Program akcí

do 19. května

Výstava Za barokem

Od 25. ledna až do 19. května můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavu Za barokem. Zážitková výstava pro celou rodinu vás zábavnou formou provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Díky moderním technologiím se stanete přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků.

2. února

Dětský karneval v Křimicích

Přijďte si v  sobotu 2. února od 15 hodin užít s dětmi veselé odpoledne plné zábavy, her a bohaté tomboly. Na dětský karneval v sokolovně v Křimicích je vstupné 30 Kč pro děti i dospělé.

3. února

Tvořivá neděle v Galerii města Plzně

Každou první neděli v měsíci od 13 do 18 hodin, můžete s dětmi navštívit Galerii města Plzně. Odpoledne zde patří rodinám s dětmi a společnému tvoření. Témata tvůrčí dílny vždy navazují na aktuální výstavu. Vstup do galerie je zdarma.

10. února

Den deskových her

V neděli 10. února od 14 do 18 hodin si můžete přijít do Papírny Plzeň zahrát deskové hry. K dispozici budou novinky i evergreeny,  pro malé, velké i pro náročné hráče.

16. února

Michal z kouzelné školky

Znáte Michala z kouzelné školky? Kdo by ho neznal a neměl rád, že? Představte si, že letos slaví Michal s Kouzelnou školkou už 20 let! V rámci svého turné zavítá do Plzně v sobotu 16. února. Od 10:30 ho tak můžete vidět ve společenském sále Alfa na Americké třídě v představení Michal k snídani.  Michal Vám zde naservíruje legrační pokrmy jako třeba jablíčka v županu a jiné speciality. A co se vlastně stane s jídlem, které necháme na talíři nedojedené? Přijďte se podívat, bavit se určitě budou i Vaši rodiče!

16. února

Maškarní bál pro děti

Únor je měsíc bálů a plesů… Připravte si kostýmy a přijďte si se svými dětmi v sobotu 16. února od 14:30 zatančit a zasoutěžit na maškarní bál do Měšťanské besedy. Akce je vhodná i pro ty nejmenší.

24. února

Vyhánění zimy v Zoo Plzeň

V neděli 24. února pořádá Zoologická a botanická zahrada města Plzně průvod masek z Vinic do středu města spojený s topením Morany a se soutěží Plzeňský koblížek. Průvod vyjde ve 14 hod od 7. ZŠ na sídlišti Vinice. Program uzavře soutěžní pojídání masopustních koblih o titul koblížkového krále a prince. A komu to vše ještě nebude stačit, může za posledním únorovým nedělním odpolednem udělat tečku v nedaleké Pivotečce v Rooseveltově ulici.
Rozhodně si tento průvod nenechte ujít. Plzeňská zoo je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje a je čtvrtou nejnavštěvovanější zoo v České republice.

24. února

Kreativní dílna v Pivovarském muzeu

V neděli 24. 2. od 10 do 15 hodin můžete s dětmi navštívit Pivovarské muzeum a vyrobit si nejrůznější drobnosti, které potěší vás nebo vaše blízké. Vstupné do dílny je 50 Kč a připravilo ho pro Vás sdružení ENVIC.

24. února

Štístko a Poupěnka

Štístko a Poupěnka přináší zbrusu nové představení pro celou rodinu, ve kterém vám zazpívají nejnovější písničky ze svého prvního DVD filmu - Jedeme na výlet. Po představení nebude chybět autogramiáda a společné focení. Máte-li rádi Štístka a Poupěnku, můžete je vidět v neděli od 9:30 ve společenském sále Alfa. Představení trvá cca 50 minut a je vhodné pro děti od 2 let.

24. února

Moving station – Otěstánek

Pohádku o těstu, chlebu, zadělávání, pečení a žraní můžete zhlédnout v Moving station v neděli 24. února od 15 hodin. Tradiční pohádkový příběh ožívá v kuchyni jedné domácnosti. Muž a žena zadělávají chléb, jejich představy a sny se otiskávají do těsta, které kyne rychleji než by si sami přáli. Délka představení je 40 minut.

Volné bruslení

Pokud byste si rádi zabruslili, můžete využít jeden ze dvou plzeňských zimních stadionu. Ledová plocha vedle Home Monitoring Areny v Doudlevcích je pro veřejnost otevřena vždy ve středu od 17:30 do 19h a o víkendech (termín vždy upřesňují organizátoři na webových stránkách). Kooperativa aréna na Košutce nabízí dvě ledové plochy, přičemž na jedné si můžete zabruslit i s hokejkami.

Plavání – bazén Slovany a Lochotín

Přes týden i o víkendu si můžete jít zaplavat do bazénu na Slovany nebo Lochotín. Otevírací doba o víkendu je od 9 do 20 hodin.

Dětská představení v Divadle J. K. Tyla

Povídání o pejskovi a kočičce (SO 2. 2. od 11 a 13h)

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata. Přijďte se s dětmi potěšit příběhy Josefa Čapka, které se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

Prodáváme nevěstu (NE 3. 2. od 14h)

Prodaná nevěsta, která provázela náš národ v dobách šťastných i zlých, dodnes patří k nejhranějším českým operám vůbec a je milována všemi generacemi diváků. Opera DJKT připravila pro nejmenší speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

Co takhle svatba, princi? (NE 10. 2. od 14h)

Jak to dopadne s princem, kterého rodiče přinutí k sňatku? Vezme si za ženu Babetu, Brigitu nebo Bělu? Muzikálové představení oblíbené  pohádky na Malé scéně.

Pohádky v Měšťanské besedě (od 14:30 a 16h, vhodné pro děti od 3 let)

O pejskovi a kočičce (NE 3. 2. od 14:30 a 16h)

Děti i dospělé pobaví známé příběhy o pečení dortu, mytí podlahy, žížale, kterou se nedají zašít kalhoty, a panence, co tence plakala.

Pohádky pro Dášenku (NE 10. 2. od 14:30 a 16h)

Víte, jak to vypadá doma, když se narodí miminko? To má každá maminka moc a moc práce a děťátko se toho musí spoustu naučit. A když se narodí miminko psí, má zase moc práce psí maminka - i tohle miminko se toho musí moc učit! Ale je tu i Matka příroda, která je dobrá učitelka a dobře radí dětem i maminkám!

Zpívánky (NE 17. 2. od 14:30 a 16h)

Pohádkový příběh složený z českých lidových písniček.

Myší pohádka (NE 24. 2. od 14:30 a 16h)

Co je to špajska? Jak se v ní Myšta s Myšulínou zabydleli a desítky, stovky dětiček a vnoučat měli? A víte vy, co vše se myším do myších bříšek vešlo? A že tak to věru dál už nešlo? Kdo vyzraje na chytré myši, myšičky? Babička, kocour, anebo pastičky?

Dětská představení v Divadle Alfa

Tři siláci na silnici (SO 2. 2. od 15h, 6+)

Když se tři bratři chystali do světa, maminka jim na rozloučenou poradila: „Nezapomeňte, že nejsilnější budete pouze tehdy, když své síly spojíte!“ Pohádková komedie o tom, že síla není vše a že táhnout za jeden provaz se vyplatí, pobaví celou rodinu.

Kosprd a telecí (SO 9. 2. od 15h, 5+)

Znáte knihu od Evy Papouškové Kosprd a Telecí? Kniha si získala mezi dětmi velkou oblibu a premiéru v divadle Alfa měla v prosinci 2016. Přijďte se podívat na příběh opravdového přátelství dvou dětí Kosprda a Telecí, kteří společně provádějí různé průšvihy.

Otesánek (SO 16. 2. od 15h, 5+)

Kdo by neznal pohádku o Otesánkovi? Tátu sněd, mámu sněd a koho ještě sní? Přijďte se podívat na vydařené divadelní představení, které autor umístil do současnosti, a navíc jako bonus pro „našince“ příběh důsledně zasadil do plzeňského regionu, včetně města Plzně, Otesánek si – po „rendlíku“ a „ucháči“ a tátovi s mámou (z Ejpovic) „pošmákne“ ještě na hostinském z Kyšic, poté slupne celé Divadlo ALFA – i s herci a diváky (tedy i vy, se svým způsobem, stanete – samozřejmě jen pasivně – součástí příběhu) – a zálusk dostane dokonce i na mistry z „Viktorky“! Kromě herců režisér pracuje i s maňásky a marionetami.

Perníková chaloupka (SO 23. 2. od 15h, 4+)

Jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších dětských pohádek můžete se svými dětmi zhlédnout v divadle Alfa. Při loutkové pohádce si mohou děti zopakovat i několik lidových písniček.

Dětská představení v M-klubu ve Skvrňanech

Čert a Káča (SO 2. 2., 9. 2., 16. 2. a 23. 2.)

Pohádkové představení Čert a Káča se hraje každou sobotu v měsíci únoru od 16 hodin. Pokladna je otevřená vždy v den konání představení od 15:30. Vstupné pro děti je 35 Kč, pro dospělé 50 Kč. Do divadla je zajištěn bezbariérový přístup.

Dětská představení v D-klubu na Doubravce

Hrnečku, vař! a O poslušných kůzlátkách  (NE 3. 2. a 17. 2. od 15:30)

Obě pohádky vznikly v dílně loutkového divadla Špalíček. Hrnečku, vař! je klasická pohádka na motivy Boženy Němcové, která  byla uvedena na scénu byla v roce 2013. Pohádka O poslušných kůzlátkách je maňásková pohádka na motivy bratří Grimmů. Délka obou představení  je 45 min a začíná vždy v 15:30. Pokladna je otevřena od 15h, vstupné jednotné 40 Kč.

Rodinné centrum NA SCHODECH

Zimní pohádka (NE 17. 2. od 16h do 17h)

Autorská pohádka pojednávající o přátelství svérázného sněhuláka a štěněte Alíka - pejska, kterého vyhnali z domu. Tito dva hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip. Také se nebojí riskovat kůži jeden pro druhého, protože věrnost může být silnější než vlk, lidská hloupost i smutek. Pohádka plná legrace, hudby a loutkových gagů.