Kam v Plzni zajít na skvělou zmrzlinu?

Osvěžující kopeček, nebo rovnou tři, to je to, co dělá parné léto snesitelnějším a bez debat patří nejen k prázdninovým radostem. Pokud jste i vy a vaše drobotina zmrzlinoví, máme pro vás několik tipů, kde v Plzni potěší zmrzky chtivé jazýčky dětí i rodičů.

Netradiční chutě v Kolombíně

Rádi ochutnáváte netradiční příchutě a potrpíte si na kvalitu? Do Kolombíny chodí na zmrzlinu opravdoví fajnšmekři i všichni ti, kteří zkrátka chtějí tu nejlepší zmrzlinu ve městě nebo je baví pestrobarevný i jinak vylepšený kornoutek. Kde jinde si dáte příchutě, jako jsou japonská limetka nebo pivo? Zajděte třeba na kokosovou, makovou, okurkovou, oreo nebo kiwi s bazalkou, vsaďte i na klasiku a vyzkoušejte taky originální nanuky. Chutnal nám pistáciový, malinový i ten s vanilkou z lusků z Madagaskaru a bílou čokoládou.  A pokud je vám zmrzlina málo, objednejte si rovnou zmrzlinový dort, který vyrábí na přání.

V Plzeňském skleníku se daří zmrzlině

Městské sady v Plzni patřím k těm nejkrásnějším u nás. V sezóně krásně kvetou, je tu nekonečná pohoda a vy se tu navíc můžete příjemně osvěžit v Plzeňském skleníku v Šafaříkových sadech. Pokud máte to štěstí a vezete se v kočárku, nemusíte ani vystupovat a můžete se nechat obsloužit z jejich „drive-through“ okénka. A co si objednáte? Vanilkovou klasiku ozvláštněnou kardamomem, čokoládu s holandským kakaem nebo ovocné zmrzliny, například veganský sorbet s příchutí angreštu? Zaujala nás i modrá vanilka s jahodou, která je barvená superpotravinou Spirulinou. Otevřeno mají celé prázdniny, ale jen za hezkého počasí, a to od středy do neděle.

Kafe Smetanka na Slovanech má točenou

Na zmrzlinu můžete vyrazit i kousek dál z centra, do parku Homolka. Právě tam najdete kavárnu, která je podle Google jedním z deseti nejlépe hodnocených podniků v Česku a nejlépe hodnoceným v regionu! Kromě jiného si tu dáte i moc dobrou točenou zmrzlinu. Zpravidla „na strojku“ mají jednu smetanovou a jednu ovocnou variantu, třeba ta z černého rybízu je vážně skvělá. Na den dětí přichystali „flurryho“ z vanilkové zmrzliny a mini lentilek, co bude příště? A líznete si ji na lavičce v parku, na jejich zahrádce nebo na lehátku na stříšce kavárny?

Schovaná kavárna ukrývá nanuky pro dospělé

Tak trochu ukrytá je Schovaná kavárna, kterou najdete na dvorku ve Zbrojnické ulici kousek od náměstí Republiky. Nabízí spoustu dobrot, které stojí za porušení dietního režimu, ať už to bude císařský trhanec, sladká nebo slaná palačinka, dortík nebo zmrzlina. Tu tu mají opravdu neodolatelnou, třeba vlašský ořech a černý kokos chutná skvěle. A pokud jste pohároví, dostanete zmrzku do skla s čokoládovými hoblinkami. Doporučit můžeme – nebo spíš musíme, protože jsou opravdu dobré – i domácí nanuky pro dospělé! Zkuste ten s čokoládovou polevou navrchu a osvěžujícím Beefeaterem blood orange nebo Piña coladou uvnitř. Je to super cuc na kládě v čokoládě, který vám děti nebudou chtít brát, a to hlavně proto, že budou mít svůj vlastní. Pro ně ve Schovance mají variantu s příchutí jahoda-tvaroh.

Točená zmrzlina, na kterou se tvoří fronty

Máte rádi točenou zmrzlinu a dáváte si ji, kdykoliv jdete kolem místa, kde ji mají? Pak jste v Plzni správně. Tady je stánků s točenou opravdu hodně. Pokud byste se zeptali místních, pravděpodobně by vás poslali rovnou „k pomníku“. Právě tam je točená zmrzka vyhlášená a v parných letních dnech se tam dokonce tvoří fronta. Vybírat můžete ze čtyř druhů, mají i ovocné sorbety a někdy opravdu zajímavé příchutě, třeba dračí ovoce. A pokud tudy nemáte cestu, zkuste točenou na Palubě Hamburk u hlavního nádraží, okýnko v Mlýnské strouze, u OC Plaza nebo na Doubravce v Zábělské ulici.

Zmrzlina v kelímku z CrossCafe

Síť kaváren CrossCafe neustále obměňuje a rozšiřuje nabídku. Tentokrát menu obohatila o moc dobrou zmrzlinu, kterou prodává v kelímcích ve dvou velikostech. Menší kelímek 175 ml odpovídá 4 kopečkům zmrzliny, větší kelímek 300 ml 7 kopečkům zmrzliny a najdete je v mrazácích hned u pultů, kde vás určitě zaujmou příchutěmi i sympatickým balením. Dát si můžete vanilku, braunýs se slaným karamelem, lotuskovou i mangovou. Ať už do CrossCafé chodíte na kávu, dorty, nebo polívky, na zmrzlinu zajděte, je vážně dobrá.

Tak trochu jiná zmrzlina

Zkoušíte rádi nové věci a ochutnáváte netradiční zmrzliny? Pak se vydejte na rolovanou zmrzlinu na pláž u Velkého boleveckého rybníka, kterou vám ozdobí sušenkami, ovocem a různými posypy, nebo zkuste Rockenrollu na Zábělské ulici na Doubravce. Ta slibuje nevšední zmrzlinové zážitky, v nabídce totiž má třeba Ginger-lemon, Twixku nebo Buenos Dias, která je ozdobená Kinder Bueno. Pokud jste jogurtoví, dejte zmražený jogurt Froyo na Americké. Jak už název napovídá, Frozen Yogurt není vyráběný ze smetany, místo ní se používá kultivované mléko, tedy kysaný mléčný výrobek. V Zoo Plzeň najdete stánek se zmrzlinou z kuliček.

 

8 tipů, kam v Plzni s dětmi na piknik

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout