Program akcí

5. října

Noc vědců v Techmania Science Centru

V pátek 5. 10. se v Techmanii uskuteční celorepubliková vědecko-popularizační akce Noc vědců, která se podrobněji zaměří na 100 let české vědy. Návštěvníci si budou moci „noc“ užít od 17 do 23 hodin. U této příležitosti bude také nově otevřena interaktivní expozice Člověk a zvíře.

7. října

Medový jarmark

V neděli 7. 10. se můžete vypravit do Koterova na Medový jarmark. Od 10 do 17 hodin bude pro návštěvníky připraven nejen prodej medových produktů, ochutnávka medu či nabídka regionálních potravin, ale i bohatý doprovodný program (přednáška o včelařství, kuchařská show aj.).   

13. října

Štístko a Poupěnka – Jedeme na výlet!

V sobotu 13. 10. se od 16 hodin můžete těšit na zbrusu nové vystoupení dvojice Štístka a Poupěnky. Představení plné písniček je vhodné pro děti od 2 let a proběhne v Alfě na Americké 17. Po skončení nebude chybět autogramiáda a společné focení.

13. října

Pigyho vesmírná škola kouzel

Od 13 do 17 hodin mají rodiny s dětmi možnost se v OC Rokycanská přijít podívat na prasátko Pigy. Přijďte si zakouzlit nebo se prasátkem vyfotit v kouzelném fotokoutku. Chybět nebude ani kreativní dílnička, divadélka a soutěže. 

13. – 14. října

Panenkový festival

O tomto víkendu se uskuteční historicky první Festival panenek v ČR. Od 9 do 18 hodin si můžete v Kulturním domě JAS v Plzni na Slovanech prohlédnout panenky od 40 vystavovatelů. Chybět nebude ani doprovodný program, zajímavosti ze světa panenek nebo soutěž o nejhezčí panenku.

18. - 21. října

Treffpunkt

Bavorsko – český festival Treffpunkt se po roce vrací do Plzně a nezapomíná ani na rodiny s dětmi, kterým je vyhrazen celý den - neděle 21. října. V prostorách DEPO2015 budou od 10 hodin pro děti připravené výtvarné workshopy, dětské divadélka, nový cirkus pro děti a spoustu další zábavy. Program je zdarma.

26. října

Roadshow - Zažijte to znovu!

U příležitosti výročí 100 let vzniku Československé republiky budete mít jedinečnou možnost vrátit se v čase zpět. Přitažlivý koncept moderní a zábavně-vzdělávací roadshow se představí na plzeňském náměstí Republiky od 14 hodin. Těšit se můžete na příjezd T.G.M., stylovou prvorepublikovou kavárnu, dobovou obecnou školu, výstavu dobových exponátů a mnoho dalšího.

26. - 28. října

KUK! festival

Přemýšlíte, co se skrývá za názvem KUK! festival? Jedná se o multižánrový festival určený batolatům od 10 měsíců do cca 3 let. V prostorách DEPO2015 budou mít ti nejmenší návštěvníci možnost pohrát si v herně, prozkoumat netradiční bludiště, velký haptický koberec či další hravé objekty. Pod vedením zkušených lektorů si vyzkouší nejrůznější pohybové aktivity a mohou zhlédnou i několik divadelních představení DAMÚZA.

28. října

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Plzeň oslaví 28. říjen, vznik samostatného Československa. Za symbolických 28 korun nebo zdarma budete mít možnost navštívit mnoho zajímavých míst, muzeí, galerií, historických památek včetně zahrad a některých sportovišť. Bohatý celodenní program zakončí vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka s následným lampionovým průvodem a ohňostrojem.

28. října

Zámecké trhy na zámku Kozel – Plzeň

V neděli 28. října od 10 do 17 hodin budou mít návštěvníci možnost na terase zámku Kozel navštívit zámecký trh s farmářským i řemeslným tržištěm. Nebudou chybět ani ukázky řemesel a pro děti dětské dílničky.

