Užijte si Den ve vzduchu na letišti v Plasích

Na akci Den ve Vzduchu na letišti v Plasích se objeví i Martin Šonka.

Den ve vzduchu na letišti v Plasích je největší letecká show na západě Čech. Letos se uskuteční o víkendu 27. a 28. dubna. Kromě leteckého programu ve vzduchu na vás čeká také zajímavý doprovodný program na zemi. O zábavu budou mít postaráno i děti.

Fanoušci letectví se mohou těšit na opravdu parádní přehlídku historických i současných letadel. Poprvé se v Plasích představí žena na křídlech ze švýcarské skupiny 46 Aviation, která předvede tzv. wingwalking neboli chůzi po křídle za letu přímonad hlavami diváků. Přislíbené jsou ukázky králů českých nebes JAS-39 Gripen, které doplní záchranný vrtulník W-3A Sokol. Svoji úžasnou show na západě Čech předvedou také mistr světa Red Bull Air Race Martin Šonka i jeho český kolega a soupeř zároveň Petr Kopfstein. V nabitém programu vyčnívá nejlepší akrobatická skupina na světě The Flying Bulls Aerobatics Team.

Ani pozemní program nenechá návštěvníky v klidu. Uvidíte dobový tábor americké armády s ukázkou techniky, výzbrojí vojáků i polní kuchyní. Výjimečné bude také hudební vystoupení nizozemské kapely Sgt. Wilson´s Army Show. Pro děti je v areálu připraven autodrom, skákací hrady, malování na obličej, bungee trampolíny a samozřejmě stánky s občerstvením a nejrůznějšími lákadly.

Jak se na akci  dostat?

Na letiště do Plas se můžete dostat autem, vlakem i svozovým autobusem, který bude vypravován z Plzně zdarma!

  • Doprava autobusem je nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak se na akci dostanete bez zbytečných starostí. Nemusíte řešit problémy s parkováním a stát v kolonách. Autobusy jedou v sobotu i v neděli z konečné tramvaje č. 1 v Plzni - Bolevci. Více informací najdete v jízdním řádu.
  • Pokud pojedete z Plzně autem, mějte na paměti, že odjezdová cesta z parkovacích ploch u letiště je pouze jedna! Pokud nechcete stát po skončení programu v kolonách, doporučujeme využít parkovací plochy ve městě Plasy. Z města na letiště je cesta značená a trvá pěšky cca 10 minut volnou chůzí.
  • Využijete-li vlakové spojení, vystupte v železniční stanici Plasy. Nádraží v Plasích je od letiště vzdáleno cca 1 kilometr, tzn. 15 minut. Cesta pro pěší je z nádraží až na letiště značena.

Letiště v Plasích během akce Den ve vzduchu

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout