Plzeňská divadla přichystala ještě před prázdninami dvě nová dětská představení

Jednou z předprázdninových premiér je loutkové představení Cirkus zlodějů v Divadle Alfa.

Školní rok je téměř u konce a prázdniny na dohled. To samé platí o prázdninách divadelních, které už ťukají na dveře, nicméně Divadlo Alfa a Divadlo Josefa Kajetána Tyla přichází v červnu s novými dětskými premiérami. V pondělí 10. června uvedlo Divadlo Alfa světovou premiéru inscenace Cirkus zlodějů na motivy románu Williama Sutcliffa Cirkus zlodějů a tombola zkázy. V měsíci červnu mohou přestavení v dopoledních hodinách navštívit především školy.  Divadlo J. K. Tyla pak v sobotu 15. června od 17 hodin na Malé scéně uvede premiéru Plzeňských pověstí, která se do konce června objeví na programu ještě dvakrát. Na obě představení se můžete vydat i na podzim po divadelních prázdninách diváci uvidí opět v září.

Cirkus zlodějů v Divadle Alfa

Cirkus zlodějů je představení určené pro starší předškoláky, školáky 1. stupně ZŠ, ale i pro rodiny s dětmi, při kterém se skvěle pobavíte. Napínavá podívaná za hudebního doprovodu vtáhne do dění v cirkusovém šapito malé i velké diváky. Esakmotér a kouzelník Armin Kudla kuje zločinný plán, který mu však překazí malý sirotek Vilda Estráda se svou kamarádkou Hankou, což jsou hlavní dětské postavy příběhu. Pro dětského diváka je určitě zajímavý mumraj na jevišti, kde se pohybuje mnoho herců, kteří vodí loutky – manekýny, marionety, dřevěné varietní loutky, ale i loutky na niti. Přijďte se s dětmi podívat na představení plné triků, vtipů, dobra i zla, které v sobě snoubí nejen poetiku Divadla Alfa, ale dokazuje i oddanost kumštu špičkového loutkářského řemesla. 

Plzeňské pověsti na Malé scéně Divadla J. K. Tyla

Dětské představení Plzeňský pověsti je koncipováno jako zábavné písničkové pásmo pro děti všech věkových kategorií, předškoláky, školáky i pro celé rodiny, babičky i dědečky, zkrátka pro všechny kdo se chtějí dozvědět zajímavé příběhy z historie města Plzně a nestydí se zpívat a užít si výlet do dávných časů. Přijďte se s dětmi pobavit i poučit na Malou scénu, kterou ovládnou plzeňská strašidla - čert, hastrman, hejkal nebo bezhlavý voják. Plzeňský pověsti nabídnou divákům smyšlené i zaručeně pravdivé příběhy, pověsti a pověry z historie města Plzeň, odhalí například tajemství andělíčka u katedrály sv. Bartoloměje nebo představí plzeňského bezhlavého vojáka.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout