidových tradic a řemesel se zaměřením na Vánoce a vánoční tématiku. Načerpejte inspiraci na vánoční dárky nebo je na trzích rovnou nakupte! Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled. První adventní neděli 1. 12. vpodvečer si s dětmi můžete užít rozsvícení vánočního stromu.

Každý čtvrtek až do 5. 12. 

„Rok na vsi – domácká lidová výroba“ - zážitkový program pro děti v Národopisném muzeu

V březnu letošního roku otevřelo Národopisné muzeum Plzeňska novou část stálé expozice s názvem „Rok na vsi, aneb od Martina do Martina“ obohacenou praktickými ukázkami jednotlivých typů domácích řemesel, která jsou typická pro venkovské oblasti širšího Plzeňska. Návštěvníci se seznámí s nejpodstatnějšími svátky a obyčeji zvykoslovného roku a pod dohledem zkušených lektorů si mohou vyzkoušet zpracování ovčí vlny, předení na kolovratech a vřetánkách, tkaní na tkalcovském stavu, draní peří i mnoho dalšího.
Zážitkový program mohou zájemci navštívit každý čtvrtek od 10 do 16 hodin až do 5. 12. 2019. Vstupné na zážitkový program je 40 Kč, rodinné pak 60 Kč (2 dospělí + 1-2 děti).

až do 31. 12.

Interaktivní výstava Já, hrdina

Interaktivní výstavu Já, hrdina, můžete navštívit až do 31. prosince v DEPO2015. Středobodem výstavy je velké dopravní hřiště s maketami vozidel jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.  Pod vedením lektorů si budou moci v týmu kamarádů či ostatních návštěvníků vyzkoušet řešení jednotlivých nebezpečných situací. Interaktivní hra Tísňomat jim pak bude simulovat další možné nehody a nebezpečné situace. Na místě budou k vidění také uniformy a několik exponátů z míst požárů zapůjčených hasiči.
Otevřeno je každý všední den od 13 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé stojí 90 korun, pro děti a seniory 60 Kč. Za rodinné vstupné zaplatíte 200 Kč.

až do 19. 1. 2020

Výstava Křehká krása motýlů

V Národopisném muzeu můžete téměř do konce ledna obdivovat výstavu Křehká krása motýlů, která představuje to nejzajímavější z motýlích sbírek Západočeského muzea v Plzni a věnuje se také ekologii a problematice ochrany motýlů. Prohlédnout si tu můžete třeba motýlí křídla pod mikroskopem nebo sbírky významných plzeňských sběratelů.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Povídání o pejskovi a kočičce (NE 10. 11. od 11h )

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata. Přijďte se s dětmi potěšit příběhy Josefa Čapka, které se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

Žvanivý Slimejš (SO 16. a 23. 11 od 14 a 17h)  

Opera pro malé i velké děti. Jednoaktová opera čerpající námět z moudrosti východoasijských pohádek. Mezi starým manželským párem, mořským Slimejšem a Opicí se rozvíjí prostý pohádkový příběh, který vedle veselých výstupů užvaněného Slimejše vypráví také o věčné touze po mládí, síle a kráse.

 Představení v Divadle Alfa

Jako knoflík v hlavě (SO 2. 11. od 15h, 8+)

S Koralínou se do Divadla Alfa po čase vrátí dětský horor, příběh je plný napětí a překvapení. A také řeší důležité vztahy v rodině, které občas nejsou ideální. Ale není ideální rodina nakonec děsivá? Nejsou lepší skuteční lidé se svými chybami a nedostatky? Přijďte se společně s dětmi podívat do divadla Alfa.

O Smolíčkovi (SO 9. 11. od 15h, 4+)

Známá pohádka o Smolíčkovi a Jelenovi se zlatými parohy je doprovázena hudbou a veselými písničkami. Inscenace pohádky je pojata ve stylu „pouličního divadla“, které počítá s kontaktem s dětským publikem. Děti se dobře baví a mohou se na představení aktivně podílet. Chcete-li se dobře pobavit a udělat radost svým dětem, přijďte s nimi shlédnout pohádku O Smolíčku v podání divadelního souboru SemTamFór.

Cirkus zlodějů (SO 16. 11. od 15h, 6+)

Cirkus zlodějů je představení určené pro školáky 1. stupně ZŠ, ale i pro rodiny s dětmi, při kterém se skvěle pobavíte. Napínavá podívaná s hudebním doprovodem vtáhne do dění v cirkusovém šapito malé i velké diváky. Esakmotér a kouzelník Armin Kudla kuje zločinný plán, který mu však překazí malý sirotek Vilda Estráda se svou kamarádkou Hankou, což jsou hlavní dětské postavy příběhu. Pro děti je určitě zajímavý mumraj na jevišti, kde se pohybuje mnoho herců, kteří vodí loutky – manekýny, marionety, dřevěné varietní loutky, ale i loutky na niti. Přijďte se s dětmi podívat na představení plné triků, vtipů, dobra i zla.

Perníková chaloupka (SO 23. 11. od 15h,  4+)

Jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších dětských pohádek můžete se svými dětmi zhlédnout v divadle Alfa. Při loutkové pohádce si mohou děti zopakovat i několik lidových písniček.

Umanutá princezna ( SO 30. 11. od 15h, 5 +)

Umanutá princezna je nejnovější dramatizací tradiční italské pohádky - „Princ krab“. Příběh nás zavádí do tajemného světa věhlasných Benátek. V těchto pohádkových kulisách se odehrává příběh o obrovitém krabovi, který je ve skutečnosti zakletým princem a o velmi svéhlavé, až „umanuté“ princezničce, která s pomocí dvou pouličních muzikantů princovo tajemství odhalí a rozhodne se jej ze zakletí vysvobodit. Neokoukaný příběh, který scénicky připravil I. Nesveda, dotvářejí „kouzelné“ písně a melodie, jejichž nepochybné „kouzlo“ nakonec zlomí i „kouzla“ a čáry hudbymilovné mořské víly.

Pohádky v Měšťanské besedě

O zatoulané ponožce (NE 3. 11. od 14:30 a 16h)

Pohádka v podání Divadla Dráček vypráví o malé nepořádné holčičce, která ztratila svou ponožku.

Čtyři pohádky (NE 10. 11. od 14:30 a 16h)

Netradiční zpracování čtyř klasických pohádek: Kuřátko v obilí, Otesánek, O veliké řepě, Zvířátka a loupežníci. Každá pohádka je hrána jinou loutkohereckou technikou. Některé verše jsou zhudebněny a také hudební předěly tvoří snadno zapamatovatelná píseň na text F. Hrubína, takže si mohou všichni zazpívat.

Hravá sobota: Nebojte se strašidel (SO 16. 11. od 14:30)

Bubák, strašák, bílá paní, mumie, duch nebo bezhlavý rytíř. Nahání vám tahle stvoření strach? A proto je připravena pro děti speciální Hravá sobota, kde se bude proti strachu trénovat.

O Sněhurce (NE 17. 11. od 14:30 a 16h)

Klasická loutková pohádka O Sněhurce a sedmi trpaslících je určena pro nejmenší diváky. Text je doplněn písničkami a živým doprovodem houslí, kytary, zobcové flétny a rytmických nástrojů.

Andělská pohádka (NE 24. 11. od 14:30 a 16h)

Příběh neposedného andělíčka, díky němuž se na zemi dějí nedobré věci, o které nikdo nestojí. Že i on se ale může napravit a dělat radost nebeské mamince, ostatním andělíčkům, malé Mařence a především sám sobě, o tom vypráví tato hudební pohádka. Děti v ní mohou pustit na špacír fantazii a rozeznávat všechno, co andílek na nebi vytvoří.

Loutkové divadlo v Boudě – M - klub Skvrňany

Kocour Pětivousek (SO 2. 11. od 16h)

Začarovaný Kašpárek (SO 9. 11., 16. 11., 23. 11. a 30. 11. od 16h)

 

Dětská představení v D klubu na Doubravce

Čtyři pohádky o jednom drakovi (SO 2. 11. od 15h)

Marionetová pohádka pojednává o tom, jak to má drak těžké, když si chce vzít princeznu za ženu. Pohádka plná písniček, která vznikla v roce 1986 v dílně plzeňského loutkáře F. Čečila, těší malé i velké diváky druhé generace.