Za zábavou do Techmanie

Techmania Science Center Plzeň Gyroskop Planetárium

Už Vás nebaví venku stavět sněhuláky? Plánujete s dětmi vyrazit do města za kulturou nebo za památkami? Pak Vám rozhodně můžeme doporučit i zábavu v Techmania Science Center. Počítejte však s tím, že návštěva Techmanie Vám zabere i několik hodin. Interaktivní exponáty nejsou jen obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit vám něco z přírodních jevů a zákonitostí nebo z oborů lidských činností. Zjistíte, že třeba i fyzika může být dobrodružství, a že film je zase věda.

A na co Vás tedy v Techmanii nalákají? Menší děti budou spokojené v jedné z nejnovějších a velmi atraktivních expozic Člověk a zvíře, kde si mohou poměřit své síly s šampióny z říše zvířat. Ocení jistě i expozice Vodní svět nebo Budoucnost na talíři. Větším dětem se budou líbit expozice Edutorium, Vzhůru dolů, 150 let průmyslu v Plzni nebo Entropa – satirická plastika kontroverzního českého výtvarníka Davida Černého.

V budově Science Centra, v zadní části expozičního prostoru, probíhá dle denního programu i několik vědeckých show, které trvají okolo 20 minut. Velmi populární je např. show Tekutý dusík nebo Cesta do Vesmíru. Od února 2019 je pro veřejnost připravena zcela nová science show s názvem Jak přežít na Marsu, kde se děti se dozví odpovědi na mnohé dotazy. Jako například v čem se liší atmosféra či gravitace na Marsu oproti našemu domovu – Zemi? Proč se Marsu přezdívá Rudá planeta nebo zda je možné na Marsu uzvednout auto.

V rámci návštěvy Techmanie můžete zavítat i do budovy 3D Planetaria. Velmi oblíbený je u dětí gyroskop – simulátor, na němž trénují i astronauti. Promítací prostor 3D Planetaria a 3D kina nabízí návštěvníkům výběr z mnoha filmů. Únorovou novinkou je 45 minutový film určený pro děti od 4 let Příští zastávka: Mars. Komentovaná projekce představí především aktuální vesmírný cíl lidstva – Mars a zaměří se na jeho podmínky a nástrahy spojené s cestou a kolonizací.

  • V Techmania Science Centru je otevřeno od pondělí do pátku od 8:30 do 17 hodin.  O víkendech pak od 10 do 18 hodin.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout