Kde si v Plzni užít Den dětí?

Mezinárodní den dětí připadá každoročně na 1. června. Udělejte svým ratolestem radost a vezměte je na nějakou parádní akci, kterých se v Plzni koná hned několik. Přinášíme vám souhrnný přehled, kde můžete už od 27. května až do 4. června s dětmi oslavit jejich den D.

Velký "docela jiný" Den dětí v zoo (27. května)

Dětský den je sice až 1. června, ale v Zoo Plzeň ho můžete oslavit už v sobotu 27. května. Celý areál plzeňské Zoo se promění v obří dětský ráj, kde si vaše ratolesti užijí netradiční soutěže o velmi zvláštní ceny. Takže je rozhodně nač se těšit.

Dětský den v Lobezském parku (27. května)

V sobotu 27. května se od 12 do 19 hodin s dětmi vydejte do Lobezského parku. Děti si zde zasoutěží, zaskákají na skákacím hradu a užijí spoustu zábavy během programu, který tu pro ně bude připraven. Nebudou chybět stánky s občerstvením a oblíbené malování na obličej.

Dětský den s kroužkovanou podívanou (30. května)

Ve Chvojkových lomech na Slovanech zhlédnete v úterý 30. května od 15:30 do 18 hodin skvělá vystoupení dětí ze základních škol. Děti si vyzkouší některé z kroužků a užijí si zábavné odpoledne plné her a chybět nebudou ani hasiči z Božkova a tvořivé dílny.

Mezinárodní den dětí v divadle Pluto (31. května a 1. června)

Divadlo Pluto přichystalo pro děti dva dny plné zábavy v kabaretu. Ve středu 31. května se se staršími dětmi můžete vydat na pořad Letem světem s kabaretem, kde na ně budou čekat dárky, autogramiáda a možnost vyfotit se s herci. Ve čtvrtek, 1. června se s malými dětmi vydejte na Pohádkové odpoledne s Majdalenkou z Troškovy Nejkrásnější pohádky. Pohádky pro děti zahrají děti z Dram studia v 16 a v 17 hodin.

Tvořit do Muzea loutek (1. června)

V Muzeu loutek si nejen prohlédnete historii i současnost českého loutkářství zapsaného v UNESCO, ale můžete si tu zahrát i své vlastní loutkové divadlo. Na den dětí se sem ovšem vydejte do loutkářské dílny profesora Skupy, kde se budou od 15 do 18 hodin tvořit tematické loutky.

Dětský den na Boleváku (1. června)

Na pláži Ostende se bude 1. června od 13 do 19 hodin konat Dětský den, a to znamená jediné, spoustu zábavy. Připravena bude zábavná stezka se stanovišti, soutěže, atrakce, jumpingparty, malování na obličej, sportovní stanoviště, DJ a mnoho dalšího. Vstupné je 50 korun.

Den dětí v jachetním klubu (1. června)

Ve čtvrtek se u velkého Boleveckého rybníka v Jachetním klubu Plzeň děti seznámí s jachtingem, naučí se vázat námořnické uzle, vytvoří si námořnický suvenýr a také se svezou na závodní plachetnici. Vypravit se sem můžete od 14 hodin.

Dětský den v Atomu (1. června)

Vzdělávací centrum Andělka pořádá ve čtvrtek 1. června dětský den v Atomu. I zde budou nachystané různé hry, soutěže, malování na obličej anebo speciální vystoupení pro děti. Dětský den tu začíná ve 14 hodin.

Den dětí s muzikálem Divadla Josefa Kajetána Tyla (3. června)

V sobotu 3. června se vydejte s dětmi do parku za Plazou na pohádkovou stezku s inscenací Co takhle svatba, princi? Od 12 do 15 hodin tam bude pro děti připraveno 12 úkolů, především z muzikálových disciplín jako zpěv, tanec a herectví. Po nasbírání plného počtu razítek se děti mohou zúčastnit slosování o vstupenky na pohádku Co takhle svatba, princi? V 15 hodin vystoupí dvě královské dcery princezna Babeta a princezna Brigita s oblíbenými písněmi. Losování a předání cen se uskuteční v 16 hodin u Malé scény, kde se zájemci budou moci vyfotit i s hvězdami oblíbené pohádky.

Do Zoo na cestu do pravěku (3. června)

Do prehistorie se s dětmi vydejte v sobotu 3. června v Zoo Plzeň. V osadě z doby železné, která se nachází nad statkem Lüftnerka, se bude konat Den pravěkých technologií. Dozvíte se například, jak se stavěly domy v pravěku, jak se v dávné historii vyplétaly stěny a jak se omazávaly mazanicí.

Nebuď Mimoň aneb fakt veselý Den dětí v OC Plaza (3. června)

Obchodní centrum Plzeň Plaza připravilo na sobotu 3. června zábavný den pro děti s Mimoni. Nebudou chybět zábavná stanoviště a tvořivé dílničky, program s animátory, fotopoint a samozřejmě Mimoni. Děti se mohou těšit i na dárky.

Den dětí s policií ve Škodalandu (3. června)

Den dětí si užijete v sobotu 3. června i ve Škodalandu u Borské přehrady. Kromě diskotéky s myšákem Edou a vystoupení Bobíka a jeho show si děti užijí dětský bungee jumping, airsoftovou střelnici a uvidí ukázku výcviku psů a koní. Prohlédnout si mohou také vozový park Policie České republiky. Celá akce začíná ve 12 hodin a o zábavu bude postaráno až do 17 hodin.

Dětský den a koncert Hibaj na soutoku (3. června)

Pohodové odpoledne pro celou rodinu si užijete na soutoku řek Mže a Radbuzy ve Štruncových sadech v sobotu 3. června v rámci festivalu Náplavka k světu. Od 15 hodin bude připraven výtvarný workshop Když voda maluje a workshop žonglování, v 16 hodin se můžete těšit na fotbalovou školu. Následovat bude tančírna a od 19 hodin koncert Hibaj.

Spolkový dětský den v Křimicích (3. června)

V areálu u Mže (v Roští) bude v sobotu od 14 do 15 hodin start dětské stezky s úkoly, která končí na křimické pláži. Tam se v 15 hodin rozjede zábavné odpoledne pro děti. Děti se mohou těšit na půjčování loděk, auto trenažér, agility, lanové aktivity, traktor mašinku a velké pěnové dobrodružství.

Dětský den na Ranči Šídlovák (3. června)

Oslavit s dětmi jejich den můžete i na Ranči Šídlovák v sobotu od 14 hodin. Čekat tu na ně budou stanoviště s různými úkoly, malování na obličej, ukázka hasičů nebo vystoupení Viva Gladius. Jezdit bude i vláček Šídlováček a za pěkného počasí se ranč promění v pěnové moře.

Den dětí ve Farmaparku u Toma (3. června)

V sobotu 3. června bude dětský den i ve Farmaparku u Toma. Děti se tu vyřádí na skákacím hradu, zastřílí si ze vzduchovky, projdou zvířátkovou stezku anebo si zasoutěží v omalovánkové soutěži. V celkem 12 výbězích farmaparku se prohání spoustu zvířátek a do většiny výběhů můžete vstoupit a se zvířaty se potkat tváří v tvář, pohladit je nebo jim nabídnout pamlsek zakoupený v automatu v ohradě.

Dětský den ve Starém Plzenci (3. června)

Do Starého Plzence se vydejte v sobotu 3. června od 10 do 17 hodin. Pro děti tu bude připravena pohádková stezka, výtvarná dílnička, soutěže a jízdy na plzenecké železnici. Občerstvení je zajištěno.

Dětský den na Božkovském ostrově (4. června)

V neděli 4. června se vydejte s dětmi na Božkovský ostrov, kde bude pro děti připraveno malování na obličej, tvoření, stezka s úkoly nebo běžecké závody. Děti určitě potěší i vystoupení Culinky ve 14 hodin. Nezapomeňte si s sebou vzít buřty, které si zde společně opečete.

Do Trnkovy zahrady v depu (do konce prosince)

Oživlý příběh nejúspěšnější dětské knihy Jiřího Trnky Zahrada navštivte v DEPO2015. Expozice Trnkova Zahrada 2 představuje původní pohádkový příběh v podobě multimediální instalace. Ilustrace Jiřího Trnky převádí do barevné kouzelné zahrady a návštěvníka zapojí do celého děje. Děti se vtělí do postav malých kluků z knihy a zažijí na vlastní kůži jejich dobrodružství. Setkají se s kamenným trpaslíkem, zlomyslným kocourem, dobráckými slony, přemoudřelou velrybou i zpívající psí smečkou. Otevřeno je od pondělí do pátku od 14 do 18 hodin a o víkendech, svátcích a prázdninách od 10 do 18 hodin.

Do Science Centra za poznáním (kdykoliv)

Plzeňské science centrum Techmania zabaví celou rodinu. Kromě nespočetného množství interaktivních exponátů i klasických expozic zde můžete navštívit také jediné 3D planetárium v Česku. Vědecké show, hlavolamy, ukázky pokusů, klasické i interaktivní expozice, nečekané experimenty i netradiční workshopy děti zabaví a věřte, že nebudou chtít odejít.

 

Za zvířátky na farmy, ranče i do minizoo v okolí Plzně

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout