Na co se těšit při zimní návštěvě zoo

šimpanzátko z plzeňské zoo


Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně v loňském roce navštívilo poprvé v historii více než 500 tisíc návštěvníků. Její obliba stoupá a není se čemu divit.  A protože nám počasí nepřeje a ve městě to vypadá spíše než na tuhou zimu na jaro, máte ideální příležitost naplánovat si místo sáňkování s dětmi cestu do ZOO. K vidění jsou tu první zvířecí přírůstky roku 2020.

Nové šimpanzátko

Na Nový rok odpoledne přišla na svět samička šimpanze učenlivého, ze které měli nejen ošetřovatelé velkou radost. Je prvorozeným potomkem pětadvacetileté samice Zedonji pocházející ze zoo v Arnhemu v Nizozemí, otcem je samec Bask. V České republice jsou odchovy šimpanzů v posledních letech velmi vzácné. Do expozice návštěvníci ještě nemají přístup, ale s blížícím jarem se to určitě změní.

Jehňátka na statku Lüftnerka

Od konce prosince můžete na statku Lüftnerka vidět také několik nových jehňátek, která se postupně narodila od konce prosince. Tři přírůstky mají ovce skudde, po dvou potom valašky a šumavky. Celkem je v ZOO chováno šest plemen ovcí domácích a další mláďata se čekají. Připojila se i dvojčata sicilského plemene kozy domácí – kozy girgentánské.

Ohřejte se v Akva Teře v centru města

V zimě máte také ideální příležitost vydat se do Akva Tery, menší pobočky plzeňské zoo přímo v centru města.  Kromě akvarijní expozice, která se chlubí mimo jiné piraňami, tu uvidíte také želvy, ještěry, sklípkany i žáby. Vedle klasické prohlídky se v rámci běžného vstupného můžete zúčastnit každý den i komentovaných krmení

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout