Kde se v Plzni ukrýt před horkem?

S prázdninami se o slovo hlásí také vysoké teploty, které nejsou pro každého vždy úplně příjemné. Zvláště pokud jsou vedra extrémní a vy máte naplánovaný výlet s dětmi ve městě. Máme pro vás několik tipů do vnitřních interiérů, kde se můžete v Plzni ochladit a ukrýt alespoň na chvíli před nepříjemným horkem.

Muzeum Loutek

Muzeum loutek najdete na náměstí Republiky. Můžete zde obdivovat nejen loutkové expozice, ale také se dozvědět mnoho z historie plzeňského loutkářství od počátků až do současnosti. Děti v muzeu nejvíce baví, že na exponáty se nemusí jen dívat, ale mohou si s nimi i hrát.  V muzeu je otevřeno od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin.

Muzeum strašidel

Muzeum strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete na náměstí Republiky 33, při vstupu do hotelu Central. Děti si zde mohou prohlédnout jedinečnou expozici ze světa pohádek, kouzel a zapomenutých časů, uvidí bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, Saracenského čerta, ohnivého psa, draky i jinou havěť. Muzeum je otevřeno denně od 10 do 18 hodin.

Pivovarské muzeum

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě. V muzeu se dozvíte vše o tajích vaření piva, historii a mnoho dalších zajímavých informací spjatých se zlatavým mokem. Expozici muzea si můžete projít individuálně nebo s průvodcem, můžete zažít také interaktivní skupinovou prohlídku, kde si můžete sami vyzkoušet práci s historickým pivovarským zařízením. V muzeu je otevřeno každý den od 10 do 18 hodin.

Historické podzemí

V  hloubce 9 – 10 metrů pod zemí se zaručeně zchladíte v  labyrintu sklepních chodeb historického podzemí, které vedou pod celým historickým centrem města Plzně. Prohlídkový okruh je dlouhý téměř 800 metrů a po celou dobu prohlídky je nutné používat bezpečnostní helmu. Na prohlídku Plzeňského historického podzemí se vstupuje z budovy Pivovarského muzea ve Veleslavínově ulici 6. Zde si také zakoupíte vstupenku a společně s průvodcem se vydáte na trasu. Vzhledem ke každoročnímu velkému zájmu o prohlídky Plzeňského historického podzemí vám doporučujeme si časy prohlídek před návštěvou ověřit na webových stránkách Prazdroj Visit. Malým dětem do 3 let je vstup do podzemí zakázán.

Patton Memorial Pilsen

V Patton Memorial Pilsen objevíte expozici, která byla otevřena začátkem června 2019 u příležitosti 75. výročí vylodění Spojenců v Normandii. V muzeu se rozhodně nebude nudit, uvidíte zde osvobozování českého západu a celý postup amerických vojsk od vylodění v Normandii přes bitvu v Ardenách až po Plzeň. Návštěvníci se mohou těšit na nově vystavené artefakty, z nichž řada pochází přímo z bojišť, další jsou dary veteránů a jejich rodin. Muzeum najdete na adrese Pobřežní 10, v kulturním domě Peklo. Otevírací doba je od středy do neděle od 9 do 16 hodin.

 

Navštivte s dětmi nové Muzeum medvídků

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout