Vydejte se v Plzni s dětmi do divadla


FOTO: Žvanivý slimejš, Divadlo J.K.Tyla

I když létu už zřejmě definitivně odzvonilo, není proč zoufat. Před námi je však divadelní sezona plná dětských premiér pro větší i menší diváky. Vybírat můžete z představení v Divadle Alfa nebo Divadle J. K. Tyla. V Divadle J. K. Tyla si od 1. října dokonce můžete pořídit předplatné pro rodiče s dětmi.

Dětské premiéry v Divadle Alfa

Divadlo Alfa zahájilo sezonu říjnovou premiérou Spáčka a vřeteno pro předškolní děti od 3 let. Příběh je volně inspirovaný pohádkou o Šípkové Růžence, kdy Růženku vysvobodí Sněhurka se dvěma trpaslíky – marionetovými loutkami. Představení příjemně dokresluje živá hudba.

Na prosinec chystá Alfa premiéru loutkovou parodii s minimem slov Pozor, Zorro! Těšit se můžete na více než 100 loutek, kohoutí zápasy nebo živou kapelu mexických mariarchi. Toto představení je určeno pro publikum od šesti let.

V březnu 2020 představí divadlo premiérovou inscenaci pro nejmladší diváky, batolata od 1,5 roku Ťuk, ťuk, ťuk, Tučnák?! Příběh o tučňákovi, který zažívá dobrodružství na své cestě na Severní pól, bude pro divadlo tak trochu 35 minutový experiment. Malí diváci nebudou sedět v hledišti, ale na jevišti a hra bude probíhat tak trochu mezi nimi. 

Čtvrtou premiérou sezony Divadla Alfa bude klasická hra lidových loutkářů Jenovéfa, která navazuje na inscenaci Don Šajnia Johanes Doktor Faust. Příběh hraběnky Jenovéfy je zasazen do 14. století. Trilogie je vhodná pro děti od 9 let.      

Dětské premiéry v Divadle J. K. Tyla

Divadlo J. K. Tyla připravilo na novou sezonu 2019/2020 pro dětské diváky hned pět premiérových inscenací na Malé scéně.. V baletním vystoupení Kytice, kde provází postava Karla Jaromíra Erbena jako vypravěče, zhlédnete 4 balady - Svatební košili, Vodníka, Polednici a Zlatý kolovrat. Obnovená dětská opera Žvanivý Slimejš  čerpá námět z moudrosti východoasijských pohádek.

V prosinci 2019 se můžete těšit na činoherní pohádkové pásmo 1 x 6 POHÁDEK. Vychází ze známé pohádkové knížky básníka Františka Hrubína Dvakrát sedm pohádek a je plná hravých a dobře zapamatovatelných veršů. Interaktivní představení slibuje zapojení dětí, které budou společně s herci pohádkové příběhy doplňovat. 

Baletní soubor představí v lednu 2020 inscenaci známého pohádkového příběhu Sněhurka. Muzikantská pohádku plná muziky a hravého humoru věnována dětem každého věku. Přijďte se s dětmi v červnu podívat, zda se podaří se zachránit princeznu Terezku ze zpěvavého království ze spárů tříhlavé saně.

 

 
 
 

 

 

 


 

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout