ZOO Plzeň je zavřená, vaši návštěvu ale uvítá…

…když přinesete něco na zub!

Zoo Plzeň

Chodíte rádi do plzeňské ZOO a radujete se z každého nového přírůstku? Právě vy byste mohli ZOO teď pomoct! Už na jaře 2020 se ukázalo, jak jsou příznivci ZOO v Plzni a milovníci zvířat skvělí. Za 2 měsíce, kdy byla zoologická zahrada kvůli opatření proti coronaviru uzavřena, přibylo 120 nových adopcí! Adopce zvířat je i v tuto chvíli cestou, jak oblíbené zoologické zahradě, která patří mezi ty nejkrásnější a nejnavštěvovanější u nás, pomoci.

Velkou radost zvířatům z celého světa uděláte ale i daleko jednodušším způsobem. Stačí vyrazit na podzimní procházku a obyvatelům zvířecí říše z lesa donést něco na zub. Zubry, jeleny a prasata potěší žaludy. Jiná zvířata budou mít velkou radost z vytříděných kaštanů, vlašských a lískových ořechů či jeřabin, a to donesených v bednách, taškách nebo pytlech. Zvířata mají, zdá se, ráda také vitaminy, a tak jim chutná taky mrkev a jablka, banány, citrusové plody, cuketa, čínské zelí, kedlubny, květák nebo okurky. Pokud se rozhodnete němým tvářím pomoci, přivezte laskominy k budově ředitelství ZOO a Botanické zahrady v amfiteátru Lochotín. 

  • TIP! Kam na žaludy, kaštany nebo jeřabiny?

Vypravit se můžete na Chlum, Krkavec, do Zábělé nebo třeba do Špitálského lesa. Míst, kde najdete potravu pro zvířata, je spoustu. Pro kaštany se stačí projít Sadovým okruhem v centru města, ale využít můžete i speciální mapku, která vás nasměruje. Jaké další dřeviny a plody najdete v Plzni?

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout