Plzeňská muzea baví děti i dospělé

Doby, kdy muzeum bývalo synonymem pro nudu, jsou dávno pryč. V Plzni objevíte muzea, která jsou interaktivní, zábavná, kde můžete exponáty nejen okukovat, ale také si s nimi pohrát, kde se pobavíte a občas se budete i trochu bát.

Pivovarské muzeum

Podobnou expozici jako v pivovarském muzeu prý nenajdete nikde jinde na světě. Díky tomu, že Pivovarské muzeum sídlí v jediném dochovaném právovárečném domě v Plzni, dovedete si lépe představit, jakým způsobem se ve středověku pivo vařilo i pilo. Prohlédnete si původní pozdně gotickou sladovnu s humny, hvozdem a valečkou. Nahlédnete do středověkých ležáckých sklepů.

Plzeňské historické podzemí

V Plzeňském historickém podzemí se podíváte se do různých sklepů, chodeb a studní a nahlédnete tak do tajů každodenního středověkého života. Mezi dětmi je velmi oblíbená prohlídka za svitu baterek, kterou podzemí pravidelně nabízí. Termíny prohlídek najdete na těchto webových stránkách.

Muzeum loutek 

Na náměstí Republiky se nachází také Muzeum loutek. Historická budova s číslem 23, ve které je Muzeum loutek umístěno, patřila od středověku mezi nejvýznamnější patricijské domy v Plzni. Můžete zde obdivovat nejen loutkové expozice, ale také se dozvědět mnoho z historie plzeňského loutkářství od počátků až do současnosti. Děti tu nejvíc baví, že na exponáty se nemusí jenom koukat, ale mohou si s nimi i hrát.  V muzeu je otevřeno od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin.

Západočeské muzeum

Pokud byste stále toužili po dalším vědění nebo poznání, vypravte se do Západočeského muzea, které je přístupné celoročně a nabízí několik stálých expozic, například městskou zbrojnici nebo sbírky z historie Plzeňského kraje.  Otevírací doba v muzeu je od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin.

Muzeum strašidel

Ve sklepení dnes již zbořeného domu přímo na náměstí Republiky pod Hotelem Central najdete muzeum, kterému vládnou strašidla, nejrůznější pohádkové bytosti a další zajímavá stvoření. V muzeu se také pravidelně každý měsíc koná pohádková neděle. Aktuální termín naleznete vždy na stránkách muzea.

 

Airpark Zruč

Navštivte s dětmi hornické muzeum

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout