Jak si v Plzni užít pololetní prázdniny

Plzeň pro děti Náměstí Republiky

Zima je v plném proudu, sněhu na horách dostatek, ale kdybyste i přesto plánovali o pololetních prázdninách a nadcházejícím víkendu zůstat v Plzni, můžete se inspirovat naším přehledem akcí pro děti.

Bazén Slovany

Můžete si jít s dětmi zaplavat nebo zabruslit. Bazén Slovany je otevřený v pátek od 6:30 do 21 hodin. O víkendu pak od 9 do 20 hodin. Do bazénu na Lochotín se můžete v pátek vypravit již od 6 hodin ráno až do 22 hodin, o víkendu je otevřeno od 9 do 20h. 

Volné bruslení

Pokud byste si rádi zabruslili, můžete využít jeden ze dvou plzeňských zimních stadionů. Ledová plocha vedle Home Monitoring Areny v Doudlevcích je pro veřejnost otevřena vždy ve středu a o víkendech. Kooperativa aréna na Košutce nabízí dvě ledové plochy, přičemž na jedné si můžete zabruslit i s hokejkami. Aktuální časy doporučujeme sledovat a předem ověřit na webových stránkách.

Za barokem – výstava v DEPO2015

Od 25. ledna až do 19. května můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavu Za barokem. Výstava je určena pro rodiny s dětmi a zábavnou formou vás pomocí interaktivních technologií provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Moderní kouzla virtuální reality vám umožní stát se přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků.

Dětská herna Picnic Café nebo Centrum virtuální reality

Když za okny vládne zima a vy byste byli raději v teple, pak vyrazte s dětmi za atrakcemi do dětské herny v Galerii Dvořák na Slovanech nebo vyzkoušejte centrum virtuální reality. Kavárnu Picnic Cafe, najdete ve 2. patře Galerie Dvořák a je zde pro Vás otevřeno od 8 do 20 hodin.

Pokud se rozhodnete navštívit centrum virtuální reality a zažít opravdu realistický zážitek v simulovaném prostředí dle svého přání, máte v Plzni možnost výběru z několika heren. Prostřednictvím interaktivních ovladačů, brýlí s displejem a pohybových senzorů se přenesete do prostoru, kde můžete vidět, cítit, slyšet a některých inovací se můžete i dotknout. Pro vstup do herny je vždy vhodná předchozí telefonická rezervace.

Divadlo – Malá scéna DJKT a Divadlo Alfa

Pokud máte chuť zajít si s dětmi do divadla, víkend Vám bude přát. Na Malé scéně se můžete v sobotu 2. 2. od 11 nebo 13 hodin potěšit pohádkou Povídání o pejskovi a kočičce.

V divadle Alfa v sobotu 2. 2. od 15 hodin uvidíte představení Tři siláci na silnici. Pohádková komedie vypráví o tom, že síla není vše, a že táhnout za jeden provaz se vyplatí.

V neděli 3. 2. od 14 hodin můžete navštívit představení Prodáváme nevěstu. Opera DJKT připravila pro nejmenší diváky speciální krácenou inscenaci. Pomocí pěkné scény a kostýmů vytváří dojem vesnice, v níž se odehrává děj opery o Jeníkovi, který jen zdánlivě prodá svou nevěstu.

Techmania Science Center

Chcete-li, aby se Vaše děti zabavily s Vámi nebo svými kamarády na delší dobu, výbornou volbou bude Techmania Science Center na adrese U Planetária 1. Mladší děti rozhodně zaujmou expozice Vodní svět, Malá věda nebo Člověk a zvíře. Starší ocení expozice Chemistři, Vesmír nebo Entropu. Od pondělí do pátku je otevřeno od 8,30 do 17 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout