Oslavte s dětmi 30. výročí revoluce na naučné soutěžní stezce Paní učitelko, už nám nemusíte lhát

V neděli 17. listopadu si Plzeň připomene 30. výročí od událostí listopadu 1989. Celodenní program oslav si užijete v centru města nejen vy, ale i vaše děti. Součástí programu bude zábavná rodinná soutěž, která nejmladší generaci přiblíží listopadové události. Těšit se můžete také na besedy a rozhovory s pamětníky, výstavy, umělecké instalace i mnoho dalšího.

Naučně zábavnou soutěžní stezku „Paní učitelko, už nám nemusíte lhát“ si můžete s dětmi projít v čase od 10 do 16 hodin. Na tzv. Cestě svobody historickým centrem města se na jednotlivých zastaveních dozvíte spoustu zajímavostí. V mázhauzu radnice na náměstí Republiky dostanete základní informace ke hře a obdržíte zde také hrací kvízovou kartu. Konec soutěže pak bude na stejném místě.

Pro děti bude velmi lákavé zastavení např. v Západočeském muzeu, kde si na psacím stroji mohou vytvořit vlastní kaligram - typograficky upravenou báseň, jejíž písmena či slova jsou uspořádána do určitého obrazce, který naznačuje její obsah. K soutěži se připojila Západočeská univerzita, která se podílela na tvorbě vzdělávacího ilustrovaného leporela, jež nevšedním způsobem seznamuje děti a mládež s okolnostmi listopadových událostí v Plzni. Na děti čekají odměny, které jim připomenou dětství jejich rodičů.

Plakát k výstavě v Západočeském muzeu v Plzni

 

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout