Vydejte se s dětmi do pohádkového lesa na festivalu světla BLIK BLIK

Festival světla BLIK BLIK v Plzni pro děti

Festival světla BLIK BLIK v posledních letech patří k tomu nejlepšímu, co zimní festivalová sezona v Plzni nabízí. Letos vás BLIK BLIK vyláká ven z historického centra do přírody v Lobezském parku, který se se promění v pohádkový les. Tentokrát festival připadá na pátek 27. a sobotu 28. března, zhlédnout instalace bude možné od 18 do 23 hodin.

Letošní trasa o celkové délce přibližně 2 km lemovaná světelnými instalacemi provede návštěvníky od Divadla ALFA, podél řeky Úslavy, přes Lobezský park až k Rolnickému náměstí. Na magické večerní procházce čarovným světem vás čeká rej svatojánských mušek, interaktivní projekce, video mapping i hvězdný roj od japonského umělce Yashurio Chida.

Organizátoři program odhalují postupně. Už teď je ale jasné, že výlet do Plzně v tuto dobu bude stát opravdu za to. Část festivalové trasy je přístupná zdarma, na druhou část je třeba si koupit vstupenku.  Na trase vás tradičně čekají i stánky s občerstvením.

Vstupenky a praktické informace

  • Vstupné pro dospělé stojí 100 korun, rodinné 250 korun. Děti studenti a seňoři zaplatí 50. Vstupenky je možné koupit v online předprodeji.
  • K Divadlu Alfa se dostane z centra pohodlně trolejbusem číslo 15 nebo 11.
  • S výjimkou jedné instalace se po celé trase dostanete s kočárkem či na vozíku.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout