Program akcí

1. července

Tvořivé dílny pro rodiny s dětmi v Galerii města Plzně

Nejen dospělí mají rádi umění. To dobře ví Galerie města Plzně a zve malé návštěvníky na dílny, při kterých si mohou se zkušenými lektorkami zkusit vytvořit umělecké dílo. Rodiče se mohou přidat, prohlédnout si výstavu nebo si dát kávu. Tvořivé dílny se konají od 13:00 do 18:00 hodin, a to každou první neděli v měsíci. Témata vždy navazují na aktuální výstavu.

10. a 31. července

Prázdninová výprava na Divoký západ ve WestParku

V plzeňském WestParku si můžete vyzkoušet třeba rýžování zlata, střelbu z luku, házení tomahawkem a další dovednosti z Divokého západu. Za prohlídku rozhodně stojí muzejní expozice s exponáty z Ameriky, kterou můžete vidět v rámci komentovaných prohlídek ve 12, 14 a 16 hodin. A když dostanete hlad, připraveny jsou pro vás kovbojské speciality. Akce probíhá vždy od 11 do 18 hodin.

16. a 18. července

Za dveřmi je … divadlo!

Mlýnská strouha ožije divadelními a hudebními vystoupeními českých i zahraničních účinkujících v rámci festivalu Živá ulice. S nejmenšími dětmi vyrazte na odpolední interaktivní představení Tuláček a Klára, kteří společně poznávají lidský a zvířecí svět, větší děti si užijí klauniádu v podání klauna Enana ze Španělska.

různé termíny

Komentované prohlídky Báje a pověsti plzeňské

Vydejte se na červencovou procházku Plzní s alchymistou ze dvora Rudolfa II. nebo divoženkou Jíkalkou a dozvíte se mimo jiné, kde se ve městě ukrývá poklad.

28. března – 16. září

Výstava Kořeny v Západočeském muzeu

Jak to vypadá pod zemí, můžete až do poloviny září zjistit díky expozici Kořeny v hlavní budově muzea ve výstavním sálu 1. Čekají na vás 30násobně zvětšené modely kořenů a půdních organismů, podívat se mimo jiné můžete do pravé krtčí nory s krtkem a žížalami, která měří přes 20 metrů. Pro děti je připravena pohádka O Veliké řepě, rodiče a prarodiče se mezitím zabaví v dámském a pánském koutku.

1. května – 31. srpna

Interaktivní expozice Talent v Techmanii

Jak to, že vám něco jde dobře a něco hůře? Jednoduše každý má na něco vrozený talent. Na osmi stanovištích v nové expozici v Techmanii můžete pomocí experimentů a logických úloh zaměřených na prozkoumání těla a mozku zjistit, co vám jde nejlépe. Expozici můžete navštívit od 1. května do 31. srpna během klasické otevírací doby.

červenec a srpen denně

Vláčkem do plzeňské zoo

Během letních prázdnin se můžete každý den vydat na výlet do zoologické a botanické zahrady v Plzni vláčkem. Trasa začíná na náměstí Republiky, odtud pokračuje do Rooseveltovy ulice, přes Rooseveltův most, Lochotínskou ulici až k zoo a stejnou cestou zpět. Těšte se na žirafy, lvy, nosorožce, tučňáky, medvědy, ale i domácí zvířata na statku Lüftnerka.

červenec a srpen denně

Jumparéna Plzeň

Máte rádi trampolíny? Potom musíte vyzkoušet novou outdoorovou sestavu obřích trampolín! Nové sportoviště láká hlavně děti, ale vybít se po náročném dni přichází i dospělí. Za příznivého počasí tam můžete vyrazit každý den. Více informací naleznete v našem článku.