Užijte si v Plzni s dětmi Velikonoce plné překvapení

Užijte si velikonoce v Plzni.

Taky jste zvědaví, jakým počasím nás překvapí Velikonoce? Ať už bude svítit slunce nebo bude mráz, velikonoční nadílku, kterou jsme pro vás v Plzni připravili, si určitě užijete. Nezapomeňte si na výlet pořídit něco nového, aby vás beránek nepokakal.

  • Velikonoční eggsperimentování v Techmanii

Po celé velikonoční prázdniny od 18. do 22. dubna se můžete těšit na spoustu tematických workshopů, které pro vás připravilo science centrum Techmania. Jednoduché pokusy vám například prozradí, jak účinným nástrojem ochrany života jsou ptačí vejce. Prohlédnete si ty nejkrásnější přírodní kraslice od různých druhů ptáků. Dozvíte se také, proč jsou kopřivy opatřeny žahavými buňkami a detailně je prozkoumáte pod mikroskopem. Pokud se vydáte na Velikonoční eggsperimetování, samozřejmě můžete návštěvu Techmanie doplnit o klasickou prohlídku všech expozic a 3D Planetária. 

  • Velikonoce v ZOO

Program na prodloužený velikonoční víkend od pátku 19. do pondělí 22. dubna, pro vás připravila také plzeňská zoologická zahrada. Návštěvníci statku Lüftnerka nahlédnou do tajů zdobení kraslic různými technikami, podívají se na pletení pomlázek a otloukání vrbových píšťalek. Program začíná každý den v 10 hodin a potrvá do 17 hodin.  Od pátku do neděle se bude odehrávat převážně na Lüftnerce, v pondělí se návštěvníci dočkají pravé velikonoční koledy v lidových krojích. Při procházce jarní plzeňskou zoo určitě narazíte i na spoustu mláďátek a zvířátek, která byla  přes zimu  zalezlá. Rozhodně tedy doporučujeme návštěvu zoo neuspěchat a pořádně si ji užít! 

  • Velikonoční jarmark na nádvoří Plzeňského Prazdroje

Přijďte se v sobotu 20. dubna od 11 hodin do 16 hodin pobavit a naladit na příchod jara na tradiční lidovou veselici s hudebním doprovodem a řemesly. Velikonoční jarmark se letos poprvé uskuteční na nádvoří pivovaru v Plzni. Budete moci také ochutnat lokální produkty od pořadatelů Plzeňských farmářských trhů. Vstupné na akci je zdarma.
Velikonoční jarmark:

  • Velikonoční trhy na náměstí Republiky v Plzni

Od čtvrtka 11. dubna až do pondělí 22. dubna si můžete na náměstí Republiky vychutnat pravou velikonoční atmosféru. Ochutnáte trdelník, velikonoční nádivku, medovinu nebo nějaký kousek z širokého výběru sýrů a klobás. Náměstí obklopí malované kraslice a ručně pletené pomlázky plné pentlí. Velikonoční trhy doplní tradiční řemesla a lidové tradice. V odpoledních hodinách bude na náměstí doprovodný program.

  • Tip na výlet z Plzně: Velikonoční jarmark na zámku Kozel

Zpříjemněte si Velikonoční pondělí 22. dubna návštěvou tradičního Velikonočního jarmarku na zámku Kozel (mapa). Od 10 do 18 hodin na vás čeká široký sortiment originálních řemeslných produktů, kupa neodolatelných dobrot a skvělá atmosféra. Těšit se můžete také na velikonoční vajíčka, bižuterii, polodrahokamy, keramiku, dřevěné výrobky do kuchyně, květinové dekorace, dárková mýdla či na kvalitní potraviny od lokálních výrobců. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro něž budou připraveny tvořivé dílničky. Návštěvu jarmarku spojte s procházkou zámeckým parkem, který je v tomto období naprosto úchvatný.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout