Program akcí

do 19. 8.

Kukuřičné bludiště

Každý den až do 19. srpna se můžete ztrácet a zase nacházet v kukuřičném bludišti v Kyšicích u Plzně. Děti i dospělí zde mohou při společném bloudění zažít nevšední zážitek, při kterém si navíc zasoutěží na prostoru větším než je fotbalové hřiště. Každý účastník dostane hrací kartu a v bludišti musí najít 8 písmen, z nichž pak poskládá určený počet slov.

3. 8.

Zahradní slavnost na zámku v Nebílovech

Ideálním tipem na výlet do zámku v Nebílovech je sobota 3. srpna, kdy se zde od 13 do 18 hodin uskuteční zahradní slavnost. V krásném prostředí zahrady si můžete vyzkoušet tradiční i méně známých řemesel. Děti a dospělí si mohou zkusit své umění na hrnčířském kruhu, vyrobí si vlastní skleněný korálek pod vedením zkušené sklářky a vyzkouší si i mnoho dalších dovedností.  Součástí odpoledne je i hudební vystoupení a ukázka floristických prací. Občerstvení je zajištěno v zámecké kavárně a ve stáncích místních producentů. Přijďte se svými dětmi strávit příjemné odpoledne a navštívit jednu z krásných památek jižního Plzeňska.

 9. – 18. 8.

Živá ulice

Multižánrový open air festival Živá ulice každoročně nabízí nejen hudební program v historickém centru Plzně. Živá ulice odstartuje červencový blok divadlem, které se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy. Od 15. do 17. července se můžete těšit na představení pod širým nebem plná akrobacie, žonglování a dalších novocirkusových disciplín, chybět nebudou ani pohádky pro děti.
 Od 9. do 18. 8. budete mít možnost užít si hudbu, film, výtvarné umění, festivalovou polévku a mnoho dalšího na několika scénách historického centra – náměstí Republiky, Proluka, Šafaříkovy sady, U Branky aj. Těšit se můžete na letní kino, program pro děti, večerní koncerty alternativních i českých kapel. Živou ulici si užije opravdu každý. Vstup na akci je zdarma 

17. 8.

Báje a pověsti plzeňské – večerní prohlídky města Plzně

Báje a pověsti plzeňské patří k nejoblíbenějším tematickým prohlídkám města. Baví především děti, ale nudit se u nich nebudou ani dospělí. Tentokrát se můžete těšit na večerní setkání s alchymistou ze dvora císaře Rudolfa II., který vás provede známými i neznámými plzeňskými příběhy a pověstmi v sobotu 6. 7. a 17. 8. od 18 a 19:30 hodin. Sraz na prohlídku je vždy před infocentrem vedle radnice.

17. – 25. 8.

Sportmanie Plzeň 2019

Letošní Sportmanie se opět uskuteční za obchodním centrem Plaza a nabídne dětem i dospělým možnost vyzkoušet si v závěru prázdnin různé sportovní aktivity, pobesedovat se známými sportovci a mnoho dalšího. Otevírací doba parku bude ve všední dny od 13 do 20 hodin, o víkendu od 10 do 20 hodin (sobota 17. 8. do 16:00 hod., neděle 25. 8. od 10:00 do 16:00 hod.). Sportmanie je skvělou příležitostí jak pro děti, aby poznaly nové sporty nebo začaly aktivně sportovat. Vstupné na akci je zdarma.