Až do 31. října

100PY "Sto let republiky očima pěti generací"

V prostorách DEPO 2015 máte možnost až do konce října zhlédnout výstavu „100 let republiky očima pěti generací“. Váháte-li, zda navštívit výstavu i s dětmi, určitě doporučujeme. Výstava je obohacena dobovými rodinnými fotografiemi i předměty každodenní potřeby jako nábytek, oblečení, hračky, kola, auta apod. Vše je možné si prohlédnout interaktivní a hravou formou, která je typická pro výstavy v prostoru DEPO2015.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Malá mořská víla (13. 10. od 14 h)

Dětské baletní představení na motivy pohádky H. Ch. Andersena vás na Malé scéně zavede do podmořského světa i mezi lidi.

Co takhle svatba, princi? (20. 10. od 10 a 17 h)

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené  pohádky na Malé scéně.

Divadelní pohádky v Měšťanské besedě

Jak šel pejsek a kočička do školy (7. 10. od 14,30 a 16h)

Veselé vyprávění o školních trampotách Pejska a Kočičky a jejich kamarádky vrány. Vhodné pro děti od 3 let.

Vzhůru do vesmíru! (13. 10. od 14,30)

Chcete si zkusit, jak se chodí po Měsíci? Zjistit, jak vypadá naše planeta z výšky? Jestli ano, tak přijďte v sobotu - naše raketa startuje přesně v půl třetí. Vhodné pro děti od 3 let.

Škola pro čertici (14. 10. od 14,30 a 16h)

Že bez práce nejsou koláče, ví každý a platí to stejně i v pekle. Ale čertice Uršula si myslí, že i bez učení dostane tu nejlepší práci - u kartotéky. Jenže to se hodně plete. Vhodné pro děti od 3 let.

Včelí medvídci zpívají  (20. 10. od 14h)

Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Vhodné pro děti od 3 let.

Bez práce nejsou koláče  (21. 10. 14,30 a 16h)

Znáte přísloví „bez práce nejsou koláče“? O tom se brzy přesvědčí i zvířátka na statku. Vhodné pro děti od 3 let.

Dětská představení v Divadle Alfa

Kolíbá se velryba (6. 10. od 14 a 15,30)

Do velrybího břicha se dostanou dva nedobří piráti – Žvanda a Planda, kteří si zde vybudují útulný pokojíček. A ani piráti nemusí zůstat strašnými piráty navždycky. Jste zvědaví, jak pohádka dopadne? Přijďte se podívat, zda se piráti nakonec opravdu polepší.  Vhodné pro děti od 4 let.

Tři siláci na silnici (13. 10. od 15h)

Když se tři bratři chystali do světa, maminka jim na rozloučenou poradila: „Nezapomeňte, že nejsilnější budete pouze tehdy, když své síly spojíte!“ Pohádková komedie o tom, že síla není vše a že táhnout za jeden provaz se vyplatí, pobaví celou rodinu. Vhodné pro děti od 6 let

Pohádky ze zámku ( 20. 10. od 15h)

Vydejte se na prohlídku pohádkového zámku. V dobrodružných příbězích na motivy 3 klasických pohádek o Šípkové Růžence, o Zlatovlásce a o Popelce se mohou děti těšit na interaktivní ztvárnění v režii Jana Julínka. Vhodné pro děti od 4 let.

Dětská představení v D klubu na Doubravce

Skřítek Pořádníček ( 6. 10. od 15h)

Anička a Vašík si nechtějí uklízet pokojíček. Myslíte si, děti, že jim s úklidem pomůže skřítek Pořádníček?  Přijďte se podívat na představení Divadla Meluzína a sami uvidíte. Vhodné pro děti od 3 let.

Křídová pohádka ( 7. 10. a 21. 10. od 15,30)

Marionetová pohádka o Kašpárkovi v podání Loutkového divadla Špalíček vám zpříjemní nedělní odpoledne. Kašpárek s chlapcem Vašíkem pomáhá v křídovém království Honzovi zabít draka. Zvítězí dobro nad zlem? Vhodné pro děti od 3 let.