V Plzni si na své přijdou milovníci vláčků. Zajít můžete na výstavu nebo si prohlédnout Legiovlak

Legiovlak v Plzni 2020

Pokud máte doma malé nadšence do vlaků, mašinek a kolejí, určitě byste si v březnu neměli nechat ujít návštěvu Plzně. Koncem měsíce se tu bude konat výstava plzeňského klubu železničních modelářů, kde uvidíte unikátní přehlídku železničních modelů a kolejišť. A to není vše! Na plzeňské hlavní nádraží se totiž po roce znovu vrátí populární Legiovlak.

Výstava železničních modelů

Plzeňský klub železničních modelářů zve od 21. března do 5. dubna všechny milovníky vlaků na výstavu železničních modelů a kolejišť v Plzni-Skvrňanech. Od pondělí do pátku můžete na výstavu zajít od 15:30 do 18:30, o víkendech od 9:30 do 18:30. O víkendech tu navíc budete mít možnost vybrané modely a příslušenství do svých vlakových sbírek dokonce zakoupit.

Prohlídka Legiovlaku

Věrná kopie legionářského vlaku, kterým českoslovenští legionáři na konci první světové války procestovali transsibiřskou magistrálu, bude opět k vidění v Plzni. K vidění bude nejen vůz polní pošty, ale také salonní nebo zdravotní vůz, prodejna a těpluška. Pohlédnout si je můžete od 15. do 22. března, ve všední dny od 8 do 18 hodin, o víkendech od 9 do 18 hodin na plzeňském hlavním nádraží zcela zdarma.

  • Náš tip: Ejpovický tunel

Nedaleko centra města se nachází Ejpovický tunel, momentálně nejdelší železniční tunel v Česku. Každého malého cestovatele a nadšence do vlaků určitě potěší cesta tunelem. Pokud se nechystáte přímo do Prahy (anebo z Prahy), můžete využít některý z osobních vlaků směr Rokycany. Úplně vám postačí, dojet do Ejpovic a zpátky

 

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout