Plzeň děti bude bavit, i když zrovna musíte sedět doma

O výletech ani cestování se v současné situaci mluvit moc nedá. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak si v Plzni zkrátit chvíli, i když zrovna musíte sedět doma.

  • Prohlédněte si Západočeskou galerii online

Ani v době pandemie nemusíte být bez umění. Západočeská galerie pro vás na svém webu spustila projekt online galerie. Čekají vás videa z výstav i komentované prohlídky nebo třeba tvořivé aktivity a soutěže.

  • Nakoukněte přes internet do Západočeského muzea

Také Západočeské muzeum vybralo ze svého archivu pestrou nabídku videí z různých expozic. Některá videa jsou sice staršího data, ale proč si nezavzpomínat nebo se nekouknout na výstavu, na které jste tenkrát nebyli?

  • Divadlo Alfa vysílá na YouTube pohádky

Tvůrci, herci a technici Divadla Alfa připravili na YouTube program ALFA zírá. Můžete tak sledovat záznamy představení pro děti, poslouchat jejich audio verze nebo si společně s herci zazpívat a naučit se oblíbené písničky. Zjistíte i víc o tom, jak se loutkové divadlo hraje.

  • Poslechněte si náš podcast Plzeňské báje a pověsti

Pro zkrácení dlouhé chvíle jsme pro vás připravili sérii příběhů z plzeňských bájí a pověstí, které během léta naši průvodci vypráví během tematických prohlídek. Můžete si je s dětmi kdykoliv přečíst na našem webu nebo si je přes facebook Visit Plzeň poslechnout jako podcast. Nový příběh přidáváme vždy v neděli po poledni.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout