Vydejte se za loutkovým dobrodružstvím na festival Skupova Plzeň

Loutkový festival v Plzni zahájí muzikál z motorkářského prostředí domácího Divadla Alfa Tři siláci na silnici.

Od 13. do 17. června se můžete ocitnout ve světě fantazie na Mezinárodním festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň. Festival, který se koná každé dva roky, představuje to nejlepší z české loutkové a alternativní divadelní scény. Soutěžního klání se účastní 15 divadel. Festival nabídne také nesoutěžní inscenace ze Slovenska, Polska nebo Dánska.

České i zahraniční špičkové inscenace

Jedinečnou podívanou a hlavně napínavou výpravu na Divoký Západ slibuje představení Deadtown osmnáctičlenného souboru pražského Divadla bratří Formanů, ve které se snoubí divadlo, groteska, šantán, film i iluzionismus. Mezi účinkujícími nebudou chybět Petr Forman nebo tanečník Marek Zelinka. Cenami ověnčenou inscenaci, ve které procestujete ta nejodlehlejší místa světa, přiveze do Plzně Naivní divadlo z Liberce. Divadlo DRAK z Hradce Králové láká na inscenaci na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona Bílý tesák. Milovníci muzikálového divadla si přijdou na své díky netradičnímu muzikálu pro dospělé Spejbl a město hříchu pražského Divadla Spejbla a Hurvínka nebo pohádkovému muzikálu z motorkářského prostředí domácího Divadla Alfa Tři siláci na silnici. Ze zahraniční tvorby se se můžete těšit na hru Pinocchio na motivy světoznámého pohádkového příběhu Carla Collodiho, kterou představí slovenské Nové divadlo v Nitře nebo na dánskou inscenaci Ráj ze života pohřebáka.

Kam se vypravit?

Kromě míst již tradičně spojených s divadlem a loutkami, jako je Divadlo Alfa, Muzeum loutek nebo Moving Station, vás festival zavede také do pivovaru Plzeňský Prazdroj, DEPO2015, Západočeské galerie nebo městských parků.

Co dalšího vás čeká?

V rámci doprovodného programu můžete vidět představení studentů divadelních škol, zajít na koncert nebo si zkusit vyrobit loutku na workshopu. Speciálně pro rodiny s dětmi je přichystáno představení pro jednoho a půl diváka Veduty, inscenace zahrají i Loutkové divadlo V Boudě a Cirkus Nostalgie.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout