Navštivte s dětmi česko-bavorský Treffpunkt:Kontakt v DEPO2015

Na festivalu Treffpunkt v DEPO2015 ochutnáte mimo jiné také bavorské preclíky.

Česko-bavorský kulturní festival Treffpunkt:Kontakt!, který nabízí zajímavé akce napříč žánry i pestrou škálu gastronomických zážitků, myslí i na malé návštěvníky. S dětmi se můžete přijít pobavit do DEPO2015 druhý únorový víkend, od pátku 7. až do soboty 8. února.

Program pro rodiny s dětmi i školní třídy

Na páteční dopoledne připravili organizátoři program pro školní třídy, kde si mohou děti vybrat mezi workshopem s regensburským spisovatelem Oliverem Machanderem a dílnou bavorsko-české slam poetry s Jaromírem Konečným. V rámci workshopů, jež se uskuteční i v sobotu odpoledne, se děti ponoří do světa českých i německých pohádek nebo objeví kouzlo improvizovaného básnickozpívaného přednesu v podobě okamžitých veršů a slovních hříček.

V sobotu se děti i dospělí mohou zapojit do výroby masopustních masek z nápojových kartonů, peří a dalších ozdob. Dopolední dílna začíná v 10 hodin, odpolední v 15 hodin. Od 11:30 malé i větší diváky pobaví divadelní koláž spolku A BASTA na motivy pohádek bratří Grimmů, kde pohádka sama vypráví další pohádky. Hraje se v jazyce čojč, kterému rozumí Němci i Češi, aniž by se muselo překládat.  Rodiny s dětmi se mohou v pátek i v sobotu odpoledne zapojit do turnaje deskových her, fotbálku i stolního tenisu. Kompletní program festivalu najdete na webu Treffpunktu.

Pokud se během festivalu do depa vydáte, určitě si nezapomeňte prohlédnout i nově otevřenou interaktivní výstavu Góóól – hrdinové české kopané.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout