Kam se jít v Plzni na Halloween s dětmi bát, bavit i tvořit?

 Vydlabaná dýně, čarodějky a čarodějové, duchové, černé kočky, oheň, příšery a kostlivci… Ano, přelom října a listopadu je obdobím, kdy se střetává svět mrtvých se světem živých. I letos se v Plzni a okolí bude na mnoha místech slavit ve znamení Halloweenu a Dušiček. Tak seberte s dětmi odvahu a navštivte jednu z mnoha nabízených tajuplných akcí.

Halloween ve Farmaparku u Toma

 Od 29. do 30.října, se to bude ve Farmaparku u Toma hemžit strašidly, čarodějnicemi a příšerami. Vezměte si kostým a vydejte se na strašidelnou stezku. Nebude chybět malování na obličej, dlabání a zdobení dýní nebo oheň, na kterém si budete moct opéct poslední letošní špekáček. Slavit se zde bude od 8 do 18 hodin. Od 17 hodin se můžete připojit k lampionovému průvodu. A pozor, v sobotu přijde i kouzelník!

Křimické strašení

 Strašit se bude v sobotu i v Křimicích. Strašidelné hemžení započne v 15 hodin v sokolovně. V 18 hodin se vydá lampionový průvod od školky ke Křimické pláži, kam dorazí na ohnivou show v podání Ohnivých světlušek. Pokud máte dost odvahy, můžete se jít podívat i do Strašidelného sklepení v areálu u Mže, které bude plné nejhrůznějších příšer, strašidel a podobné krvelačné havěti.

Halloweenský vláček

 Strašidelné jízdy vláčkem s mnoha děsivými stanovišti, na kterých se setkáte s katem, upírem nebo čarodějnicí, se budou konat na Ranči Šídlovák v sobotu od 16 hodin. Kostýmy jsou samozřejmě vítány u malých i velkých. Poslední jízda hrůzy bude v 19:30. Těšit se můžete na doprovodný program, jako malování na obličej, opékání buřtů nebo kouzelný stánek U Černé labutě.

Halloweenská párty

 V neděli od 13 do 18 hodin bude v OC Plaza zábavné strašidelné odpoledne pro děti. Na této párty se rozhodně nudit nebudete. Čeká na vás strašidelný fotokoutek, tvořivé dílničky, kolo štěstí i hudba. Děti si mohou zasoutěžit v mnoha soutěžích a vyhrát hromady sladkostí.

Halloweenská dílnička pro děti

 V Ateliéru Plzeň na náměstí T. G. Masaryka se v pátek od 14 do 17 hodin můžete těšit na pořádnou dávku výtvarného řádění a děsivé kreativity. Budou se dlabat dýně, vyrábět halloweenské lampy a drobné dekorace. Akce je vhodná pro děti od 5 let i menší děti s doprovodem rodičů. Cena za workshop je 450 Kč (v ceně je veškerý materiál k výrobě). Místa si lze rezervovat přes e-mail, který najdete na stránkách Ateliéru Plzeň. Rodiče mohou během tvoření relaxovat v místní kavárně a počkat tam na své ratolesti.

Dýňové slavnosti v klášteře Chotěšov

 V zahradě bývalého správního úřadu tzv. Lesovny chotěšovského kláštera budou dýně všude, kam se podíváte. Kromě tradičního dlabání na vás čekají i různé dílny, které zabaví vaše robátka. A kdo má pro strach uděláno, může se po setmění vydat na strašidelnou stezku. Ohřejete se u ohně a opečete si buřta. Vydat se do Chotěšova můžete v sobotu od 15 hodin.

Halloween na Prokopávce

 Kdybyste stále neměli vybráno, zde ještě jeden tip na nedělní halloweenský program. Na Prokopávce, v nově zrekonstruovaném sportovním areálu v Bolevci, se chystá Halloween pro děti i dospělé. Čekat na vás budou strašidelné hry i soutěže, dozvíte se i něco víc o historii tohoto svátku a připraveno bude i krvavé občerstvení. Slavit se zde bude od 14 do 17 hodin.

Tip na nedělní odměnu: Halloweenský brunch

 Pokud byste měli všeho toho strašení už dost, máme pro vás tip na nedělní odměnu. Hotel Courtyard by Marriott chystá Halloweenský brunch. Bude plný dýňových dobrot a podzimních vůní zázvoru a svařeného vína. Vybírat můžete z bohatého bufetu a dostanete zde i welcome drink. Brunch bude probíhat od 12 do 15 hodin. Strašidelné kostýmy vítány a vaše děti samozřejmě také!

V Muzeu strašidel se můžete bát celoročně

 A když žádnou ze strašidelných akcí nestihnete, připomínáme, že v Plzni na náměstí Republiky najdete ve sklepení jednoho z domů Muzeum strašidel. Tam se můžete chodit bát celý rok, dušičky nedušičky.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout