Juniorfest promítne filmy pro děti každého věku


FOTO: Film Sluník a Ludvík – Mise na měsíc

Filmový festival Juniorfest v Plzni tradičně nabízí nejmenším, malým i dospívajícím divákům a jejich rodičům zážitek v podobě promítání filmů z celého světa. Letošní ročník se bude konat od pátku 8. do čtvrtka 14. listopadu nejen v Plzni, ale také Domažlicích, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích.

Kde se bude promítat?

V Plzni můžete na filmy zajít do multikina CineStar v černickém nákupním centru Olympia a také do kulturního centra DEPO2015.

Jaké filmy si nenechat ujít?

Juniorfest nabídne během festivalového týdne kolem 80 filmů různých žánrů. Dospívající děti si užijí britskou komedii 2:hod o Timovi, který je odborníkem na ztrátu času. To se však změní, když zjistí, že mu zbývají pouze dvě hodiny života. Promítání a následné besedy se zúčastní také tvůrci filmu a jeho režisér. Za zmínku stojí také film Nevia o sedmnáctileté dívce, která je odhodlaná bojovat proti světu, kde pravidla stanovují pouze muži. Na Juniorfestu bude mít film Nevia českou premiéru.

Pro děti od 7 let je vhodný film o novodobé Pipi nesoucí název Rocca mění svět. Život Roccy rozhodně není obyčejný. Její otec na ni jako astronaut dohlíží z výšin vesmíru a dole na Zemi bydlí sama jen se svou veverkou. Poprvé v životě navštěvuje normální školu, neváhá se postavit třídní šikaně, skamarádí se s bezdomovcem, kterému chce pomoci, a ještě se snaží získat srdce své babičky

Pro nejmenší stojí za vidění norský animovaný film Sluník a Ludvík, kde se dva hlavní hrdinové vydávají ve vlastní raketě na Měsíc s cílem zabrat si jej celý pro sebe.

Když vás filmy omrzí…

Juniorfest však není pouze o filmech, svým návštěvníkům nabízí i bohatý výběr z doprovodného programu. V DEPO2015 můžete zajít na různé workshopy, dílničky nebo výstavu pro děti.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout