Aktuálně v Techmania Science Center

Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Plzni pro děti (a jejich tatínky), je bezpochyby plzeňské science centrum Techmania. Experimentální stanice, která zabaví celou rodinu i školní třídu za každého počasí, láká na vědecké show, hlavolamy, stovky interaktivních exponátů i na unikátní 3D planetárium. Co aktuálně v Techmanii zažijete?

Nová expozice Inženýr

Nejnovější expozice, kterou Techmanie otevřela nese název Inženýr. Ta vás bude nutit být kreativní a inovativní. Zkusíte přijít na to, jak fungují různé typy motorů, zkonstruujete nejrychlejší autíčko na závodní dráhu, zjistíte, jak funguje aerodynamická síla nebo zkusíte najít lék na smrtící nákazu, která může za pár minut vyhubit lidstvo.

Expozice Člověk a zvíře

Mezi další stálé velmi oblíbené expozice patří i Člověk a zvíře, kde si lze porovnat dynamiku svého oka s orlím zrakem, vyzkoušet frekvenci svého sluchu v porovnání s delfíny či netopýry nebo se seznámit s rozdílem mezi orientačními schopnostmi nártouna a sebe sama.

Další zajímavé expozice

  • Expozice ČT :D - expozice, kde si například vyzkoušíte práci televizní "rosničky"
  • Budoucnost na talíři - v této expozici se dozvíte jak funguje mikrovlnka, jak se dostane maso na pult v obchodě anebo jak dlouho musíte běžet pro spálení jedné tabulky čokolády
  • Obnovitelné zdroje - Voda, vítr, slunce, Země, biomasa…jak se z těchto zdrojů vyrábí energie?

Moderní 3D planetárium

Pokud vám při návštěvě Techmanie zbyde čas, můžete se podívat do moderního 3D planetária. Druhé takové v Česku nenajdete! Jeho projekční sál nabízí zajímavé dvoj- a trojrozměrné projekce na kulovou plochu. V aktuální nabídce najdete třeba dobrodružný animovaný film 3-2-1 START! Snímek o malém křečkovi Elonovi, který je vědec a žije na skládce, je plný napětí a vynalézavosti.

Ujít byste si neměli nechat ani komentovanou projekci oblohy, kde se dozvíte, jak se jednoduše zorientovat v přírodě jen pomocí hvězd. Spoustu zajímavého se dozvíte nejen během sledování filmů, ale i díky interaktivním exponátům. Prozradí více o fázích Měsíce, sluneční soustavě nebo o složení Slunce.

  • Kapacita sálu: 90 míst
  • Rozlišení: 4K
  • Technologie: 2D a 3D
  • Vnitřní průměr promítací kupole: 14 metrů

Science On a Sphere

Představte si dvoumetrový globus, který se takřka vznáší v prostoru a vy jej můžete dotykem ovládat, měnit, promítat na něm třeba krátké filmy zachycující proměny Země v čase. Zajímavé, že? Vydat se můžete například na film Earth News, ve kterém uvidíte zemětřesení, hurikány, požáry, tornáda a jiné přírodní katastrofy.

  • Kapacita sálu: 40 míst
  • Délka: 30 minut
  • Jazyk: český

Nejbližší akce

 

Techmania Science Center

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout