Navštivte s dětmi veletrhy ITEP a Svět knihy

Přemýšlíte, kam vyrazíte s dětmi o víkendu od 20. do 21. září? Máme pro vás inspirativní pozvánku hned na dvě akce v Plzni. S dětmi můžete vyrazit na veletrh cestovního ruchu ITEP nebo na festival Svět knihy do DEPO2015.

ITEP – cestovní inspirace pro dospělé, zábava i rozptýlení pro děti

Turistické informace z různých koutů Česka i světa, mapy a brožury, inspirativní cestovatelské přednášky, zajímaví hosté a bohatý doprovodný program to vše nabídne od čtvrtka 19. do soboty 21. září veletrh cestovního ruchu ITEP ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň na Slovanech.

Pro děti bude na veletrhu připravena celá interaktivní hala plná překvapení, vědomostních soutěží, pohybových aktivit, tvořivých dílen a další zábavy. Nebudou chybět ani pohádky s Jitulí a Dadulí, ukázky práce hasičů a záchranářů, dětská jóga nebo fotokoutek. V zahradě u malíře si budete moci s dětmi namíchat vlastní bylinkový čaj a se Zlatou stezkou si zasoutěžíte o zajímavé ceny. Vstup na veletrh je zdarma.

  • Tip na výlet: Organizátoři pro vás připravili i výlet historickým autobusem ŠKODA706 RTO – KAR. Na okružní jízdu se vydáte s průvodcem k Hromnickému jezírku, na vyhlídku nad kaolinový důl do Kaznějova a do Nevřeně, kde vás čeká návštěva nově zpřístupněného kaolinového dolu. Začátek výletu je ve čtvrtek, pátek i sobotu vždy v 11h od haly TJ Lokomotiva a trvá 4 hodiny. Cena jízdy s průvodcem včetně komentované prohlídky kaolinového dolu v Nevřeni je 150 Kč za osobu a vstupenky pořídíte online v předprodeji.

Svět knihy – literární festival a knižní veletrh

V areálu DEPO2015 se v pátek 20. a sobotu 21. 9. opět uskuteční knižní veletrh. Na letošním veletrhu se můžete těšit na více než 60 vystavovatelů, knihy za veletržní ceny, literární prezentace polských autorů, besedy s autory nebo autorská čtení, workshopy pro děti, jazzový koncert a mnoho dalšího.

Pro rodiny s dětmi i třídní kolektivy budou připraveny pohádky a kreativní, literárně výtvarné dílničky nebo pořady zaměřené na fantasy a sci-fi, kde budou mít děti možnost zapojit se přímo do akce. Podle receptů a zdravých surovin si děti mohou také vyzkoušet vaření s knihou podle nejrůznějších kuchařek. Novinkou letošního festivalu je, že si na tyto akce děti mohou rezervovat místo.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout