V plzeňské zoo se na vás těší lvíčata, trpasličí želvy, ale i strašidla

Co je nového v plzeňské zoologické zahradě?

Plzeňská zoo se pyšní jednou z nejbohatších kolekcí živočišných druhů na světě a také titulem druhé nejstarší zoologické zahrady v Česku, byla založena v roce 1926. Vždy lákala milovníky plazů, chov různých druhů varanů, želv i krokodýlů je zde velmi úspěšný. V expozici Království jedu uvidíte nejjedovatější hady světa – mambu zelenou nebo kobru královskou. Doplazte se sem s dětmi i vy, letošní sezonu zvířátka zvou na spoustu novinek.

Den dětí v zoo

Už v sobotu 28. 5. můžete do zoo zamířit na oslavu Dne dětí. Program, který je zaměřen především na dětskou tvořivost, bude probíhat od 10 do 17 hodin v celém areálu zahrady. Děti si budou moci vyzkoušet své znalosti a dovednosti zábavnou formou, v rámci různých her, kvízů a hlavolamů. Starší děti si zahrají na detektivy a odhalí, jaká tajemství zoologická a botanická zahrada skrývá. Soutěžící budou odměněni speciální měnou – takiny – které budou moci později směnit za občerstvení. Pro všechny princezny bude před Tropickým pavilonem připraven dětský salon krásy.

Čtyři lvíčata jdou, v řadě za sebou…

Plzeňská zoo má opět nové přírůstky. Na začátku května se tu narodili čtyři malí lvi berberští – dva samci a dvě samice. Maminka lvice Tamika teď ale potřebuje klid a odpočinek. Na malá lvíčata se budete moci přijít podívat až po dokončení přestavby venkovního výběhu. Lvi berberští se totiž dočkají nového moderního výběhu s lepším venkovním zázemím a novými vyhlídkovými místy v okolí výběhu pro návštěvníky. Stavební práce se pomalu blíží do finále, pak přijde už jen zařizování, aby se lvům v domečku dobře bydlelo, a doplnění naučného a informačního systému. O odměnu za vysvědčení pro své ratolesti máte postaráno, nový lví výběh, stejně jako nová expozice lemurů kata, by měl být slavnostně otevřen právě na konci června.

Novorozená lvíčata v Zoo Plzeň.
Foto: Zoo Plzeň

Mládě ježury na stupni vítězů

Už jste slyšeli o místním šampionovi, mláděti ježury novoguinejské? V soutěži "Bílý slon" ve Fulneku vyhrálo druhé místo v kategorii odchovů mezi savci. Jeho starší sourozenec, mládě z roku 2019 získalo před 2 lety dokonce zlatou medaili. Ježury jsou nesmírně vzácné, chová je jen devět zoologických zahrad v Evropě. Na vlastní oči si je bohužel neprohlédnete, patří mezi tzv. neviditelné chovance, kteří jsou pouze v zázemí zoo.

První mládě trpasličí želvy

Další chovatelský úspěch se slaví v pavilonu plazů. Na začátku května tady poprvé přišlo na svět mládě želvy trpasličí, dalšího neobyčejně vzácného druhu. Vezměte i vaše mláďátka a běžte se podívat na nejmenší suchozemský druh želvy, která dorůstá maximální délky 8 cm. Příležitost ji vidět jinde mít jen tak nebudete, žije totiž pouze na území Malého Namaqualandu v Jihoafrické republice.

Do zoo nejen na zvířátka

Šijí s vašimi dětmi všichni čerti? Pokud potřebují trochu zchladit nebo pohrozit před závěrečným vysvědčením, vezměte je do Strašidelného sklepení na statku Lüftnerka. Tuto novou expozici plnou staročeských strašidel zoo otevřela 5. května. Seberte odvahu a přijďte se seznámit s bohem větru, Bludičkou nebo babkou kořenářkou.

Strašidelné sklepení v Zoo Plzeň.
Foto: Zoo Plzeň

Svezte se do zoo stylově

K dopravě do světa zvířátek můžete využít vyhlídkového Zoo-vláčku, jehož motory se nastartují 11. června. Vláček vás do zoo sveze z náměstí Republiky v červnu a v září o víkendech a svátcích, o prázdninách dokonce každý všední den. Doplní ho kamarád historický autobus, který bude nově jezdit z hlavního nádraží, a to o prázdninových víkendech a svátcích. Šššš – húhúúú – držte si klobouky, vyrážíme!

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout