Na co se těšit při podzimní návštěvě ZOO

ZOO Plzeň lví dvojčata Farida a Fazan

Podzim už do Plzně dorazil v plné síle, sezóna v ZOO ale rozhodně nekončí! Nenechte se odradit chladnějším počasím, neboť zoologická zahrada je stejně krásná jako v létě. V této době určitě oceníte návštěvu vnitřních prostor a pavilonů, kde se během léta objevila spousta novinek, třeba nový Altán zlaté rybky. K vidění je tu například několik unikátních ještěrů krokodýlovců čínských, kteří jsou v plzeňské zoo úplně poprvé. Vydat se můžete také do pavilonu lvů, kde narazíte na v srpnu narozená lví dvojčata Faridu a Fazana.

Do konce října můžete ZOO navštívit denně od 8:00 do 19:00. Od listopadu už je otevírací doba zkrácená od 9:00 do 17:00 a platí snížené vstupné, kdy vstupenka pro dospělé stojí 120 korun, pro děti 80.

Nová expozice strašidelné sklepení

Přijďte se dětmi tak trošku bát na statek Lüftnerka, kde se ve sklepení za kovárnou nastálo usadila česká strašidla - čert, morana, mokoš, hejkal a polednice. A kdo by to snad neustál, může si tu na statku alespoň prohlédnout zvířátka na farmě.

Altán Zlaté rybky

Zbrusu novou dominantou ZOO je Altán plovoucích ryb alias altán zlaté rybky. Kromě již zmíněných krokodýlovců tu nechybějí ani rybky závojnatky, které budou k vidění v 9 obrovských keramických vázách získaných přímo z Číny.

Podzimní program

Návštěvu ZOO můžete na podzim spojit s některou z chystaných akcí pro rodiny s dětmi. 3. října se od 13 hodin se na mezinárodní den zvířat chystá Zvířecí sobota a tradiční sraz plyšových zvířátek. V sobotu 17. října se můžete už od 10 hodin vypravit na akci Zdravě a hravě. Na sobotu 31. října na svátek Halloween připadá už tradiční akce Strašidelná ZOO, kam se s dětmi můžete vypravit v kostýmech.

Praktické rady

  • Od září již nejezdí zoovláček z náměstí Republiky.
  • Od listopadu až do konce března je uzavřen DinoPark.
  • Expozici Akva Tera ZOO Plzeň najdete téměř v centru města na adrese Palackého třída 5.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout