Kam s dětmi, když počasí hraje do karet?

Pokud se v letních měsících chystáte s dětmi na dovolenou a součástí vašich plánů musí být zábava a akce, pak je Plzeň ideální volbou. Tohle město totiž nabízí plno zážitků pro celou rodinu pohodlně na jednom místě. A pokud by vám po pár dnech začala být Plzeň malá, můžete podniknout i zajímavé výlety do jejího blízkého okolí. Kam tedy vyrazit s malými i většími ratolestmi? To se dozvíte v našem článku. 

Zoo Plzeň

Plzeňská zoologická zahrada pravidelně patří mezi deset nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Je domovem nejen velkého počtu druhů zvířat, ale také rostlin, které se ukrývají ve velké botanické zahradě. Při procházce vás zoo okouzlí svou rozmanitostí a pokud jste milovníci a obdivovatelé lvů berberských, jistě vám udělá radost nový výběh, který plzeňská zoologická zahrada kompletně přestavuje a plánuje koncem června veřejnosti představit. Lvům se díky úpravě výběhu asi o třetinu zvětší jejich prostor. Přibyly navíc i vyhlídky pro návštěvníky a nové menší expozice připomínající severoafrickou domovinu lvů berberských, nejohroženějšího poddruhu lva.

DinoPark

Ve stejném areálu jako je ZOO se nachází také oblíbený DinoPark. Těšit se zde můžete na ozvučené a pohyblivé modely prehistorických zvířat, které jsou vhodné především pro malé dobrodruhy od 5 do 12 let, ale i ti nejmenší a také rodiče si tu samozřejmě přijdou na své. Několik metrů velké modely různých druhů dinosaurů umožní dětem obdivovat obří vyhynulé živočichy a poznat tak svět, který už miliony let neexistuje. Díky promítání v 3D kině, které je součástí vstupenky, se navíc podíváte pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí.

Kostelní věž katedrály sv. Bartoloměje

Nejvyšší kostelní věží u nás se pyšní katedrála sv. Bartoloměje na plzeňském náměstí. Dosahuje výšky přes sto metrů a díky vyhlídkovému ochozu, který je jen o několik metrů níže než samotný vrchol, si zde po výšlapu 300 schodů užijete ten nejlepší výhled na celou Plzeň. Pokud by vám na věž však nezbylo dostatečně sil, vydejte se do úchvatného interiéru samotné katedrály, která po 100 letech prošla velkou rekonstrukcí. Závěrem si nezapomeňte sáhnout na bronzového andělíčka, umístěného na zadní straně katedrály, který vám splní vaše nejtajnější přání nebo alespoň přinese trochu štěstí.

Procházka městem kolem soch Spejbla a Hurvínka

Při příjemné procházce historickým centrem města se můžete zastavit i u soch legendární české loutkové dvojice Spejbla a Hurvínka. A kde, že se schovávají? Jejich menší podoba se ukrývá v Šafaříkových sadech, nedaleko hotelu Continental. Jejich bronzové sousoší v nadživotní velikosti pak najdete přímo na náměstí Republiky. Pokud byste se chtěli o nich a o loutkářství v Plzni dozvědět více, tak rozhodně nevynechte ani návštěvu Muzea loutek

DEPO2015

Ke kreativní zóně DEPO2015, která dříve sloužila jako vozovna městských dopravních podniků, se pohodlně dostanete procházkou podél řeky Radbuzy. Každý měsíc se zde konají koncerty, výstavy či gastronomické festivaly. Na nádvoří depa můžete uhasit žízeň drinkem nebo si dopřát něco dobrého na zub v nové kavárně. Pro děti tu je přichystaná oblíbená interaktivní expozice Vzhůru do oblak, která je přenese do světa mýtů a pohádek, létání, a dokonce i fyzikálních zákonů. Nakouknou skrze ni do přírodní laboratoře, vypustí si vlastnoručně vyrobenou raketu, nebo si vyzkouší jaké to je, když jim narostou křídla.

Tip na výlet do okolí

V Plzni už jste viděli vše? Potom vyrazte do Air Parku ve Zruči, který se nachází nedaleko Plzně. V soukromém technickém muzeu najdete velkou sbírku letadel a vojenské techniky, která čítá 50 celých a 20 nekompletních letadel a tanků z druhé světové války. Exponáty jsou sice většinou vraky bez motorů a mechanických dílů, ale i tak představují kus vojenské historie sloužící k radosti návštěvníkům. Pokud však raději cestujete, můžete v cestě pokračovat až do Plas, kde vás bude čekat cesta kolem světa. Během té si můžete zahrát mini golf nebo se jen podívat na lvy, levharty, klokany a další zajímavá zvířata, které Fantasy Golf nabízí.  

Kam se ukrýt před vysokými teplotami?

Muzeum strašidel

Venku už jste byli dost? Pak se zajděte schladit do Muzea strašidel, který najdete v podzemí hotelu Central na náměstí Republiky. Uvidíte zde jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí, pocházející z Plzně a jejího širšího okolí. V prostorách muzea s úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů. Těšit se můžete na bájného kníže Radouše, vodníky, čarodějnice, ohnivé psy, draky a jiné pohádkové bytosti. Na své si přijdou i ti, kteří se rádi trošku bojí a nebojí se dát průchod své fantazii.

Techmania Science centre

Další zastávka, kde se na chvilku schováte před sluníčkem může být rozhodně Plzeňské science centrum Techmania. Experimentální stanice, ukrývající se v historických továrních halách uprostřed průmyslového areálu plzeňské Škodovky, zajistí zábavu celé vaší rodině, a to i těm nejmenším! Těšit se můžete na vědecké show, hlavolamy, stovky interaktivních exponátů a také na 3D planetárium, kde si můžete vychutnat jeden u několika zajímavých filmů. Pokud milujete experimenty, tak si tohle místo zamilujete, jelikož žádné takové v Plzni a jejím okolí nenajdete.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout