Program akcí

1. 6.

Maškarní bál s Plzeňskou filharmonií

Plzeňská filharmonie připravila na Mezinárodní den dětí již tradiční maškarní bál. V sobotu 1. června si od 15h můžete se svými dětmi přijít do DEPO2015  užít zábavné odpoledne a oslavit tak dětský den. Děti se mohou těšit na krásnou hudbu, pohádkové postavy, soutěže, vyhlášení nejlepších masek a mnoho dalšího. Programem provedou Svatopluk Schuller, Lenka Kavalová a Tomáš Ille.

1. - 2. 6.

Dronfest

První červnový víkend se poblíž DEPO2015 v Cukrovarské ulici uskuteční největší český festival bezpilotního létání. Program, nabitý nejen technologií a létáním, slibuje zajímavé hosty a zábavu pro celou rodinu. Vstup na akci, do nově zrekonstruovaného areálu bývalé Reo Depony v Cukrovarské ulici (prostor, kde se v předchozích letech odehrávaly FPV závody), je zdarma.

1. 6.

Dětský den na Doubravce

Městský obvod Plzeň 4 a Doubravecký klub vás zvou na akci Dětský den pro celou rodinu. Akce se uskuteční v sobotu 1. 6. od 14 do 20h. O hudbu se postarají Yellow Sisters. Čeká na vás zábavný program pro děti i dospělé: soutěže o ceny, divadlo, malování na obličej, skákací hrad i občerstvení. Akce se koná za každého počasí a vstup na akci je zdarma.

1. 6.

Den dětí u Škodalandu

Přijďte se podívat v sobotu 1. 6. od 11 do 17h do sportovního areálu Škodaland u Borské přehrady v Plzni a oslavit Den dětí s Policií ČR. Pro děti je připraven bohatý program a pro každého dětského návštěvníka i malý dárek. Prohlédnete si policejní techniku a vozový park všech složek policie, Vyzkoušíte si simulátor nárazu a laserovou střelnici. Připraveny jsou také ukázky policistů ze zásahové jednotky, psovodů z oddělení služební kynologie a v letošním roce uvidíte také policejní koně. K poslechu zahraje Hudba hradní stráže a Policie České republiky.

1. 6.

Komedy fest v Plzni - za Plazou

Pokud si chcete užít sobotu plnou humoru, přijďte se 1. 6. podívat do Amfiteátru za OC Plaza, kde bude od 12 do 22h probíhat závěrečný den Komedy festu. Den plný zábavy, hudby, soutěží pro děti i dospělé vám na open-air scéně zpestří skupiny The Tap Tap, Kašpárek v rohlíku nebo Olga Lounová. Setkat se zde můžete také se spoustou známých osobností, např. s Lukášem Pavláskem, Vandou Hybnerovou, Kateřinou Hrachovcovou aj. Pro rodiny s dětmi bude na festivalu zajištěna family zóna s bohatým doprovodným programem. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

1. - 9. 6.

Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

V průběhu několika málo dní, a to od soboty 1. 6. do neděle 9. 6., budete mít opět příležitost navštívit speciální prohlídku historického podzemí, která je rozšířena o zcela nový sklepní labyrint. Jedinečná „baterková“ prohlídka se bude konat od 17 hodin. Tento okruh podzemní chodby projdete s baterkou a dozvíte se při něm mnoho zajímavých věcí o historii vzniku plzeňského podzemí ve středověku i v současné moderní době. Máte se na co těšit!

1. a 15. 6.

Báje a pověsti plzeňské – večerní prohlídky města

Báje a pověsti plzeňské patří k nejoblíbenějším tematickým prohlídkám města. Baví především děti, ale nudit se u nich nebudou ani dospělí. Tentokrát se můžete těšit na večerní setkání s alchymistou ze dvora císaře Rudolfa II., který vás provede známými i neznámými plzeňskými příběhy a pověstmi v sobotu 1. 6. od 18h a 15. 6. od 18:00 a 19:30 hodin.

5. - 9. 6.

CIOFF Plzeň – Mezinárodní folklorní festival

Od středy 5. 6. až do neděle 9. 6. proběhne další ročník Mezinárodního folklórního festivalu CIOFF Plzeň. Festival, který se v Plzni poprvé uskutečnil v roce 1997, promění město na několik dní na město plné folkloru, lidového tance, zpěvu, krojů a muziky. V centru města se představí české folklórní soubory i hosté z nejrůznějších koutů světa. V sobotu 8. 6. od 9:30 se na fotbalovém hřišti SK Petřín Plzeň uskuteční dětská folklórní olympiáda. V neděli 9. 6. od 11h do 13h pak můžete zhlédnout přehlídku dětských folklórních souborů. Na žádný z pořadů se nevybírá vstupné. 

7. - 9. 6.

Historický víkend

Historický víkend opět zaplní historické centrum Plzně. V průběhu druhého červnového víkendu, od pátku 7. 6. do neděle 9. 6., se v Plzni představí strašidla, šermíři, kejklíři a mnoho jiných umělců.  Chybět nebude ani pohádková cesta nebo tradiční večerní průvod strašidel. Přijďte si s dětmi užít tuto oblíbenou akci. Vstup na akci je zdarma.

8. a 22. 6.

Pivovarské muzeum – Příběhy z muzejní půdy

Čtenářské dílny nejen pro děti jsou Příběhy z muzejní půdy, které jako novinku v letošním roce představuje Pivovarské muzeum v Plzni u příležitosti svého 60. výročí. Čtení se bude konat první a třetí sobotu v červnu, vždy od 10 do 12 hodin. Symbolické vstupné činí 50 Kč, děti do 6 let mají vstup na akci zdarma.

14. 6.

Pivovar - Divadelní festival pro děti a dospělé

V půlce června se v areálu plzeňského pivovaru, v konferenčním a společenském centru Secese, koná divadelní festival pro děti i dospělé. Přijďte si dětmi užít zábavné odpoledne. Vstupné na celý den činí 50 Kč.

14. - 16. 6.

Festival Industry Open 2019

Festival Industry Open otevře návštěvníkům technické památky, firmy a výrobní závody po celém kraji a nabídne tak lidem jedinečnou příležitost navštívit místa, na která se běžně nepodíváte. Bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi bude na řadě míst zcela zdarma. Těšit se můžete na komentované prohlídky, exkurze do výroby, zážitkové jízdy historických vozidel, parní lokomotivy a mnoho dalšího! Sledujte www.industryopen.cz.

14. - 16. 6.

Avatar festival v DEPO2015

Multižánrový NON-STOP festival se uskuteční v kreativní zóně DEPO2015 od pátku 14. 6. od 16h do neděle 16. 6. do 16h. Budete mít jedinečnou příležitost zažít program „budoucnosti“ 48h v kuse. Na festivalu si užijete přednášky, koncerty, workshopy, divadlo i mnoho jiných aktivit týkajících se poznání i sebepoznání, životního stylu nebo jen potěchy duše. Na festivalu bude pro ty nejmenší k dispozici herna, pro větší děti připravila česko – německá školka JUNIKORN program o cestě do vesmíru, všichni mohou zhlédnout dětské divadelní představení Limonádový Joe nebo Cesta do budoucnosti s klaunkou Pepinou. Děti do 15 let mají vstup na festival v doprovodu dospělého vstup zdarma

15. 6.

Pivovarské muzeum - kreativní dílna

Už jen chvíli a dětem začnou vysněné letní prázdniny! Přijďte si s nimi vyrobit do Pivovarského muzea originální prázdninový deník, do kterého si budou moci zapisovat, kreslit a nalepovat památky ze všech prázdninových zážitků a dobrodružství. Do deníčku si můžete vlepit i vylisované květiny. Rukodělné dílny se konají od 10 do 15 hodin a vstupné je 50 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

15. 6.

Family fest Plzeň

První ročník festivalu pro celou rodinu se uskuteční v sobotu 15. 6. od 9 do 19 hodin v areálu u Sokolovny v Bolevci. Děti se mohou vyřádit venku a v případě nepříznivého počasí i uvnitř. S Centrem cvrček si vyzkoušíte cvičení s dětmi všech věkových kategorií, chybět nebudou workshopy o nošení dětí, kojení nebo zdravé výživě. Pro děti bude připravena kreativní a balónková dílna, mnoho soutěží o ceny, vystoupení kapely Čiperkové nebo tancohrátky s Culinkou.   

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Prodáváme nevěstu (NE 2. 6. od 13h)

Prodaná nevěsta, která provázela náš národ v dobách šťastných i zlých, dodnes patří k nejhranějším českým operám vůbec a je milována všemi generacemi diváků. Opera DJKT připravila pro nejmenší speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

Povídání o pejskovi a kočičce (ÚT 14. 5. od 17h, SO 25. 5. od 14 a 17h)

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata. Přijďte se s dětmi potěšit příběhy Josefa Čapka, které se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

Co takhle svatba, princi? (NE 9. 6. od 14h a 17h)

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené pohádky na Malé scéně.

Plzeňský pověsti (SO 15. 6. a SO 29. 6. od 17h)

Znáte plzeňského bezhlavého vojáka? Tušíte, kde v okolí strašil hejkal a kde bylo možné spatřit hastrmana? Kdy začal andělíček u katedrály sv. Bartoloměje přinášet štěstí? Přijďte se pobavit i poučit na Malou scénu, kde v rámci pohádkového repertoáru pro malé i velké diváky DJKT připravilo zábavné písničkové pásmo plné smyšlených i zaručeně pravdivých příběhů, pověstí a pověr z historie města Plzně a jeho okolí.

Alenka v říši divů (SO 22. 6., ST 26. 6., ČT 27. 6., vždy od 19h)

Slavná kniha anglického spisovatele Lewise Carrolla Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem inspiruje i po sto padesáti letech neopakovatelnou imaginací, poezií, humorem a hudebností. Alenka vstupuje do ireálného světa snů, kde se jednání postav, čas, podoba věcí, city, pocity a nálady prudce mění.  S dychtivou neústupností překonává úskalí své cesty. Potkávání s fantaskními bytostmi, podivnými zvířaty a oživlými věcmi otevírá s poezií a hravostí brány jejímu sebepoznávání. Snově fantazijní podívaná o zrání lidské duše je určena všem věkovým kategoriím.