Na jaké festivaly se děti mohou v roce 2023 v Plzni těšit?

Vánoce jsou za námi, začal nám nový rok a děti možná trochu smutní, že pro ně nejoblíbenější týden v roce je teď v nedohlednu. Přinášíme vám proto pár parádních festivalů pro děti, které rozhodně stojí za návštěvu a na kterých se vaše ratolesti určitě nudit nebudou. Je z čeho vybírat. Další akce najdete v našem pravidelném měsíčním přehledu.

Festival KUK (6. – 12. března)

Hned první festival pro děti do 3 let se bude konat od 6. do 12. března v areálu DEPO2015. Oblíbený multižánrový Festival KUK je zaměřen na ty nejmenší z nás a hravě se na něm zabaví i batolata. Děti tu mohou navštívit divadelní představení, pohybové aktivity i koncert, kde rozhodně nebude vadit, když se hlasitě projeví nebo se rovnou zapojí. Po celou dobu festivalu bude v depu unikátní obří interaktivní herna plná skrýší a prolézaček. Popustit uzdu své fantazii pak děti mohou u hravých, interaktivních tabulí.


BezvaFest – Rodinný festival (27. května)

Největší rodinný festival zavítá do Plzně 27. května. Areál Škodalandu se na den promění v obrovskou zónu plnou zábavy. Můžete očekávat nafukovací hrady, kolotoče, atrakce pro dospělé, game zóny, tvořivé dílny, beauty zóny, chlapáckou zónu a mnohem více. Na Bezva stage vystoupí například Ben Cristovao, Lollipopz, Smejko a Tanculienka, Míša Růžičková a další mezi dětmi oblíbení interpreti. Vstupenky můžete zakoupit již nyní na Tickeportal.


Historický víkend (9. 11. června)

O Historickém víkendu Plzeň opět ožije programem na několika scénách a to v duchu historickém. Kromě hlavní a vedlejší scény na náměstí Republiky bude opět připravena oblíbená interaktivní dětská scéna v Proluce. Tradiční součástí Historického víkendu bude sobotní Vejšlap plzeňských strašidel, kterému bude předcházet jejich rej na náměstí Republiky.

Fesťáček (17. června)

Na dětský Fesťáček se můžete vydat 17. června na Atletický stadion města Plzně. Bude to parádní celodenní akce pro děti, na které nebudou chybět nejoblíbenější interpreti jako FÍHA Tralala, Kája a Bambuláček, Karol a Kvído anebo Michal Nesvadba z Kouzelné školky. Děti se tu vyřádí na trampolínách, kolotočích a skákat se tu bude na 15 skákacích hradech. Dále vás čekají soutěže, kouzelnické show, malovaní na obličej, zábavné vaření pro nejmenší a mnoho dalšího. Vstupenky jsou již v prodeji na Ticketlive.


Sportmanie (12. – 20. srpna)

V polovině srpna odstartuje v Plzni oblíbený festival sportu a pohybu Sportmanie. Nabídne multifunkční sportoviště, kde se děti, dospělí a všichni milovníci pohybu vyřádí na několika desítkách sportovních stanovišť. Kromě tradičních sportů pod vedením instruktorů si vyzkoušíte i sporty méně známé. Po náročném výkonu si můžete odpočinout na některé z mnoha přednášek a sportovních ukázek anebo si dojít pro autogram od svého oblíbeného sportovce.


Festival Bambule (9. září)

V září nás čeká další den plný zábavy, festival Bambule. Areál Škodalandu se 9. září otevře v 10 hodin a až do 19 hodin se to tu bude hemžit dětmi. Kromě bohatého sportovního programu, který zajistí Sporťáček Wannado zahraje například i Maxim Turbulenc a oblíbená dětská skupina Lollipopz. Dále si tu můžete zaskákat na obří trampolíně, vyzkoušet šlapadla, minigolf a zasoutěžit si. Vstupenky jsou ke koupi již nyní na Ticketportal.


Juniorfest (3. - 8. listopadu) a festival Animánie (16. - 19. listopadu)

Konec roku bude již tradičně patřit Juniorfestu a Animánii. Filmová plátna po celé Plzni budou promítat kreslené, animované i hrané pohádky a filmy pro děti. Představí se novinky z roku 2023 a opět se bude soutěžit o hlavní cenu Animánie Animáčka a o Festivalovou klapku na Juniorfestu. O přesných termínech a detailech vás budeme na našem webu informovat.

 

Aktuální měsíční program akcí pro děti

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout