Výlet za Radoušem na hrad Radyně


Mezi Plzní a Starým Plzencem se na vrchu Radyně rozprostírá stejnojmenná zřícenina hradu, ze které budete mít překrásný výhled do okolí. Při prohlídce hradu nahlédnete do zbytků hradního paláce i do hladomorny. V hradní věži na vás čeká expozice věnovaná historii Radyně, kterou pod názvem Karlskrone založil Karel IV. Seznámíte se tu se škodolibým Radoušem s oslíma ušima i dalšími tajemnými bytostmi, které opuštěný hrad obývají v noci. V podhradí se v průběhu sezóny konají zajímavé akce, jako například Keltský den či hradní slavnosti. Místní centrum pro turisty je otevřené celoročně.

  • Jak se sem dostanete: Pokud vyrazíte z Plzně autem, vydejte se směrem na Písek/Nepomuk a za obcí Losiná odbočte doleva. Do cíle byste měli dorazit po 15 kilometrech zhruba za 15 minut. Pěšky se sem můžete vydat procházkou z Černic anebo po žluté turistické značce ze Starého Plzence, kam se z Plzně dostanete za několik minut vlakem či autobusem (odkaz na mapu).
  • Více informací: www.hrad-radyne.cz.
  • TIP: Ze Starého Plzence je to na zámek Kozel necelých 11 kilometrů. Právě tady se můžete vydat na oživené prohlídky zámku s Radoušem, které jsou součástí projektu Otevřte 13. komnatu. Bývalý lovecký zámeček obklopuje krásný park, který za hezkého počasí láká k procházkám.

 

Za tajemnými zříceninami v okolí Plzně

Po stopách Popelky na Švihov

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout