Plzeňská muzea baví děti i dospělé

Přestože se pomalu blíží teplejší počasí a zima se zdá na ústupu, ještě zdaleka jí není konec. Máme pro Vás tipy na návštěvu několika muzeí v historickém centru města, kde se zabavíte za každého počasí. Doby, kdy muzeum bývalo synonymem pro nudu, jsou dávno pryč. V Plzni objevíte muzea, která jsou interaktivní, zábavná, kde můžete exponáty nejen okukovat, ale také si s nimi pohrát, kde se pobavíte a občas se budete i trochu bát. Ale hlavně se nebudete nudit, to vám zaručujeme.

Kreativní dílny v Pivovarské muzeum a historické podzemí

V sobotu 23. února od 10 do 15 hodin se v Pivovarském muzeu ve Veleslavínově ulici 6 chystá kreativní rukodělná dílna. V prostorách historické valečky si můžete vyrobit dřevěnou ptačí budku nebo i jiné drobnosti pro radost. Dárečkem v podobě dřevěného srdíčka nebo závěsného ptáčka potěšíte nejen své rodiče nebo prarodiče, ale třeba i své kamarády. Vstupné do dílny je 50 Kč, pro děti do 6 let je vstup zdarma. Kreativní dílnu si pak můžete zpestřit i prohlídkou historického podzemí, které svou trasu rozšířilo o nový sklepní labyrint, který si můžete projít zcela potmě jen za svitu baterek.

Cukrářská výstava v Národopisném muzeum Plzeňska

Nejen pro ty z vás, kteří máte rádi sladké a rádi mlsáte, připravilo Národopisné muzeum Plzeňska výstavu s názvem Život je sladký "Cukráři jedou, perníky vezou". Výstava ukazuje historickou cestu cukrářství, perníkářství i zmrzlinářství. Uvidíte zde privátní šlechtické kuchyně a měšťanské domácnosti a uděláte si představu o tehdejších cukrářských dílnách. Vystavené cukrářské výrobky a artefakty se přímo vztahují k cukrárnám a cukrářským závodům v Plzni. Muzeum najdete na adrese náměstí Republiky 13. V muzeu je otevřeno od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin. 

Muzeum loutek 

Na náměstí Republiky se nachází také Muzeum loutek. Historická budova s číslem 23, ve které je Muzeum loutek umístěno, patřila od středověku mezi nejvýznamnější patricijské domy v Plzni. Můžete zde obdivovat nejen loutkové expozice, ale také se dozvědět mnoho z historie plzeňského loutkářství od počátků až do současnosti. Děti tu nejvíc baví, že na exponáty se nemusí jenom koukat, ale mohou si s nimi i hrát.  V muzeu je otevřeno od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin.

Západočeské muzeum

Pokud byste stále toužili po dalším vědění nebo poznání, vypravte se do Západočeského muzea, které je přístupné celoročně a nabízí několik stálých expozic, například městskou zbrojnici nebo sbírky z historie Plzeňského kraje.  Otevírací doba v muzeu je od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin.

Muzeum strašidel

Zábavný prázdninový víkend je pro Vás připraven také v Muzeu strašidel na náměstí Republiky 33, kde je otevřeno každý den od 10 do 18 hodin.  V sobotu 23. února od 15 hodin se můžete těšit na Pohádkovou školu principála plzeňských strašidel v podání Zdeňka Zajíčka. V neděli 24. února od 15 hodin se pak uskuteční pohádkové představení divadla Historio Pejsek a kočička. Pořady pro děti jsou vždy v ceně běžného vstupného.  

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout