Proluka bude během festivalu Živá ulice patřit dětem

Živá ulice se v srpnu vrací s hudebním programem, Proluka v Plzni ožije představeními pro děti.

Léto bychom si v Plzni bez festivalu Živá ulice už nedokázali představit. V srpnu se vrací její hudební část a Proluka bude patřit dětem. Nejmenší návštěvníci ocení Loutkoviště, kde si mohou denně od 15 do 19 hodin vyzkoušet roli loutkoherce, režiséra i hudebníka. Na stejné místo můžete spolu s dětmi zavítat každý den od 11. do 19. srpna v 16 hodin a užít si pohádky i loutkové příběhy.

Prvním představením pro děti bude 11. srpna Ufoun je kamarád. Maňáskový scifi horor pro děti od 4 let se vydává za melancholickým snílkem Františkem. Hlavní hrdina nemá kamarády, a tak sní o tom, že jednoho dne přiletí na Zem ufounci a on s nimi odcestuje na Mars.

Následující den slibuje pohádku Skřítek, který to nevzdal. Od 16 hodin se v Proluce můžete stát svědky příběhu o zamilovaném skřítkovi, odhodlání, kouzelné sprše a lásce, která hory přenáší.

V pondělí 13. srpna se na scénu dostanou Tři malá prasátka. Spolu s nimi se přenesete do Prasíkova a stanete se svědky toho, jak se přátelství tří nerozlučných kamarádů může zamotat.

V úterý dojde na hranou pohádku Frutti di Mare. Přijďte se podívat na příběh o rozmařilosti a kletbě, pádu ke dnu a záři zlaté rybky.

Středa bude patřit klasice, diváci se budou moci spolu s loutkami Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým vydat na cestu do Železného zámku.

O den později se opět dočkají příznivci Karla Jaromíra Erbena. Na motivy Jabloňové panny totiž vzniklo loutkové představení o jedné jabloni, jednom králi, dvou holubicích, dvou svatbách a jednom velkém prokletí.

V pátek 17. srpna se v Loutkovišti objeví Romské pohádky. Součástí divadelního představení, které kombinuje krátká vtipná vyprávění a hrdinské pohádky, jsou také tradiční romské písničky. Děti se zábavnou formou dozví i základní informace o romské kultuře.

Předposlední pohádka nese titul Ademenáto! Rodinné představení vás zavede do budoucnosti plné technologií. Právě vaše hlasy rozhodnou o tom, na co se v 5D budete dívat.

Ve čtvrtek 19. srpna se s Loutkovištěm rozloučíme Karlovou a Jaromírovou pohádkou. Opět se dostane na Jabloňovou pannu, tentokrát ale oděnou v jiném kabátě. Zavítejte na obě adaptace klasiky od Karla Jaromíra Erbena a mějte možnost srovnání!

  • Živá ulice pro děti: 11. - 19. srpna denně od 16 hodin v Proluce

  • Tip pro rodiče: Nahlédněte do kompletního programu. Šafaříkovy sady, Proluka, prostor U Branky, Dvorek Anděl café, Zach´s pub nebo náměstí Republiky – tato místa v srpnu ožijí například díky Jaroslavu Hutkovi nebo kapelám Znouzecnost, Midi Lidi a Sto zvířat.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout