Program akcí

do 18. dubna

Expozice Jak se točí peníze a Dětský svět v DEPO2015

V kulturním centru DEPO2015 se děti mohou zábavnou formou naučit, jak správně zacházet s penězi. V simulované herně dostanou svoji platební kartu s virtuálními penězi a budou se učit, jak s nimi zacházet v reálném životě. Mohou vesele nakupovat, peníze si vybírat z automatu nebo je i věnovat na dobré účely. Poté se mohou vyřádit v dětském koutku.

 duben

Nová interaktivní expozice Pod hladinou v Techmanii

Až 14 interaktivních exponátů na vás čeká v Techmanii v expozici Pod hladinou. Vše se bude točit kolem vody. Budete si moci zkusit vytvářet vlny, vodní víry i tsunami nebo řídit loď. Dozvíte se spoustu zajímavých informací, mimo jiné i to, jak se zachovat na potápějící se lodi. V létě vás tak na vodě už nic nepřekvapí. Expozici můžete navštívit během klasické otevírací doby Techmanie, a to od 8:30 do 17 hodin během všedních dnů, od 10 do 19 hodin v sobotu a od 10 do 18 hodin v neděli, o svátcích a prázdninách.

6. dubna – 8. dubna

Pimprlení 2018

V loutkovém divadle V Boudě se uskuteční tradiční loutkový festival Plzeňského a Karlovarského kraje. Program festivalu najdete na stránkách Moving station.

7. dubna

Ptačí sobota v zoo

Zoologická zahrada v Plzni si pro své návštěvníky připravila celodenní naučně soutěžní program k Mezinárodnímu dni ptactva. Pokud jsou navíc nositeli ptačích jmen, mají zvýhodněné vstupné.

21. dubna

Plzeňský Den Země v zoo

Den Země každý rok poukazuje na důležitost ekologie a proto i v plzeňské zoologické zahradě na vás čeká ekologicky zaměřený celodenní program. Bude se soutěžit a domů si odnesete i mnoho znalostí. Odměna vás nemine!

21. dubna

Krajský půlmaraton

Třetí dubnovou sobotu se uskuteční Krajský půlmaraton, který zavede běžce do několika obcí Plzeňského kraje. Závodu se mohou účastnit i děti v rámci dětských běhů. Startuje se na hlavní silnici před areálem Škodaland směrem na obec Litice. Na vítěze čeká finanční odměna i věcné dary a ti, kdo běhu neholdují, si mohou užít skvělé odpoledne s bohatým doprovodným programem. Startovní výstřel zazní ve 12:15 hodin. Více informací včetně registrace najdete na stránkách Plzeňského kraje.

28. – 29. dubna

Den ve vzduchu v Plasích

Největší letecká show v západních Čechách proběhne na letišti v Plasích a zabaví celou rodinu. Kromě leteckého programu na vás čeká bohatý doprovodný program včetně atrakcí pro děti. Detailní informace najdete zhruba od poloviny dubna na stránkách akce.

30. dubna

Česky rok na vsi na statku Lüftnerka

Čarodějnice se slétnou na statek Lüftnerka v zoo v Plzni, kde bude připraveno kouzelnické odpoledne. Ti, kdo přijdou v čarodějnickém kostýmu, mají vstup zdarma.

1., 11. a 21. dubna

Rodinná představení v Divadle J. K. Tyla

Muzikál Zahrada divů – V Zahradě divů proti sobě bojují dobré bílé bytosti proti zlým skřetům. Ponořte se do barevného světa fantazie a seznamte se se Snažílkem, Chvilkou nebo čtyřnohým Bafsteinem. Představení na Nové scéně začínají vždy v 18:30 hodin. (rezervace vstupenek)

O Jeníčkovi a Mařence aneb Jak to dobře dopadlo
– Nové zpracování pohádky si budou ti nejmenší jistě užívat. Nebudou chybět odvážní Jeníček s Mařenkou, ale i macecha, která by pořád tancovala. Představení na Malé scéně začínají ve 14 a 17 hodin. (rezervace vstupenek)

O Rusalce – Krácená verze pohádky skladatele Antonína Dvořáka o víle, která se zamiluje do prince, je vhodná pro nejmenší diváky. Představení na Malé scéně začíná v 11 hodin. (rezervace vstupenek)

15. dubna

Nedělní pohádka v Moving Station (od 15 hodin)

Zajíček a velká mrkvová záhada – Kdo zajíčkovi ukradl mrkvičku? Vydejte se se zajíčkem po stopách zloděje. (vhodné pro děti od 4 let)

7., 14., 21. a 28. dubna

Rodinná představení v Divadle Alfa

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi – Žabák Kvak to nemá s ropušákem Žbluňkem vůbec jednoduché. Proč? Uvidíte sami… (vhodné pro děti od 4 let) (rezervace vstupenek)  (rezervace vstupenek

Pohádka o strašidelném nádraží – Na nádraží v Plané se dějí samé podivné věci. Kdo za nimi stojí? Nebojte se a přijďte to s přednostou stanice vypátrat. (vhodné pro děti od 4 let) (rezervace vstupenek

Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky) – Těště se na neuvěřitelnou cestu čtyř plzeňských skautů navíc s filmovými triky. (vhodné pro děti od 8 let) (rezervace vstupenek

Kosprd a Telecí – Ve dvou se to lépe táhne. Dva kamarádi, Kosprd a Telecí vám dokážou, že s kamarádem je na světě nejlépe. (vhodné pro děti od 5 let) (rezervace vstupenek

14. dubna

Hravé soboty v Měšťanské besedě (od 14:30 hodin)

Plná kouzel – Poslední den v dubnu patří čarodějnicím. V Měšťanské besedě vás proto v dubnu čeká spousta čarodějnické zábavy, bude se tančit, zpívat a společně si připravíme i čarovný lektvar. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

8., 15. a 29. dubna

Nedělní pohádky v Měšťanské besedě (od 14:30 a 16 hodin)

O námořníku Čepičkovi – Pohádka o tom, jak námořník Čepička zachrání princeznu a na své cestě potká piráta Sakradráta nebo obřího hada. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

Zlatovláska – Loutkové představení na motivy klasické pohádky o králi, který rozumí řeči zvířat, o krásné princezně se zlatými vlasy a statečném sluhovi Jiříkovi, který nakonec získá princeznino srdce. (vhodné pro děti od 3 let)  (rezervace vstupenek)

Pepo tak už dost – Těšte se na zbrusu novou pohádku oblíbeného divadla z Hranic u Aše. (vhodné pro děti od 3 let) (rezervace vstupenek)

1., 7., 8., 14., 15., 21., 22., 28. a 29. dubna

Pohádkové víkendy v Muzeu strašidel (od 15 hodin)

Muzeum strašidel si pro vás na každý víkend přichystalo pestrý program. Kdo má pro strach uděláno, může si muzeum prohlédnout s průvodcem a vyslechnout si zajímavosti z plzeňských pověstí a pohádek, dále se můžete těšit na pohádku O Veliké řepě nebo jarní tvořivé dílny.

28. a 29. dubna

Čarodějnice v Muzeu strašidel a v Pohádkovém statku

Pekelný čarodějnický víkend na vás čeká celý víkend v Muzeu strašidel, kde si vyzkoušíte svoji zručnost během čarodějnické výtvarné dílny a workshopu baby Jagy - Nošenky z Plzně a zúčastnit se můžete i zábavné netopýří stezky. V neděli se čarodějnice slétnou na statek v Břasích a těšit se zde můžete na soutěže, opékání buřtů a pálení čarodějnic.