Novinky v Plzni v roce 2022 aneb na co se těšit s dětmi?

Připravili jsme pro vás několik zajímavých novinek, které se v Plzni chystají na rok 2022. Naplánujte si dovolenou v Plzni s celou rodinou, kromě tipů, které najdete v tomto článku, se můžete inspirovat v sekci Turistické atrakce nebo Zábava a výlety. Zjistíte, že výlet do Plzně si vy i vaše děti užijete naplno.

Nová výstava a festival světla v DEPO2015

Kulturní zóna DEPO2015 chystá na letošní rok interaktivní výstavu pro celou rodinu s názvem Vzhůru do oblak. V expozici zažijete svět létání a fyzikálních zákonů, nakouknete do přírodní laboratoře, vypustíte vlastnoručně vyrobenou raketu nebo si vyzkoušíte, jaké to je, když vám narostou křídla. Po dvou letech se také konečně vrací festival světla BLIK BLIK (25. a 26. března). Festivalová trasa tentokrát povede z náměstí Republiky do DEPO2015 a největší z desítky světelných instalací bude obří audiovizuální instalace Metamorfosis v nově zrekonstruované katedrále sv. Bartoloměje.

Novinky v plzeňské zoologické zahradě

Zoo Plzeň se neustále stará o blaho a spokojenost svých zvířecích obyvatel. Pokud jste vy a vaše děti fanoušci krále zvířat lva, určitě vás zaujme nový výběh lvů berberských, který zoo kompletně přestavuje po 20 letech. Lvům se díky úpravě výběhu zvětší jejich životní prostor asi o třetinu. Pro návštěvníky přibydou vyhlídky a nové menší expozice připomínající severoafrickou domovinu tohoto nejohroženějšího poddruhu lva. Nového zázemí se dočkají i plameňáci, protože současná nezasíťovaná voliéra neumožňuje plameňáky kupírovat, ani jim zastřihávat letky. Nová expozice bude připomínat močál Albufera na Mallorce, kde hnízdí velká kolonie plameňáků. Průchozí vyhlídka umožní nerušené pozorování těchto elegantních ptáků. A víte vlastně, jak se plameňák dostal do loga Zoo Plzeň? Bylo to díky Kvakošovi, jedinému uměle odchovanému plameňákovi, který se v Plzni vylíhnul z náhodně nalezeného vejce v roce 1998.


Foto: Zoo Plzeň

Filmohraní v science centru Techmania

Chodíte rádi do plzeňského Techmania Science Center? Tato experimentální stanice pro zvídavé letos připravila novou expozici nazvanou Filmohraní. Čeká v ní skvělá zábava pro všechny objevitele a milovníky stříbrného plátna. Jak vznikal slavný záběr z Matrixu? Jaká je historie filmů a co se kolem ní odvíjí? S tím a mnohým dalším se seznámíte na 700 m2 plných televizní a filmové tvorby. Budete si moci vyzkoušet a pochopit moderní i klasické filmové triky, jako je klíčování, zpomalený obraz nebo perspektiva, a dokonce si natočíte i vlastní filmový trailer.

Fotbalgolf v Liticích

V Liticích na jižním okraji Plzně najdete zbrusu nové hřiště pro fotbalgolf. Ještě jste o tomto sportu neslyšeli? Určitě ho budete chtít vyzkoušet s celou rodinou. Na osmnáctijamkovém hřišti o rozloze cca 4 ha si pořádně zařádíte s míčem. Na místě je k dispozici i drobné občerstvení a zázemí s šatnami a toaletami. Fotbalgolf Litice také pořádá turnaje o krále a královnu Plzně, zjistěte si, kdy se chystá ten další, a můžete si přijít i zasoutěžit.


Foto: DEPO2015

Akce a festivaly s dětmi

Tipy na akce pro děti v Plzni pro vás pravidelně připravujeme v programu akcí. V roce 2022 se kromě výstavy Vzhůru do oblak v DEPO2015 nebo festivalu světla BLIK BLIK můžete těšit třeba na KUK – festival pro nejmenší, který se v březnu opět vrátí do Plzně. S většími dětmi můžete poznávat Plzeň a její historii na Plzeňských dvorcích nebo Slavnostech svobody. Uniknout by vám letos neměla Skupova Plzeň, soutěžní klání plné loutkového a alternativního divadla. Malí sprejeři frajeři mohou obdivovat výtvory street art umělců při Pilsen Street Art Festivalu WALLZ. V srpnu se do parku za OC Plaza opět vrátí tradiční Sportmanie. A bude toho ještě spoustu, stačí sledovat náš program akcí, kalendář akcí na webu Visit Plzeň a náš FacebookInstagram a nic vám neunikne!

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout