Plzeňská zoo ani v zimě nespí

ZOO Plzeň Motýli expozice Filipíny

Medvědi se sice už před Vánoci uložili k zimnímu spánku, nicméně to neznamená, že se ani ve zbytku plzeňské zoologické zahrady nic neděje. Právě naopak. Zoo hlásí na přelomu roku hned několik novinek. První přírůstek roku 2019, krmení motýlů v tropickém pavilonu i nový poměrně neobvyklý druh - rypoše lysého.

První mládě

Milovníky mláďat určitě potěší zpráva o prvním přírůstku roku 2019 - samici africké antilopy vodušky, která přišla na svět hned 1. ledna. Tento druh je v Plzni chován od roku 2003 a úspěšně se množí. Stádo je v zimním období v pavilonu a předvýběhu u domu afrických kopytníků. Na jaře vyběhne malá samice, pravděpodobně i s dalšími sourozenci, do společného výběhu se zebrami a pštrosy.

Za exotickými motýly

Vaši pozornost si rozhodně zaslouží také nová expozice tropického pavilonu „Filipíny“, kterou naleznete na místě bývalého bazénu aligátorů mississippských a čínských (později želv) u občerstvení. Krásné prostředí pavilonu, rostliny a hlavně motýli se stávají jednou z hlavních událostí v životě a provozu plzeňské zoo pro chovatele i návštěvníky. Motýli se pohybují volně návštěvnickým prostorem. Můžete pozorovat jejich líhnutí z kukel, seznámit se s procesem dokonalé i nedokonalé proměny hmyzu nebo pozorovat jejich krmení - každý den od 12:30.

Český unikát – rypoš lysý

Novou expozici najdete také v prostoru mezi pavilony žiraf a nosorožců. Jedná se o výběh pro rypoše lysého, afrického podzemního hlodavce, který dorůstá 8 – 10 cm a je v mnoha ohledech unikátní. Plzeňská zoo rypoše lysého chová jako jediná v České republice. V polovině prosince se tu napoprvé narodilo hned 10 mláďat.

Zimní návštěvní doba

Přemýšlíte-li nad návštěvou zoologické zahrady v zimním období (od listopadu až do konce března), počítejte se zkrácenou otevírací dobou. Od listopadu do března má zoo otevřeno od 9 do 17h. Výhodou je snížené vstupné. Dospělí zaplatí pouze 100 korun, děti a senioři 70 korun.

ZOO Plzeň Mládě antilopy vodušky

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout